Příběh Evropy (2017) (seriál)

Skvostne dilo, i pro laiky, ktere historii neholduji nebo ne uplne rozumeji, naprosto pochopitelne a hlavne nazorne s pomoci animaci, hranych scen a rozhovoru s historiky z celeho sveta vcetne tech ceskych. Libi se mi, ze je zakomponovano vse z tyho nejdulezitejsiho. Nejen valky, a revokuce, ale i zamorske objevy, vynalezy, revolucni myslenky, hudba, umeni, architektura, mysleni prostych lidi, krachy na burzach, morove epidemie, proste celkove pochopitelne, jednodusse, super počin

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Nato, že se film jmenuje po Zlobě, docela mi v tom filmu chyběla. Když už se konečně účastní nějaké akce, tak si divák řekně, no konečně, ale za chvíli je to zase o něčem jiném. Ne, že by to bylo úplně špatné, akce nechybí, ale tak nějak jsem si celý film říkala, kdy už přijde konečně to něco, ten šmrnc, co byl v prvním díle na každém kroku. Princenza mi chvílema přijde, že se asi pořádně praštila do hlavy, když uprostřed války a hlavně bitvy přijde mezi válčící strany a káže o morálce...nehledě na to, že jí kvůli tomu musí pořád někdo zachraňovat, no, kdyby tam nebyly takové hvězdy, které zahrály, jak se od nich čekalo (hlavně Michell, která podle mě byla v hlavní roli filmu nebo Anglina), tak by to bylo tak na tři hvězdy, takhle jsem dala čtyři, protože půlky se nemůžou. Za mě velká škoda, mělo to větší potenciál.

Příšerná tchyně (2005)

vzhledem k tomu, ze mam zrovna pred svatbou, tak se me film opravdu dotkl, libilo se mi, ze budoucí snacha se do toho nakonec obula, ztotoznovala jsem se s J.LO, moje tchyne by take rada mela vse pod kontrolou vcetne svatby samotne, a stejne tak ja, je mi jasny, ze spolu budeme bud bojovat nebo si padnem skvele do noty. film byl protkan vtipem, sarkasmem i ironii, proste bezva sranda, proto vsechno ctyri hvezdy

Aquaman (2018)

Parádní, poutavý od začátku do konce. Je to krásně udělaný po vizuální stránce, moc pěkně vymyšlený celý podmořský svět. Jak psal kolega dole, výborně se na to kouká. Výkon Jasona je super, a ještě k tomu se na něj dobře kouká, drsňák a krasavec. I na konci si člověk přeje, aby to nebyl ještě konec.

Nic nás nerozdělí (2012)

Naprosto výborný. Všechno hodně reálně udělaný a jak jsem četla v zajímavostech, tak to i tak bylo točený, když se Naomi při natáčení skoro sama utopila. Od ní a od mladého Spidermana Toma Hollanda to byl opravdu nadčasový výkon, i když ta tématika je strašná. Moc dobře natočený, diváka to připoutá na gauč od začátečních minut a i po skončení filmu jenom zírá a okolí začne vnímat až po nějaký době. Opět film, u kterého je pět hvězd málo, ale víc tu neni, tak je dát musím. Ještě dodám, že se mi líbilo, jak kdyby člověk nevěděl, o čem to má být, vůbec netuší, dokud se nepřižene vlna, žádný varování, žádný úvod typu počasí makový a historie bla bla a prostě vlastně žádný moc úvod, hned šupa a bylo, přesně jako to asi muselo být i ve skutečnosti.

Centurion (2010)

celkem dobra akcni podivana, akce stridala akci, ale tak nejak mi prislo, ze to bylo o nicem krome bojovych scen a napeti, kdyz lovec dohani korist a zene ji zbesile pred sebou, zaver mi chybel, jakasi snaha hlavniho hrdiny zachranit spolubojovníky vysla nazmar, kdyz prezil jako jediny, podivny zaver. film jiste ozivilo i to, ze nejvetsim a nejzbesilejsim nepritelem byla zena stoparka z rad protivníka, to se dalo i rozvinout vic. je to na tri hvezdy, ale diky skvelemu fassbendrovi davam ctyri

Logan: Wolverine (2017)

tak to pro mě bylo opravdu zklamání, huř s tímto kultem opravdu naloženo být nemohlo. Nechápu, kdo to to hodnocení mohl vytáhnout takhle vysoko. Vše, co se dosud odehrálo zničeno, opravdu nechápu ten smysl, pohřbít všechny dosavadní hrdiny, popř. je zesměšnit, zesadit, ponížit a nevím, co ještě, škoda škodovitá. Mám chuť dát těch hvězd ještě míň, ale kvůli Hugh Jackmanovi a Patricku Stewartovi se na to vykašlu

Vražda v Orient expresu (2017)

Vynikající, brilantní, neočekávané, nemyslitelné, naprosto nepředvídatelné, dechberoucí, prostě úžesné, ještě teď jsem plná dojmů. Zase jeden z filmů, pro které je pět hvězd urážkou, bohužel jich tu víc k dispozici není. Ať vás napadne jakýkoli nápad, jakékoli rozzuzlení, zaručeně to nebude ten, jaký vymyslel tvůrce tohoto veledla. Budete napnutí jak kšandy, že si ani nevšimnete, že se díváte na film už hodinu, už tu nebudu dál přehánět, možná jsem měla před psaním komentáře trochu vystřízlivět z těch bezprostředních dojmů:D, za to se omlouvám

Pozemšťan (2007)

Na to, že se celý děj filmu odehrává v jedné jediné místnosti s těmi stejnými lidmi, vtahne diváka tak mocně, že ho nepustí až do konce. Celý film provází napětí, nutí člověka se zamýšlet a chtít vědět, co na nej režisér nachystal dál. Naprosto super, ale bohužel jeden z těch filmů, co stačí vidět jednou, jedině, že by divák zapomněl, jak že to celý vlastně bylo. Proto jenom čtyři z pěti.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Takže, nechápu tak vysoké hodnocení. Dobrý bylo prvních pět minut, kdy se od toho dalo něco čekat, pak se celý fiml čeká, na co že se to mělo čekat a docela dobrý je konec, posledních patnáct minut, nejlepší je posledních pár minutek, když jsou plány ukradeny a na scénu přijde Darth Vader a hodí se na tehdy netušíce vlastní dcerou a konec je minutově ihned před začátkem Star Wars Episoda IV, to je podle mě na filmu to nejlepší, celý čerpá hodnocení z toho, že hlavní sága Star Wars je tak suprová, škoda, mělo to potenciál, co nebyl využit.