Zakletý v čase (2009)

Aj napriek tomu, ze kniha je opat raz lepsia ako filmove spracovanie, musim skonstatovat, ze Zena cestovatela v case je velmi solidne spracovane dielo po vsetkych strankach. Mna samozrejme najviac zaujal pribeh, hudba a hlavne herecke obsadenie, ktore sem sadlo ako prdel na serbel. Rachel a Eric standardne patria medzi mojich oblubencov a dufam, ze ich uvidim castejsie v podobnych zanroch, do ktorych sa nesmierne hodia. Co sa tyka pribehu, ten ja skutocne sladky az az, ale kedze mam vyhodu precitanej knizky, tak to beriem s rezervou a musim len pochvalit, ako sa s tym scenarista a reziser popasovali.

Partička (2009) (pořad)

Ja som sa vyborne bavila. Scenky mali stavu, naboj, bolo vidno, ze si herci vedia spravit srandu aj sami zo seba, a to ocenujem najviac. Mam rada vsetkych piatich zucastnenych a podla mna boli vynikajuci. Som nesmierne rada, ze Slovensko ma taku fantasticku generaciu nastupcov skvelej hereckej skoly z cias totality a som presvedcena, ze sa nemame za co hanbit.

Dokonalý únik (2009)

Vyborny, mrazivy psychothriller, kde vas nesklame dej, hudba, atmosfera, herecke vykony a hlavne dostanete aj par naozaj vtipnych prupovidok ako bonus. Musim film skutocne len pochvalit, pretoze tento "typ" zanru som uz davno nevidela a dost mi chybal :)

Symptom Pandorum (2009)

Katastroficko-psychologicky-zombie-sci-fi thriller :) Atmosfera z tohto filmu srsi na kilometre a vam po vzhliadnuti nezostane nic len tiesnivy pocit, ze co vsetko nas v buducnosti caka. Priserky boli podla mojho skromneho nazoru skvele, postavy tak isto a nezostava mi nic ine, len dat palec hore, pretoze v tomto zanri sa musi hladat dielko, ktore vas nenuti sa kazdu chvilku pozerat na hodinky, naozaj lupou.

Stará radost (2006)

Nadherny minimalisticky film o stratenom priatelstve a o inych zivotnych "malickostiach", ktore su absolutnou hybnou silou nasich zivotov.

Halloweenská noc (2007)

Tak to bola supica bombica, vazeni :) Kratke, strucne, vystizne, bez zbytocnych slov, s genialnou atmosferou :) Prva polovica perfektne vtipna, druha s jednym uzasnym prekvapenim a zaver, zaver trosicku pokrivkava, ale aj tak to bola vyborna lahodka. Celkom dobre nechapem, preco to islo rovno na DVD.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Dalsia lahodka od Pana rezisera Hitchcocka, ktorej nechyba paradna atmosfera, napatie, romantika, vtip (Cary mal naozaj bravurne hlasky), nadhlad a hlavne dvaja krasni ludia, medzi ktorymi to iskri jedna radost. Mnozstvo filmov sucastnosti sa nepochybne urcite inspirovalo tymto dielom, ale padli na rypak s obrovskou intenzitou :) Aj napriek relativne umornej dlzke som sa nenudila, ale k dokonalosti mi k tomu nieco chybalo. Mozno neskor pridem na to, ze co to bolo... (Videne 26.9.2009)

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Fenomen "film" ma jednu uzasnu vlastnost, kvoli ktoremu ho tak strasne milujem. "Koľko ľudí, toľko názorov" - Terentius... Preto si obcas hovorim, ze kritici maju naozaj velmi daleko od "beznych" sledovacov filmov :) A Jennifers Body je ten isty pripad. Clovek caka tragediu, doslovne a pocas filmu si povie: "Hm, boli ti ludia na tom istom filme ako prave ja pozeram?" Ano, Jennifers Body sa zda ako obycajna teen vyvrazdovacia jednohubka, ale omyl. Scenaristka Diablo Cody z neho urobila vyvrazdovacku trosku neobycajnu :) Velmi vtipnu, s kopcom hlasok, skvelym hudobnym doprovodom a hlavne pozor! Vo filme zomieraju aj kladne postavy... Teda vlastne len kladne :D Uvidite sexualne sceny a nie len medzi muzskym a zenskym pohlavim... Ale nebudem viac prezradzat, Secteno, podtrzeno, podla mna po Sorority Row dokonca este o kusok lepsia zalezitost, pri ktorej sa nudit nebudete. Teda aspon ti, ktori mate zmysel pre humor a viete film obcas brat ako zabavu a nie len ako hon za hviezdickami, skvelou kamerou, reziou, hereckymi vykonmi a bla bla bla bla... :) PS: Megan je sice kosticka na zahryznutie, ale vo filme dostala kopanec do zadku od nie mozno tak uzasne podmanivo sexy, ale o to herecky viac zdatnejsej a charizmatickejsej, Amandy Seyfried.

Kmotr (1972)

Sledovat Kmotra po takmer 30 rokoch v bluray kvalite je naozaj zazitok. Sledovat vsak 3 hodiny to, co som uz 4 krat citala v kniznej podobe, uz take uzasne nie je. Musim ocenit toto majstrovske dielo, avsak fakt, ze som ho nemohla pozriet na jeden sup so zatajenym dychom, tak ako to bolo u knihy, sa musi niekde odrazit a u mna je to zrazenie jednej hviezdicky. Ale aj napriek tomu, skvely film.

Cvokař (2009)

Vyborna zalezitost so skvelym, "vecne zhulenym" Kevinom Spaceym. No jo, Hollywood je big shallow bitch. A prave preto mi ten happyend vobec nevadil :)