SHit4U

SHit4U

Zdeněk Bašus

okres Praha
Jsem?

homepage
Twitter: Shit4u

12 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 13.11.2013  23:27
  Insidious 2 (2013)
  *****

  Asi o 15 mrtvých dívek schovaných za knihovnou lepší než jednička. Nemáte více méně ani na chvíli pokoj od nepříjemné atmosféry, která se lekačkami vybíjí hned ze začátku a pomalu se přeměňuje spíše do mrazivého thrilleru. Pro mě nádherně propojuje první díl s druhým scenáristickými libůstkami á la oni to vlastně pořád nestrašili ti zlí. Plus vynikají dávka humoru od Specse a Tuckera. Takže! všeobsahujících 5 hvězd za béčkovou úchylnost s vtipem britských parodií a zrůdně mrazivou atmosféru s lekačkami, kterých sice nebylo moc, ale když byly, cukal jsem se jak malé dítě na kolotoči, kterým právě projel silný elektrický výboj....

  • 16.10.2013  01:21
  Gravitace (2013)
  *****

  Ta dikobrazí kůže (přirovnání k husí kůži se tady opravdu nehodí), která mi vyvstala během prvních 20 minut a se kterou bych mohl způsobit mnohočetná zranění všem v sále přítomným, jasně dokazuje to, že Gravitace, a to především díky Cuarónovi a Lubezkim, je koktejl na bázi ambrozie seslaný přímo z nebes, nebo abychom byli přesní- z vesmíru. Jenom škoda, že téměř všechny akční scény byly už v trailerech.

  • 1.10.2013  22:59
  Šmejdi (2013)
  ****

  Jako dokument, který se měl původně promítat po domovech důchodců, by dostal okamžitě za 5 zářivých hvězd. V kino distribuci ovšem notně zaostává, jak zpracováním, tak i samotným vyprávěním, které podle mě často opakuje to samé dokola, jen proto, aby měl celovečerní délku. Nicméně tématem, některými nadmíru silnými momenty a celkovým poselstvím si určitě zaslouží 4 hvězdy. A kdyby nezakrývali tváře těch šmejdů a loga jejich firem, s přehledem bych odpustil výše zmíněné chyby a dal za plno. Proto doufám, že se dotyční pánové budou smažit v ohni pekelném, zatím co jim budou pod nehty zaráženy třísky ze smrku....protože smrk krásně hoří.

  • 29.9.2013  16:13
  Pěna dní (2013)
  *****

  S velkým, ale opravdu s velkým odstupem času zvedám ze 4 na 5. Je to ten Gondry, který natočil Nauku o snech a Věčný svit, nesvázán hollywoodem. Ale přesto je maličko jiný. V první půl hodině více méně kopíruje náladu výše zmíněných filmů, takovou tu zasněně krásnou a veselou, ale pak se z něj stane cynicky chladný vypravěč. Jeho hrdinové si procházejí těžkými chvílemi, kdy se váš svět zúží pouze na pár důležitých věcí, v tomto případě život a ostatní jako by vás nezajímaly. Proto jsou některé zvraty ve filmu, alespoň podle mě, podány prostě jen tak. Žádná příprava, žádná dohra, prostě se to stalo a já se s tím musím nějak smířit. Sonda do duše člověka, kterému umírá osoba blízká, naprosto reálná a podaná přesně tím Gondrym, který nám chyběl od Nauky snů. A další plus: Nikdy jsem si nemyslel, že Gondry natočí něco tak depresivního.

  • 19.8.2013  19:32
  Samsara (2011)
  *****

  Dostalo mě to méně než Baraka, ale pořád je to silný meditativní mix excelentních záběrů Frickovi kamery a a nejednotvárné Stearnsovi hudby (ta taneční! pecka mi silně připomínala Matrix). Pro mě důkaz, že filmové vyprávění nepotřebuje slova a pokud jste přemýšliví , filosofií alespoň lehce šmrncnutí lidé určitě si v tom svojí logiku, svoje vyznění najdete.

