Milostná past (2021)

Mám zrovínka po moc příjemné schůzce s kamarádkou z Kazachstánu, se kterou jsem se rovněž znám online a byť jsem ani já, ani ona o ničem nemlžili a ani se nejednalo o date, tak mi tento film neuvěřitelně sedl a bavil. Jsou to milionkrát ohrané scénáře, každopádně to nemusí nutně předznamenat špatný film a Love Hard je přesně tím čím chce být, milou vánoční komedií, která vám zvedne náladu, kopne Grinche do prdele a uštkne vás do srdce vánoční jiskrou - from Prague

Král psanec (2018)

Překrásné scenérie bezkonkurenčního Skotska, dostatečně surově vykreslená doba přesně podle tehdejších poměrů a rozhodně důležité téma, které ještě snad nebylo pořádně zfilmováno, i když je to vlastně sequel Williama Wallace s tentokrát dobrým koncem. Každopádně to s délkou filmu trochu přetáhli, byla zde řada nesrovnalostí a upřímně mě to nestrhlo tak moc, jak jsem asi očekával. Přesto mírný nadstandard.

Hannibal Hopkins & Sir Anthony (2021)

Anthonyho jsem léta znal, vídal ve spoustě noblesních rolích, ale až teď pozoruji jak šarmantní je to člověk. Hrdý Velšan s krásným akcentem, člověk, co se vypracoval z podivína, kterému nikdo nevěřil, v jednu z ikon herectví naší doby. I dnes, v jeho letech, sahá po Oskarech, je pln elánu, nebere život na darmo a plnými doušky si užívá každodenní prostor. Je to borec a velká inspirace.

Ja chuděju (2018)

Nenáročná a neoriginální, přesto humorná podívaná, která vám dokáže zlepšit náladu. Kupodivu jsem dosti bavil, a to jsem myslel jak jsem náročný divák.

Drazí soudruzi! (2020)

Drsná doba, která dodnes zanechala na východě nesmazatelnou stopu. Paradoxně éra Nikity Chruščova byla ještě relativně přívětivá, pokud se budeme obírat lidskými právy. Trochu jsem doufal, že se tam sám Nikita objeví jako car spasitel se svojí zázračnou kukuřicí a utne vzdor národa hned ze začátku. Alespoň jsme tak mohli sledoval vskutku strhující příběh v černobílé krásce, která mně sebral celý večer, jenž jsem měl vyhrazen na studium. Nu což, vidím teď jak pracovali nejvyšší státní složky, jak se zatajovalo, pletichařilo, vyráželi dveře prostých rodin a ideologové slovy a papíry roznesli rozsudek smrti při rozlévání té nejkvalitnější vodky jakou Rus poznala. Tahle země je prostě fascinující a nepřestává člověka udivovat.

Karamazovi (2008)

Filmy pana Zelenky a jeho přátel jsou skvosty českého kina a já je až teprve nyní poodkrývám. Je to nápaditý, zběsilý, zanechá to v nás dojem, no a pokud máte k dispozici takový ansámbl herců jako byly tady tak vám z toho všeho padne brada. Jak se dá krásně skloubit divadlo, film a stará ruská klasika.

Highlander (1986)

Před pár dny jsem někde četl, že je lidský život moc krátký na to, abychom četli Dostojevského. S tímto tvrzením mám problém a dovoluji si s ním nesouhlasit, každopádně rád toto tvrzení použiji v souvislosti s tímto., ať už to bylo cokoliv.

Marina Abramovic: The Artist Is Present (2012)

Byť jsem myslel, že budu velký fanoušek této veliké a umění oddané ženy, nedopadlo to tak. Vážím si ji, to čím si prožila a jak vnímá svět, okolí a lidi je něco, co by mělo připadat i jejím kritkům jako něco zcela výjímečného, avšak sám nedokáži ubránit pocitu, že často je hranice mezi uměním a sebemartýriem tenounká a Marina v ní tak trochu kolísá. Každopádně pro konzervativce a lidi, co se nedokáží pohlédnout pod slupku naší kůže je to must-see.

Duna (2021)

Bezesporu kvalitní a v něčem průkopnické dílo, které ve mě vzbudilo touhu přečíst si knihu a proniknout do tohoto světa. V mnoha jiných mnoha ohledech se ale neubráním zklamání, protože se film celkem táhl, místy byl zmatečný, nejsem spokojen s výběrem herců a dokonce i částečně s hudbou. Vizuál je úchvatný a koráby strhující, stejně tak se film snaží být neotřelý a diváka se snaží udivovat nápady. Né, vždy to však na mě zabíralo. Přesto je to parádní film na diskutování.

Yesterday (2019)

Na to, že je to celé postavené na představě, že Beatles zůstali v propadlišti dějin, je to moc svěží a povzbudivý film, který v časech, kdy je každý druhý nemocen a ceny plynu stoupají, prostě moc pozitivní záležitost. Navíc můj těžkopádný Liverpool a Lime Street, kde jsem se před pěti lety ocitl v jiným světě.