John Adams (2008) (seriál)

Perfektní, stylově natočený syrový seriál o Americkém prezidentovi. Excelentní výkon Paula Giamattiho, role mu naprosto sedla, za kterou bych mu hned udělil Oscara. Nedokážu si v ní nikoho lepšího představit než Giamattiho. Seriál se vymyká řemeslnou rekonstrukci Amerických dějin, tak jak to bylo, bez nějakého přiklášování, romantizování. Vřele všem doporučuji, nebudete zklamaní...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Parádní, parádní, parádní. Peter Jackson to opět dokázal. Sice Hobit nedosahuje kvalit svých bratříčků, ale i tak je Hobit velmi vydařený. Sice děj je prosťounký, ale vše vynahrazuje parádní akce, pořád se něco děje, bechybná hudba a překrásně nasnímaná krajina vše krásně doplňuje. V Hobitovi nehledlejte tu tajuplnost a poselství jako v Pánu prstenů. Tohle je spíše pohádkový příběh, který je velmi koukatelný,

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejlepší díl z celé trilogie a zároveň jeden z nejlepších thrillerů všech dob.

Bourneův odkaz (2012)

Bál sem se čtvrtého dílu, ale nakonec nelituji. Sice čtyřka nedosahuje kvalit předešlých dílů. I tak se jedná o velmi vydařený akční thriller. Zapletka je sice jednoduchá, ale parádní akce to zachraňuje a Jeremy Renner dokazuje, že mu tyto role sedí, v akcích je uvěřitelný. Konečná půlhodinka je akční adrenalin a bravůrně nasnímaná akce. Kdo to nebude srovnávat s předešlými díly, parádně si tento snímek užije. Rád bych se dočkal i pátého dílu, který aspoň bude dosahovat kvalit čtyřky.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Mě se to líbilo, sice to nemá nic společného s původním UV, ale je to koukatelný, škoda, že jsou Van Damme s Lungrenem v pozadí. Aspoň to vynahrazuje skvělý Scott Adkins. Zavěrečná řežba s Adkinsoem stojí za to. Doufám, že bude další díl.

Země bez zákona (2012)

Naprosto famózní, bezchybný snímek. Skvělé herecké výkony, výborný scénař, režie. Konečně gangsterka, která má co říct a co ukázat.....

Chata v horách (2012)

Originální, překvapivý, nápaditý filmík, který pořád něčím překvapuje a konečně něco, co tu dlouho nebylo.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Totální akční masakééér, prostě bomba. Dvojka předčila jedničku a zároveň se řadí mezi nejlepší hity letošního roku a zároveň jako nejlepší akční film za poslední desetiletí. Van Damme je bombastickej a moc mu přeju, ať ho Expendables 2 zase vystřelí mezi elitu a můžeme na něho chodit do kina. Jeho souboj se Stallonem nemá chybu, Norris je super a vlastně všichni jsou super. Tohle musíte vidět :-))

Piraňa 3DD (2012)

O něco slabší než jednotka, ale jako odpořinková jízda na odpoledne dobrý. Ke všemu parádně hlaškující Hasselhoff :-))