Zelený rytíř (2021)

Príbeh neistého, lačného a sebeckého mladého šľachtica, ktorý sa snaží stať uznávaným rytierom no neuvedomuje si však pravé hodnoty rytierstva. Avšak „zrkadlo osudu“ ma nastavene vo svojej poslednej chvíli, kedy si uvedomí, že svojím posledným aktom sa predsa len môže rytierom stať. Film po ktorom sa treba zamyslieť.

100 dní do vítězství (2018) (seriál)

Vynikajúci dokument pre tých, ktorých zaujíma bod zlomu v prvej svetovej vojne. V čase kedy sa schyľovalo k veľkému Nemeckému víťazstvu (Nemci už ostreľovali Paríž z 80 km vzdialenosti) došlo k nutnej protiofenzíve spojencov so zásadnou zmenou stratégie: presne zameranie nemeckých delostreleckých pozícii - systematický ničených presnejšou spojeneckou delostreľbou v kooperácii s kombinovanými frontálnymi útokmi (tanky+pechota+letectvo) viedlo po 100 dňoch k víťazstvu. Jedinú výčitku mám, že v dokumente absentujú dojmy a úvahy nemeckých generálov a stratégov proti novému štýlu stratégie spojencov. Inak by to bolo na 5*

Zavrhnuté svedectvá (2018)

Nezatracujem ani nevelebím. Lebo aj keď dokument postráda odbornú nestrannosť, tak svedectvá pamätníkov majú stále svoju historickú hodnotu! Alebo povedané nesmrteľnými slovami Marka Aurelia: "Všetko, čo počujeme, je len názor, nie fakt. Všetko, čo vidíme, je len perspektíva, nie pravda."

Greta (2020)

Inšpirujúca postava s ktorou síce úplne nesúhlasím ale za to rešpektujem jej zanietenie, ktoré sa stalo symbolom boja mladej generácie za čistejšiu planétu.

Tomiris (2019)

Tak konečne tu máme prvý relatívne autentický film o Skýtoch resp. istej vetvy, kmeňa Messagetov, spadajúcich do skytského kultúrneho okruhu! Čo poteší je fakt, že tvorcovia sa snažili z časti držať historických a archeologických podkladov. Samotný dej filmu je inšpirovaný opismi, okrem iných, aj od otca histórie Hérodota (5. stor. pred Kr.)... zbrane (luky,3boké strelky, meče, dýky,...), zbroj, dobové kostýmy a najmä pohrebný rítus sú toho dôkazom. Na Kazašské pomery grandiózny veľkofilm prekonávajúci niektoré hollywoodske „výtvory“.

HBO Voyeur Project (2007) (seriál)

Žeby hlavným posolstvom v celom tom „chaose“ bola láska? ...láska nadovšetko? :)

Forman vs. Forman (2019)

Veľmi zaujímavý prierez Formanovou tvorbou ale i osobným životom... škoda, že len do začiatku 21. storočia. K zavŕšeniu jeho biografie chýba časový úsek od natočenia svojho posledného filmu – Goya's Ghosts (2006) po posledné roky jeho života.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

„...aby sme poznali cnosť, musíme sa oboznámiť s neresťou. Jedine tak zistíme, čo všetko sa v človeku skrýva.“

The Public (2018)

"Open your mind. Feed your hope. Find your truth." Asi najlepši odkaz celého filmu?