Základka (2012) (seriál) odpad!

Určitě každý z nás má v mobilu číslo na prezidenta. A kameraman musel bejt asi opilej při natáčení, protože co on dělá, to je neskuetčný...

Ratatouille (2007)

Ze všech animáků (a ne jen od PIXARU), které jsem kdy viděl, je Ratatouille jednoznačně nejlepší. Příběh zasazen v prostředí překrásné Paříže, dobré jídlo a pití... Může snad být nějaký jiný animák na lepší úrovni??? Podle mě rozhodně ne. RATatouille mě přesvědčil, že kvalita americké kinematografie se nezastavila na přelomu tisíciletí.

Střihoruký Edward (1990)

Ze tři čtvrtin bezpříběhová a občas zdlouhavá, ale tak moc neodolatelná slátanina, kterou bych si nedokázal představit bez Johnnyho a bez Burtona.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Hodnotit, jestli je kvalitnější klasická verze nebo remake s Reevesem podle mě nelze. Každý z filmů má svou kvalitu a jak mě tak napadá, kdybych chtěl zase vidět tento katastrofický film, pustil bych si nejdříve nový remake, a pak zase starou klasiku. Ale rozhodně nebudu ani jeden z nich shazovat.

Batman a Robin (1997)

Nevím přesně, co vzniklo a co vzniknout mělo. Určitě vznikla perfektní komedie, nebo celkem dobrá pohádka, ale ať je to, co je to, určitě z toho nevzniklo důstojné pokračování série filmů o Batmanovi. Jen Uma Thurman je pekelně krásně vyobrazená a je tím nadlehčujícím balónkem, aby si tento blaf zasloužil alespoň pár hvězd. Jinak brečící Schwarzenegger byl fakt k smíchu.

Dokonalá loupež (2002)

Ritchie či Tarantino? Ani omylem. Jen a pouze Australská zhovadilost. Špatný, špatný a špatný. Důvod, proč někdo natáčí takovéto filmy mi není jasný. A Guy Pearce si svoji reputaci u mě jen velmi pohoršil.

Princezna ze mlejna (1994)

Tohle je aspoň TROŠKU povedené. Zdéňo, až na Nejkrásnější hádanku jsem žádný z tvých dalších filmů nedokoukal až do konce. Snad to chápeš ;).

Sherlock Holmes (2009)

Jak se mohl stát z jindy klidného Sherlocka "bondovatější" Sherlock? Minulost nechme minulostí. Ritchie opět úspěšně nezklamal a Jeho pojetí Doylova detektiva a doktora mi absolutně nevadí a vlastně naopak. Ritchie mi tím opět potvrzuje, že si obdiv a úctu zaslouží.