Rabbits (2002)

To je tedy dilema, jaké hodnocení dát. Je to Lynch a já už jsem si trochu zvykl, že jeho filmům nerozumím, ale někdy nerozumím a přesto jsem uchvácen. Zatímco tomuto nesmyslu nerozumím a jsem z toho spíše znechucen. Králíci mumlaj nesmysly páté přes deváté, do toho se smějou sitcomoví fanoušci, ale co z toho??? Přece nebudu dávat vysoké hodnocení jen proto, že to je Lynch a nebudu proto říkat, že to je geniální.

Intimní osvětlení (1965)

60. léta minulého století přinesla v československém filmu tzv. film o ničem. Jsou filmy o ničem, které nás dokáží neskutečně pobavit jako např. Hoří má panenko, Lásky jedné plavovlásky či Ecce Homo Homolka. A pak jsou filmy "o ničem", které jsou o ničem a navíc ještě o hovně. A to je příklad právě filmu Intimní osvětlení.

Persona (1966)

Jsou filmy, po jejichž zhlédnutí se cítíte báječně, jakoby v jiném světě. A jsou filmy, které vás totálně zdeprimují a důvodem vaší neveselé nálady není nízká kvalita filmového kusu, ale právě vysoká. Takový je i tento film. Čiší z něj Bergmanova špatná nálada, obava ze smrti. Avšak se Smrtí se vypořádává jinak než v Sedmé pečeti. Sonda do ženské psychiky není jednoduchá a režisér natočil dílko pro náročného diváka. Bibi Anderson podala výtečný výkon. Bergmanova manželka Liv Ulmann neměla takovou možnost vyniknout. Trochu lynchovský film, dobrý.

Armageddon (1998)

Typický hollywoodský katastrofický film. Sice plný hvězd v čele s Brucem Willisem, ale příběhově dost zaostává za jinými scifi příběhy s podobnou tématikou. K tomu ještě romantika, která film ještě více kazí. Občas hloupé vtipy. Jako by autoři chtěli udělat film pro každého a přitom ale všechny znechutí. K tomu ten pitomý americký nacionalismus. Dobrá triková část film nezachrání.

Bílá nemoc (1937)

Čapkovo protiválečné drama natočené v roce 1937, prakticky v poslední možné době. V roce 1938 přišel Mnichov a náš osud se zpečetil. Na Vánoce Karel Čapek zemřel, což jej jistě zachránilo před krutou smrtí v koncentračním táboře či brzké popravě. Ve filmu se v netypické roli objevil Hugo Haas a potvrdil, že umí zahrát i nekomediální roli. Jeho Dr. Galén je skutečně tragickou postavou tohoto odvážného dramatu, který upozorňuje na nebezpečí nacistického Německa.

Dokonalá vražda (1998)

Poměrně zdařilý remake skvělého Hitchcockova thrilleru Vražda na objednávku. Douglasovi role sedí jak prdel na hrnec.

Slečna Marplová - Sittafordská záhada (2006) (epizoda)

Mám s tímto zpracováním problém, protože pokud mě paměť nešálí, tak tenhle film je úplně o něčem jiném. Dokonce ani slečna Marplová se v knize nevyskytuje. Zůstal tak asi jen motiv vraha ujíždějícího na lyžích...

Vozka smrti (1921)

Výtečný snímek z počátku dvacátých let, který využívá nových postupů, jako je např. dvojexpozice. Příběh o smrti je sice zajímavý, ale z dnešního hlediska již divákovi tolik nedá. Zejména po celou dobu čtyři hudební tóny dokolečka jsou ubíjející.

Mazlíček (1934)

Hugo Haas ve své neznámé poloze se svou nejznámější milenkou.

Magnolia (1999)

Tak tahle perla mě fakt nedostala. Tom Cruise jasně přehrává a je mi ještě odpornější než celá jeho scientologie. Jen závěr s padajícími žábami z nebe je fascinující, ale zbytek nenahradí.