  • 11.8.2013  21:29

  S ohledem na téma velmi citlivý snímek, který (jak tu někteří poznamenávají) nemá přílišný odstup. Ale to je právě ono! Stejně jako James Nachtwey se snaží být součástí problému a ne jen nečině, objektivně přehlížet. Uzavřený, šedý vlk se zde navíc rozhovoří a popíše vývoj výjimečného válečného fotografa a nebojí se přiznat, že ze začátku to byla více touha po dobrodružství, než chuť pomoct obětem. Vytahuje svoje největší strašáky a popisuje, co ho udržuje na živu, a to jak po fyzické tak po psychické stránce. Klobou dolu a víc takových, plně odhodlaných lidí!

  • 4.8.2013  00:05

  Strhující "Found footage" dokument o hrstce odvážných kameramanů, kteří s nasazením vlastního života natáčeli represálie v totalitní Barmě. Pokud neznáte barmské dějiny, nezoufejte. v dokumentu je ve zkratce na začátku vše vysvětleno a díky formě, kterou je to celé natočeno, vás to ihned vtáhne přímo do ulic této 100% vlhkostí nasycené zemičky...o to víc mě pak zasáhlo to, jak se z postupně sílící euforie a naděje, že 100 000 protestující davy lidí a buddhistických mnichů dokážou svrhnout diktátorský režim, atmosféra postupně měnila v totální beznaděj a strach, když vladní jednotky začnou pálit ostrejma. Tohle bohužel není hollywood a film končí špatně, což mu jenom přidává. Tvůrci se nebojí ani rýpnout do vlastních řád, a to především když posloucháte jejich telefonáty (ano, revoluce potřebuje první mrtvé a ví to i novináři a ideálně kdyby to byl mnich a nejlíp reportér z cizí země). Nicméně intenzivní revolucionářská atmosféra z toho sálá takovým způsobem, že by jste okamžitě sbalili svojí domácí kameru a vydali se podkopávat silné nohy vojenských režimů.

  • 24.7.2013  15:13

  Film nepřinesl nic nového. Všechno už jste někde viděli. Je založený na skutečné události, odehrává se v opuštěném domě, kde se kdysi stalo něco příšerného a nyní se tam nastěhovala šťastná rodinka. Jenže ejhle! Něco není v pořádku! Na druhou stranu se musí nechat, že Wan je mistr v budování atmosféry a ve strašení. Má to spád, pár solidních lekaček a velmi často je vidět, že si z toho James Wan dělá i trochu srandu - strašidelný míč, některé slovní výměny. Ale horroru, který nepřinese nic nového nemůžu dát plný počet. Proto doufám, že jednoho dne bude Džejmsovi přáno a dostane opravdu originální hororový scénář a konečně předvede, co v něm opravdu je. Jinak ale nadprůměrná duchařina pro krásné sobotní večery s drahými polovičkami! [moviezone projekce]

  • 21.7.2013  23:47
  V/H/S/2 (2013)
  ****

  Vyrovnanější a zábavnější než jednička! Jsou tam samozřejmě slabší povídky, ale těch silnějších je podle mě vic! A když už nejsou tak strašidelné, tak přijdou s originálním a svým zvrhlým způsobem i zábavným nápadem- jako třeba kamera na hlavě zombíka, takže apokalypsa na vlastní nemrtvé oči:-) Nejvíc samozřejmě valí Evans s Tjahjanto a jejich kraťasem Safe Heaven, který se zvrtne v naprosto ultimátní a vypsychovanou jízdu (záběr hromadné sebevraždy!!!) a hned po té následuje kraťas od jednoho z tvůrců Blairwitch project, který je v podobném, leč v mimozemském duchu :-). Rámující příběh samozřejmě nejslabší...ale jinak o hvězdu lepší než minule a určitě si v dohledné době pustím ještě jednou! FPS Action Movie of The Year!!!

  • 17.7.2013  15:02

  Škoda upadajícího tempa. Přeci jenom Ritchie si to dokáže udržet lépe. Ovšem kde je Ritchie na pohled krásnější, ačnější, líbivější, je tento film krutější, špinavější a krvavější. Je možné, že i roztřesená televizní kamera byla záměrem (a ne nedostatkem financí), a to proto, aby film vypadal co nejautentičtěji- přeci jenom se děj odehrává v širším období a i začátek, či-li časově nejstarší, má jiný té době odpovídající vizuál. Pár velmi násilně-vtipných scén s typickým britským humorem. Sto dvaceti procentní 4 hvězdy!!!

