Odhalení Vikingové (2016) (TV film)

Celkom zaujímavý dokument o pátraní po najzápadnejšej vikingskej usadlosti v Severnej Amerike – Newfoundlande (lokalita Point Rosee). Po rokoch bádania sa však javí, že v skutočnosti nejde o vikingskú lokalitu.... viac https://en.wikipedia.org/wiki/Point_Rosee (13.10.2019).

Ostrým nožem (2019)

14 rokov starý prípad žiaľ odzrkadľuje i súčasne stagnujúcu slovenskú justíciu.

The Head Hunter (2018)

Fantasy s hutnou atmosférou. Vzhľadom na (zrejmý?) veľmi nízky rozpočet hodnotím veľmi pozitívne!

Arktické dilema (2011) (TV film)

*SPOILER Grónsku „hrozí“ že zvýšením teplôt a po ústupe ľadovcov bude pokryté ihličnanmi, vzrastie poľnohospodárstvo a farmárčenie domáceho obyvateľstva, ktoré v súčasnosti je ešte len v plienkach. Inuitov – teda domáce obyvateľstvo poteší keď ľad odhalí nerastné bohatstva ako plyn či ropu ktorá sa tam zatiaľ schováva v nemalom množstve! Pre krajinu i jej obyvateľstvo to bude znamenať ekonomicky boom a možno aj vymanenie sa spod Dánskej správy... Na Islande zas klimatické zmeny povedú k jeho zalesneniu... Aj takéto sú vyhliadky globálneho otepľovania v Arktíde. V každom ohľade som rád tomuto dokumentu, ktorý ukazuje aj druhu stranu súčasných klimatických zmien.

Balón (2018)

Túžba po slobode nepozná hranice!

Povstání barbarů (2016) (seriál)

Subjektívne ladený hraný dokument ktorý od samého začiatku stavia Rímsku ríšu do role arogantného utlačovateľa susediacich národov. Nesporne tou aj bola ale tak ako minca ma dve strany tak aj v prípade daného (hraného) dokumentu chýba vyváženejší pohľad (z uhla Rimanov) a celkovo objektívnejší postoj k historickým udalostiam čo sa vo všeobecnosti aj trošku očakáva od dobrého dokumentu.

Stále spolu (2014)

Otec rodiny pôsobí ako autokratický utopista a žiaľ jeho deti si to odnášajú. Totiž nepôsobia mentálne najzdravšie a ich (ne)vyjadrovacie schopnosti svedčia o akejsi morálnej alebo psychickej dementnosti zrejme spôsobenu izoláciou a nesprávnou výchovou!

Zeď (2012)

Pozvoľna atmosféra filmu vykresľuje hľadanie duševnej rovnováhy a pokoja v panenskej prírode.