Lolita (1962)

Kubrickem zfilmované Nabokovovo veledílo jsem si představoval úplně jinak. Kde je nekorektnost a provokace? Kde je scéna, která by předvedla pana Humberta takového, jaký byl doopravdy, úchylného a posedlého? A proč je konec prozrazen hned po prvních pěti minutách? Režie je dobrá, ale Stanley Kubrick už natočil mnohem lepší filmy. Tohle mě prostě nevzalo.

Prokletý ostrov (2010)

Maximální dopad na emoce i mozkové závity. Tohle jsem k žádnému filmu dlouho nenapsal, ale - netuším, co bych měl Shutter Islandu vytknout.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Po 11 zkouknutých sériích mě tenhle seriál baví jako žádný jiný. Desítky tisíc narážek, přisprostlých vtípků a úchylností spolu s občasným výskytem nějaké té hvězdičky hollywoodského šoubyznysu tu může být odsouzeno jako "nenápaditá zábava", "úchylnost" a "kravina" a na každém z těchhle označení něco bude, jednodušší humor mě ale dostal a udělal z Dva a půl chlapa těžkou závislost. Dva staří mládenci a jeden sotva dospělej pitomec dokážou pobavit i když je nejhůř. A Charlie Sheen byl výborný, nicméně díly s Kutcherem se mi zdají ještě povedenější. Nejlepší linka? Alan Harper aka Jeff Strongman. :) 90 %

Český sen (2004)

I když pan Klusák několikrát zmiňuje, že cílem dokumentu bylo přiblížit divákovi sílu marketingových kampaní, nejvíc jsem se bavil v pasážích, kde vystupovali samotní Čecháčci, hlavně pak před nově "otvíraným" hypermarketem.

DVTV (2014) (pořad)

Aktuální, na úrovni, dobře vedený (pokud na postu moderátora sedává Martin Veselovský, paní Drtinová, mám pocit, funguje spíš jako jeho protipól) publicistický videokanál, který jako jeden z mála dokáže udržet mou pozornost. Bravo! _____Edit (11.4.2019) Hvězda dolů. Proč se do umělců šije stejně tvrdě jako do politiků jen kvůli odlišným politickým názorům (Smetana + Kusturica)? Proč Veselovský při prvním rozhovoru o seriálu Most! otravuje otázkami o možném rasismu v seriálu a o měsíc později (když DVTV vidí jeho úspěch napříč republikou) vysílá děsně cool reportáž ze Severky jakoby nic? Proč E. Smetana opakovaně při rozhovorech působí arogantně, když jako moderátorka rozhovorů kolikrát selhává? Proč DVTV do jedné politické partaje vehementně šije - evidentně s ní nesouhlasí - a k druhé - ke které evidentně chová sympatie - se chová vlídně, skoro až s nadšením - co si zachovat nějakou neutralitu? Názorová vyhraněnost a neobjektivnost mi prostě vadí.

Fargo (1996)

Film patřící ve své kategorii ke špičce. Fargo na mě zapůsobilo snad ještě víc než drsná syrová osobitá podívaná zahalená slovy Tahle země není pro starý, snad díky výkonům "toho legračního... nic víc, prostě legračního" a hlavní herečky v roli důvtipné milé policistky. Jako filmového nadšence se spoustou mezer v základním vzdělání mě tímto dílkem Coenovci definitivně přesvědčili, že patří (nebo alespoň patřili) k nejlepším filmařům přelomu 19. a 20. století, k těm, kteří jsou i za málo peněz schopní vyprodukovat spoustu muziky. 95 %

Nymfomanka, část II. (2013)

Netuším, co napsat. O co Trierovi skutečně jde? To taky netuším. Jsem potěšen neotřelostí a provokací jednotlivých scén nebo mě irituje tempo zpomalené oproti "jedničce"? Trošku od obojího. Proč mělo smysl film vidět? Odpověď je jasná: bradavky Charlotte Gainsbourg. Podívejte se na ně, jsou... zvláštní. Velmi zvláštní. Velmi velmi zvláštní.

Samotáři (2000)

Trojan s Macháčkem hrají jako o život a dělají z tohohle pěkně natočeného dramatu příjemné pokoukání pro nedělní večer. Co se týče ostatních herců, žádný mi vyloženě nevadil, ale snad až na Vilhelmovou a Maciuchovou prvním dvěma pánům bohužel nestačí. Nejsem si jistý, co měla znamenat ta hromada narážek na Asiaty, protože s postupem času každá zmínka o nich bije do hlavy spolu s otázkou "už zase?". Ale nevadí. A pozitivní konec taky potěšil, takže s vysokým hodnocením nemám problém.

Tahle země není pro starý (2007)

Mrazivá atmosféra od začátku do konce s hned několika neočekávatelnými "typííčo" zvraty, šílený zabiják s pochroumaným mozkem ztvárněný přesvědčivým Javierem Bardemem, kovboj Josh Kníráč Brolin a jeden starej šerif Tom, kterému práce (nebo spíš to, s čím se během jejího výkonu setkává) začíná lézt na mozek. Prvních 105 minut devadesátiprocentních, konec jsem asi úplně nepochopil - nebo se mi prostě nelíbil. Vyšumívá do ztracena a očekávané wow finále se stylovou řeží se nekoná. I přesto bratři Coenové opět potěšili. :)