  • 15.7.2013  21:32
  Trans (2013)
  ***

  Špičková kamera! Špičkový střih! Vynikající hudba! Ovšem v celku rozpačitý scénář, který se snaží celou dobu držet diváka v nejistotě až téměř dokonce (dá se vydedukovat, kdo za tím vším stojí). Ale jakmile jsou sdělena všechna "fakta" zjistíte, že se pod tím pozlátkem vlastně nic neskrývá s že je to, slovy pubertálního výrostka po školním divadelním představení: "vo ničem".

  • 15.7.2013  21:24

  Škoda toho levného vizuálu, protože jinak to bylo špičkové psychologické drama o rozkladu osobnosti ve vězení...Drsné, sprosté (asi tak, jak si představujete vězení), násilné, krvavé a hlavně pro mě vcelku nepředvídatelné. Takže pokud máte zajeté hollywoodské mechanizmy vyprávění zažijete na konci zcela jistě šok...velice příjemný, ale krutý šok....

  • 8.6.2013  12:03

  Tupé, ale setsakramentsky zábavné! Bohužel nejzajímavěji napsaná postava je hlavní záporák. Má naprosto všechno a kdyby bylo na mě, postavil bych se spíš za něj, než za Hvězdnou flotilu. Všechny ostatní postavy jsou prostě tuctové, hláškující hlavy, které občas něco zábavného plácnou a pak zase zmizí. Kdybych to neviděl v IMAXU, dal bych o hvězdu méně. P.S. Khaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan.....

  • 4.6.2013  22:39

  Konečně jsem mohl vidět to, čemuž předcházely nabušené trailery. Bohužel jsem nedostal to, co jsem očekával. Obsazení, barevné filtry, akční scény - vše napovídalo tomu, že dostanu opravdu hutný detektivní akční thriller. Což jsem vlastně i dostal, teda jenom z poloviny. Některé scenáristické řádně děravé boty nešly přehlédnout (třeba jak se zřejmě nehledanější muž ve velké Británii dostane letadlem z Nového Zelandu do Londýna). Příběh největšího kámoše Sternwooda- nedořešen. Příběh samotného Sternwooda- nedořešen. Příběh celého filmu- nedořešen. Dále pak snaha kameramana vyzkoušet všechny možné styly záběrů, které kdy byly použity (návštěva Warnse a jeho babičky). Na to jaké to mělo vynikající obsazení, a na to jak herci hráli opravdu dobře, bylo vše ostatní o level níž. Ještě, že jsem odolal a nešel na to kina. Jinak jako film před usnutím velmi dostačující.

  • 7.4.2013  16:48
  Armadillo (2010)
  *****

  Jak říkají hrdinové tohoto snímku: "Nemůžou to pochopit. Nebyli tam (v Afganistanu)." Díky tomuto dokumentu můžeme ale prohlásit, že jsme tam byli. Vizuálně opravdu strhující a některé střihačské libůstky opravdu příjemně překvapí. Bez mrknutí oka můžu prohlásit, že je to jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl a možná dokonce nejlepší válečný. Je sice pravda, že se tvůrci mohli zaměřit i na to, co se dělo po návratu domu, ale od toho jsou tu dokumenty jiné. Tento je o stresu, chaosu a o skutečné válce, v které je divák, díky kameře pobíhající mezi talibanskými kulkami, doslova přítomen. Mě osobně to opravdu vtáhlo do děje a chvilkami jsem se načapal (např. při poslední přestřelce, kdy je kamera umístěna na helmě medika), jak se snažím mírně přikrčený uhýbat kulkám a prosím boha, aby Já - Kim (medik) nezvedl hlavu a neschytal to...Úžasné!

  • 7.4.2013  02:24

  Film rozstříštěný po všech stránkách. Scénárista spojil drsnou dobovou kriminálku, westernových (v tomto případě) 6 statečných, jakousi nadsázkou pojatou gansterku a doplnil o naprosto naivní, nereálné chování hlavních hrdinů, kteří všechno vyřeší jednou větou a ostatní jen chápavě přitakávají. Vizuální stránka se pohybovala mezi klasickými mafiánskymi filmy - příchod do podniku na jeden krásný dlouhý záběr á la Mafiáni, komiksovými adaptaci (protože některé záběry jsou jak vystřižené ze skicu) a filmy Michaela Manna. A pokud je většina filmu točena "pevnou" kamerou a závěrečný souboj je roztřesený, podivně sestříhaný a až televizně vypadající (kdyby tohle natočila ČT nikomu by to nepřišlo zvláštní), kroutíte na konci především smutně hlavou. Kam se poděla tvá nápaditost Fleishere...kam?... PS: Gonsling tady opravdu není dobrý.... PPS: Kdyby film vypadal jako v traileru, klidně bych pominul scénář a dal 4 hvězdy...

