Zaklínač (2019) (seriál) odpad!

Jednu hvězdu za Cavilla, který příjemně překvapil. Zbytek je ale neskutečný maglajs. I když pominu LGBT, rasové a gender vyvážení, který Netflix sere poslední dobou úplně všude a vložil tím do příběhu tolik děr, tohle nebylo to nejhorší. Scénář je naprosté utrpení. To, co v knihách fungovalo, samozřejmě muselo být změněno. Tolik nelogičností a nesmyslných zásahů do dějových linek, které se navíc prolínají, tak, že se divák ani nemůže orientovat. Zabíjení postav, který mají žít. Tvoření záporáků z neutrálních postav a mnoho dalších. Příběh nemá gradaci, vůbec není budován. To, co se v knihách dělo na několik stovek stran je tady na půl dílu ...  Příkladem budiž velemocný čaroděj Villgefortz, který prohraje proti Cahirovi, který u Soddenu vůbec nemá co dělat - v souboji s meči! Ach bože.    Scénář casting, herecký výkony (Calanthé?!), kostýmy, CGI, všechno špatně - aspoň, že ta písnička od Marigolda byla fajn ...

Prokletá (2020) (seriál)

Nemám rád na sílu tlačený LGBT a nemám rád prznění zažitých legend. K vlastnímu podivu, si tenhle seriál bere ze známých příběhů snad jen jména postav. Pokud se k tomu divák postaví, coby k novému fantasy seriálu bez předlohy - je to koukatelný, místy i poměrně zábavný.  Popravdě, tohle mě bavilo víc než jinej počin od Netflixu z téže roku a to Zaklínač. Ten byl efekty, scénářem i herci mnohem, ale mnohem horší. A to i u něj jsem se snažil odprostit od předloh, bohužel neúspěšně ...

Strážci Galaxie (2014)

Těšil jsem se na tento film, stejně jako na každý jiný od Marvelu. Po povedeném traileru se má očekávání ještě zvedla a nyní po shlédnutí rozhodně nejsem zklamán. Na rozdíl od ostatních superhrdinských filmů tu máme netradiční a poměrně různorodou pětici, kteří mají k hrdinům poměrně daleko. Celkové humorné pojetí se vážně osvědčilo, skvělé hlášky padají v průběhu celého filmu. Akce a efekty jsou nadmíru povedené a tak se mi tento výlet do vesmíru dostal pod kůži. Budu tedy čekat na další díl a doufat, že neztratí své kouzlo. Nejlepší postava - GROOT!!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ať si říká kdo chce, co chce, mně se třetí Hobit líbil a byl pro mě kvalitním zakončením a poslední návštěvou Středozemě. Bitky jsem na LoTRovi měl nejradši, tady bitka trvá víceméně dvě hodiny. A tak i když se přímo příběhu moc neděje, provedení se mi do noty trefilo. Nevadilo mi tak ani pár klišé a nacheatovný Legolas. 5*

Transformers: Zánik (2014)

Nějak jsem nečekal, že to kdy řeknu, ale v tomhle filmu je až moc akce. Bay se tak moc snažil, až to trošku přepískl. Vybuchuje zde úplně všechno, domy, stromy, jídlo, ba dokonce i výbuchy samotné ještě jednou vybuchují! Absence maximální roštěnky, která má potěšit mužovo oko byla znatelná. Nonstop ubrečená teenka mě zrovna neoslovila. Navíc takhle blbě napsaný texty postav jsem už dlouho neslyšel, hned několikrát jsem byl vytržen z "děje" absolutně dementní hláškou. I přese všechny vyjmenované chyby jsem film dokoukal a nenudil se, rozhodně to ale šlo udělat lépe. Snad se Bay do příště poučí, že i méně je někdy více ....

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Původně jsem si říkal, že to bude Twilightu podobná chujovina. Nicméně jsem se zplet a True Blood nebyl vůbec špatnej seriál. Fantasy tématiku já rád a krom upírů se objeví i jiné nadpřirozené bytosti. Herci docela sympatičtí, leč slečna z X-menů a její občasný kecy mi lezly na nervy.

Fakjů pane učiteli (2013)

Povedená odpočinková komedie, její stopáž se může zdát poněkud delší, nicméně rozhodně jsem se nenudil. Samozřejmě závěr trošku klišé, ale dalo se to očekávat už od samého začátku. I přes tyto "nedostatky" jsem se tedy dobře bavil a film můžu doporučit :)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ač jsem od shlédnutí traileru očekával trochu víc, dostal jsem slušnou komedii s parádním obsazením. Charlize s věkem mládne, Liamův padouch byl parádní a i Barney z HIMYM se nezapřel. 4 hvězdy.

Sousedi (2014)

Čekal jsem trochu víc, ale špatný to rozhodně nebylo. Několik scének bylo výborných, několik - naštěstí méně, hluchých. Solidní zábava na večer.

Želví nindžové III (1993)

Na rozdíl od slušné jedničky a dvojky, trojka mě zase tolik neoslovila ani jako malého. I tak se na to ale koukat dalo.