• Fantasy

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Marvel si jako pilotní díl snad nemohl vybrat nezajímavější látku, která mi teda cool myšlenku tohoto seriálu vůbec neprodává. S animací už jsem se smířil a při dívání vlastně ani moc nevadila, ale příběh je až příliš zkratkovitý, nezajímavý a bez vtipu na to, aby člověka bavil alespoň na tu půl hodinu. Tak snad další díly budou zajímavější.

Co kdyby...? - What If... T'Challa Became a Star-Lord? (2021) (epizoda)

Lepší než pilot, ale pořád se nějak na to nemohu naladit. Cením různé zajímavé nápady a pár povedených fórků, ovšem animace narozdíl od předchůdce ošklivější. Tak třeba zase příště.

Černý telefon (2021)

Atmosférické, zručně natočené úplné nic. Herci si to dávají, Derrickson má řemeslo stále v paži, ale plochý a děravý scénář, zcela nezvládnutý závěr a jakákoliv absence strašení z toho dělají velké "hororové" zklamání.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Tvůrci chtěli napravit nepopulární konec osmé série, a tak přinesli nepopulární konec další. Nevidím ani tak problém v tom, co se stalo, ale spíše v tom, jak a čím k tomu došlo. Což je docela škoda, jelikož zbytek řady se nesl v příjemné atmosféře, různé odbočky působily zajímavě a ačkoli to bylo občas trochu více náhodné a překotné, než by bylo vhodné, tak to alespoň fungovalo.

Downfalls High (2021)

MGK za pomoci jednoho alba navrátil pop-punk na výsluní a za to mu patří mé velké díky. Downfalls High je posléze zajímavým muzikálovým pokusem, v němž skladby z tohoto alba, vytvářejí rámec pro celkem jednoduchý, avšak rozhodně nenudící příběh, jenž nějakou tu emoci z diváka vytáhne. Největší škoda vlastně je, že se nejedná o celovečerák, který bych si rozhodně s chutí dal.

Duna (2021)

Tak nám Villeneuve opět přinesl mainstreamový art a já mu to zase žeru i s navijákem. Totiž vizuálně opojnější film aby člověk aktuálně pohledal. Villeneuve má evidentně nesmírný cit na působivé obrázky, jež doplňuje výtečně přimontovaná hudba (fungující v rámci filmu, samostatně už je to horší), parádní casting a příjemná věrnost knižní předloze, kterou jistě ocení všichni fanoušci světa (škrtům jsme se přirozeně nevyhnuli, ale jsou provedeny docela šikovně). Někteří by jistě mohli naříkat, že se i přes nesmírný žár Arrakisu jedná o velice chladný film a mají pravdu. Avšak já si dovolím counterovat tím, že touto chladností oplývala i samotná kniha, pročež je to za mě v naprostém pořádku. A absence humoru ve velkém filmu taktéž velice těší. Takže teď už jen třeba doufat, abychom se dočkali té druhé části.

Falcon a Winter Soldier - Celý svět se dívá (2021) (epizoda)

Zábavná a vygradovaná epizoda plná dobré akce a atmosféry. Nicméně závěr podle mého zbytečně uspěchán. Pořád se určitě jedná o silnou scénu, avšak její dopad mohl být daleko větší, kdyby onem přerod byl prokreslenější. Celý seriál si pak pro mě zatím krade Zemo.

Falcon a Winter Soldier - Muž s hvězdou na hrudi (2021) (epizoda)

Změna tempa oproti předchozímu dílu byla natolik rychlá, že působila až nemístně, stejně jako ta rasistická vložka. Špičkování mezi hlavními hrdiny je nicméně zábavné, stejně jako jejich vyrovnávání se s nastálou situací, takže pořád fajn, ačkoliv teda výrazně sterilnější než Wanda.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Nakonec daleko lepší, než jsem čekal. Akce je poskrovnu, ale tu úvodní bych klidně označil za strhující. Jinak mě ale těší daleko více osobnější rovina, kdy se prozatím jedná hlavně o drama dvou postav, které se vypořádávají se svými problémy. To se pravděpodobně velice brzy změní, ale pokud to zůstane alespoň do jisté míry při zemi, tak budu spokojen.