  • 16.3.2013  14:55

  Och, mé srdce plesá. Indie po všech směrech - herci (neherci?), hudba, vyprávění, všechno! Jedinou vadou pro mě bylo, že jsem celou dobu tušil, jak film skončí, ovšem i tak jsem měl takovéto příjemné indie mrazení pří poslední scéně. Velice velice příjemné, dá se říct, že je to takový domácí vývar. Víte, že nebude servírovaný jako v pěti hvězdičkové restauraci, ale víte, že byl dělaný s láskou a že vám bude sakra chutnat!!!

  • 11.3.2013  11:13

  Dá se říct, že až nešťastnou náhodou jsem se se svými 3 body dostal na čsfd projekci a opravdu jsem se moc netěšil, protože Alenku jsem viděl a při představě, že budu muset po druhé zažít sledování toho, jak se jeden z originálních filmových tvůrců musí napasovat do předem dané vizuální, příběhové škatulky, ve které nebude téměř žádná jeho vlastní invence, mě lehce děsilo.ALE! Musim říct, že mě Raimi překvapil. Tedy alespoň první třetinou, která opravdu hýří vtipem a která si spíše z celého filmu utahuje. Hlavně přehrávající (což není negativum, ale největší pozitivum filmu) Franco se svým až velmi často podezřele skelným a zarudlým pohledem. Spousta nečekaných, maličkých, ale právě o to zábavnějších gagů vedlejších postav. Žel bohu, po té co začne jít do tuhého a kouzelník musí začít zachraňovat svět, jde všechen vtip do pestrých a všemi barvy hrajících kytek a stane se z toho americká pohádka. Proč americká? tancující liliputi, starci, černoši a aby toho nebylo málo, liliputi musí být bilí, žlutí a černí a samozřejmě jeden z černých liliputů musí být výraznější roli a musí mluvit jako afroameričan vyrůstající v Bronxu (ať řekl, co řekl, pořád jsem slyšel Whats up nigga?). A nechybí samozřejmě ani dvoumetrový starec/mudrc s ohavně úchylnými fousy, který samozřejmě taky musí být černoch. KOnec se tak stává až příliš moderně pohádkový a starší publikum (starší 14 let) se prostě bude nudit. Je pravda, že Raimi ještě malilinko vystrčil růžky - maska čarodějnice Rachel Weisz - ale to bylo bohužel vše a trvalo to asi 3 vteřiny.

  • 23.2.2013  20:08

  Úžasný vhled do fungovaní TPB a pro mě veliké překvapení jak neorganizovaní vlastně jsou. Spousta zajímavých postav. Některé z nich by zasloužili vlastní film - profesor Roger Wallis například. A i když to vlastně bylo o bojování proti Hollywoodu, celé to mělo nádech dobrodružného filmu. Kambodža, Laos, Švédsko, zaujatí soudci, zlá obhájkyně hollywoodu, policista, který dostal vyhřáté a dobře placené místo v hollywoodu, bývalý nácek, který finančně podpořil anarchistickou skupinu, hacker s velkým H (a velkou bradkou), IT technik, po kterém jde interpol a mluvčí TPB, který všemu čelí víceméně sám. Vhled do fungování materialistického světa velkých korporací a do jedné malé anarchistické neorganizace, která si ve filmu bodne i do vlastních řad. "Sdílení je aktem lásky"

  • 17.2.2013  20:50
  Sinister (2012)
  **

  Po přečtení některých recenzí a i některých zdejších komentářů jsem se těšil na opravdu atmosférický, depresivní horor. Místo toho jsem dostal něco, co by se dalo podle slov mé přítelkyně nazvat rodinným hororem. A konec? ten mě jen přesvědčil o tom, že tohle se opravdu nepovedlo. Slabý scénář, slabé lekačky, slabá atmosféra, jediný kdo se snažil byl Ethan Hawk, ale jeho postava s ženským jménem nosící ženský svetr to prostě nemohla nikterak zachránit i při sebevětší snaze.

