Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

Už dávno som nevidela film, ktorý by bol tak dokonale strašný v každom ohľade. Robili to skutoční odborníci.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Začalo to chaoticky, pokračovalo pomerne dobre a skončilo to tak ako i v našom svete - "slniečkári" totiž dokážu každého dostať do problémov.... Hlavná hrdinka a jej kamarát z detstva sa rozhodne nesprávajú ako siroty, ktoré zažili utrpenie, ale ako naivní frackovia zo západu. Alinu, mnohí ľudia nemajú radi pretože je kríženec (herečka je konkrétne európsko-ázijskeho pôvodu), ale s ostatnými - či už černochmi, mulatmi alebo Indami tam kupodivu problém nemajú. Okrem toho dotyčná očividne nemá analytické myslenie, ani vkus na chlapov, ale tak čo už.... Až sa trochu hanbím, za to, že som si želala spárenie tejto poločíňanky s chlapom, ktorý má iba časť krvi černošskej a vyzerá dobre :-D.... A keď to takto pôjde ďalej v ďalších seriáloch už nebudú Európania v hlavných úlohách len v menšine, ale možno sa tam objaví len jeden a samozrejme to bude ten zlý :-)

Světlo mezi oceány (2016)

Taký manžel, to je teda výhra.....Prvoradá je manželka, nie nejaká všeobecná správnosť. Každopádne kulisy a herečka sa mi páčili...a bolo to nápadité, v prípade chlapa aj na samostatnú štúdiu o tom, čo znamená láska pre psychicky zničených jedincov...

Světlonoc (2022)

Prekvapilo ma to. Nepatrím k ľuďom, ktorí pindajú na všetko slovenské (ako to je bohužiaľ v móde), ale za posledné roky som videla pár moderných príšerností a tak mám dosť veľké výhrady voči slovenskej kinematografii. Ale toto bolo dobré... Chápem, že to nie je pre každého, treba mať určité predpoklady čo sa týka empatie, zmyslu pre tajomno a prírodu, nebyť dopredu vyhrotený a nehľadať vo všetkom nasilu chyby. Mnohí tu spomínajú zlé ozvučenie, ale mne až tak nevadilo, že herci nemajú jasné divadelné prejavy....to, že nehovorili recitačným, dokonale nazvučeným hlasom tomu dodávalo väčší pocit autentickosti (aj keď sa to dalo spraviť predsa len lepšie). A chápem, že niektorých sa dotklo vykreslenie detinských primitívov, ale takí ľudia, čo by aj dnes v pomätení zmyslov upálili čarodejnicu, naozaj sú. Väčšinou síce nie v mestách alebo v dedinách pri hlavnej ceste,  ale dakde ešte sú.... no obvykle sa málokomu podarí ich vyprovokovať alebo nemajú toľko možností sa prejaviť. Veľmi dobrý výkon podali Natalia Germani a kameraman.

Svůdná krása (1996)

Nemôžem si pomôcť, ale príde mi, že celý tento film bol len o sexe, keby mladú slečnu nevyzliekli asi by ma to aj prekvapilo, keďže tam to smerovalo....celkovo bol ten film o ničom, ale pre vtedy ešte slečnu Liv Tyler, Jeremyho Ironsa a scenérie dávam 4 hviezdy A samozrejme to čo sa dialo nakoniec prvýkrát môže tak idealisticky poňať len chlap.

Špína (2017) odpad!

Ako som od slovenského filmu očakávala (vo filmovom priemysle u nás robia len zdegenerovanci, zapredanci a neschopáci) bol to úplný odpad. Natočila to Tereza Nvotová, osoba, ktorá by si vo filme nikdy neškrtla, keby nemala rodičov z brandže. Podporovaný bol zrejme všetkými tými, ktorí chcú, aby bolo Slovensko zobrazované ako diera s praktikami ako v 19. storočí alebo nebodaj v nejakej zaostalej arabskej zemi. Okrem iného sa pod to podpísalo aj Ministerstvo kultúry....aha....Hlavná záplatka neuveriteľná (ani nepípla, keď mala celú rodinu vo vedľajšej miestnosti, naozaj ? :-D), dialógy osôb preplnené vulgarizmami tak veľmi, že aby to bolo realistické museli by mať o 50 bodov nižšie iq a byť iného etnického pôvodu. A čo sa týka psychiatrickej liečebne, verím, že na Slovensku sa deje všeličo, ale nie, že to vyzerá ako polepšovňa pre najzdegenerovanejšie osoby a že sa tam dávajú hocakej smutnej dievčine, ktorá o sebe nechce rozprávať elektrošoky :-D Celé zle.

Štvanec (2003)

Vraj sú Amíci takí naozaj. Obetujú množstvo času, energie, peňazí a životov, aby chytili jedného vraha. Ale, aby sa zbavovali skutočne nebezpečných indivíduí, skupín a organizácií, to nie.....škoda. Záporák nebol záporák a celú dobu som mu držala prsty....

Tajemná zahrada (2020)

Zaujímavé spracovanie. Keby tam dve postavy neboli obsadené politicky korektným spôsobom, tak by som dala 5 hviezdičiek.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Ďalší radový americký seriál, ktorý čerpá z atraktívnosti fantasy tématiky. Aj keď si odmyslím ako ma výsostne naštvalo dodrbanie knižnej predlohy, tak je to gýč. Nič nové, nič zaujímavé. Ale keď sa nudíte a nič sa vám nechce a máte práve zapnutý televízor... tak práve vtedy je tá doba, keď sa na to človek môže pozerať.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Konečne horor, ktorý je trochu iný. Zaujímavé prostredie, trochu nechutné detaily; postavy, ktoré sa chovajú aspoň ako-tak normálne a dievča, ktoré je tak krásne a má tak uhrančivý modrý pohľad, že hoci leží úplne bledá na pitevnom stole, len čakáte kedy obživne......