  • 15.1.2013  23:23

  Hraný dokument BBC po Hollywoodsku. Aspoň tak by se to dalo zjednodušeně popsat. Takže pokud si ujíždíte na přesných (co my víme, jak to ve skutečnosti bylo) přepisech událostí, které se zapsali do historie, určitě budete slintat blahem. A ano je to opravdu chladné. Bez jakýchkoliv emocí. Jediná emoce, dáli se to tak nazvat, je umanutost a odhodlání Jessicy Chastain. Možná tu byla snaha tvůrců přiblížit opravdovou práci agentů, kteří jednoduše nemůžou ani na vteřinku povolit, zapojit své emoce. Pokaždé když se tu ukáže emoce, tak to skončí špatně - scéna v restauraci, kdy kolegyně Jessicy řiká, že by si občas měla užít a potom scéna, kdy ona kolegyně čeká netrpělivě na zdroj, který je může dovést k Usámovi. Jakmile se zdroj objeví, je vidět, že je opravdu šťastná a netrpělivá...což zapříčiní to, co to zapříčiní. Takže žádné emoce, žádné polevení s naprosto 100% koncentrace, na to vše je čas až na konci, až když je po všem - viz. poslední záběr. Jo a ještě tu vlastně někoho zabili! Nečekejte žádnou třeskutou akční scénu. Je to ukázka postupu speciálních jednotek, které mají samozřejmě mít co nejméně vlastních ztrát. Takže se číhá až někdo vystrčí zpoza rohu očíčko, aby se porozhlídnul, kde pak ti Američani asi...bum prásk a očíčko fuč. Ale já mám pro tyhle dokumentárně, vlastně "realisticky" pojaté, špiónské filmy slabost...a asi i pro Jessicu Motherfucker Chastain...

  • 13.1.2013  19:20

  Absurdní, bizarní, divné, úchylné, drsné. Film o alkoholickém scénáristovi, který píše scénář, který se vlastně odehrává i na plátně...takže máte pocit, že film se tvoří přímo v průběhu vašeho sledování a je spolu vytvářen všemi třemi hlavními postavami, kde každá z nich přispívá po svém a takový Rockwell a jeho představa závěrečné přestřelky na hřbitově je neskutečně grindhousově vtipná, zatímco závěrečná Walkenova scéna, která se vlastně mísila s reálem byla pro mě až neskutečně mrazivě dojemná. Což vlastně vystihuje i celý film. Černohumorně krvavá, dialogy naplněná a dojemně smutná komedie.....Jesus Ghandí Joseph....

  • 11.1.2013  18:40
  The Divide (2011)
  **

  Pokud vám v Prometheovi vadil scénář, tady vás bude přímo s*át. Psychologické proměny postav probíhají tak rychle a s často nelogických důvodů, že už vás ke konci nevykolejí ani to, že Michael Biehn spoutaný a hladovějící na židli, neprojde proměnou žádnou - ani fyzickou ani psychickou - a člověk vlastně ani neví jak dlouho to všechno trvá, protože filmové vyprávění jaksi postrádá pojem o čase a vy tak nevíte, zda uběhlo jedno nedělní odpoledne nebo několik týdnů. Což by mohlo fungovat skvěle, když se film odehrává v uzavřeném bunkru, kde člověk logicky po nějaké době ztrácí pojem o čase. Ale ta doba musí nejdřív uběhnout. Tady přijde vlastně hned. Abych jenom nekritizoval, tak film ke konci opravdu solidně úchylný a řádně vyhrocený, což se mi opravdu libí a úplný závěr, díky hudbě a až poetickému obrazovému vyprávění, je opravdu skvostný. Nicméně scénář napsal špatný student Scénáristiky, který byl předtím vyhozen ze studií Psychologie, a to již v prvním ročníku.

  • 6.1.2013  01:06
  Skyfall (2012)
  *****

  Hodnotí se mi velmi težko. Jako bondovka naprosto brilantní! podle mě i dokonalé uzavření trilogie "nového" Bonda, kde se spojují staré bílokošilaté postupy s drsným Craigovským stylem. Navíc si je schopný utahovat sám ze sebe a koncem se odpíchne do nové éry, na kterou jsem setsakramentsky zvědaví, protože minulost byla doslova zničena. Ovšem pro mě nejslabší Mendesův film, a to že Mendes je můj úplně nejvíc nejoblíbenější režisér. Chybělo mi tu tvz. mendesovo finále, které on opravdu umí a u kterého jsem vždycky totálně omráčen hutnou atmosférou. Byla to prostě spíše sranda :-) ale akční...modrá....žlutá...britská...100% bondovská...a Javier byl úžasně úchylný a na smrt odhodlaný padouch, který nakonec dosáhl svého...Asi nejslabších 5 hvězd, které jsem kdy dal...

  • 17.12.2012  19:16
  Patrola (2012)
  ****

  Policejní buddy akční film v. 2,0. Footage forma použita velmi dobře. Není to jen klasicky z jedné ruční kamery točené, je to jako by jste přepínali mezi filmem od Greengrasse a Paranormal aktivity. Špičkovaní parťáku, ženění, děti, vyznávání lásky: "I love you bro..", a "postaral bych se ti o rodinu" - to vše ten film má. Škoda jen, že nebylo víc té akce. Podle trailerů jsem čekal víc kulek v hispánských útrobách, víc nožů v očích policistů, víc honiček. Naštěstí tam bylo pár "libůstek", které tomu dodaly na chuti a hlavně konec, v němž se z těl staly cedníky.

  • 10.12.2012  17:24
  Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)
  *****

  Ze seriálu jsem měl stejný strach jako z Community, kde hraje Chevy Chase - za jeho mladých let můj velice neoblíbený komediální herec. Tady hraje Ed O'Neil, kterého jsem téměř nesnášel v roli Ala Bundy. U obou případů jsem ale udělal dobře, že jsem jim dal druhou šanci. Modern Family je neskutečně vtipný! Chytré dialogy, gagy a dokumentární styl, který dovoluje se hercům svěřovat divákům a tím poodhalit jejich lži, které pronesli jakoby ve skutečnosti. Navíc se můžou v průběhu scény podívat na vteřinku do kamery a vy už víte, že se něco kuje - v tomhle ohledu je přeborník táta Phil Dunphy (Ty Burrell). Rodinka je jinak složena tak, aby byla prostě vtipná: Klasická rodina se třemi dětmi, Děda žijící s mladou kolumbijkou a jejím tlustým synem a homosexuální pár vychovávající asijskou holčičku.

  • 7.12.2012  12:25
  Looper (2012)
  *****

  Mutantní akční sci-fi o cestování časem, které vyfákne časovou smyčku...plus slabost pro Emily Blunt...plus sic jich bylo pomálu, ale když se střílelo, střílelo se nádherně!

  • 7.12.2012  10:13
  Méďa (2012)
  ***

  Škoda že se často objevoval typicky americký fekální humor, ale i ten byl občas povýšen na vyšší úroveň.Některé dialogy naprosto odzbrojující, nemluvě o narážkách na židy, mexičany, ženy, 80 letá. 90 letá, spousta odkazů z nichž největší asi na Flasha Gordona :-) S ohledem na to, že to byla MacFarlaneho prvotina, je Ted určitě za 3 a doufám, že v dalším jeho filmu (prý western) budou otěže povoleny stejně jako u Griffinových, protože tenhle chlapík v sobě má oceán úžasných gagů a vtípků.

  • 1.12.2012  16:55
  Total Recall (2012)
  ***

  Jenom kvůli tomu, že každá akční scéna byla pastvou pro oko!

  • 28.11.2012  22:47

  Celou dobu jsem přemýšlel, jestli bych to byl schopný natočit. Jestli bych byl schopný být mezi 8-14 letými dětmi, kteří žijí na ulici, v metru, v kanálech nebo v polorozpadlých domech a svůj den tráví tím, že kouří, pijí pivo a vodku a inhalují lepidlo, což na konci vede k tomu, čemu to vede. Plus si jako zpestření občas kopnou do nějakého toho bezdomovce, nebo se mimoděk svěří kameře, jak je někdo znásilnil, zmlátil (většinou policista) nebo zabil šesti bodnými ranami jeho kamaráda. Je to nahraně, opravdu nahraně. Ale jak jinak by se to svět dozvěděl?