Šarlatán (2020)

Veľmi zlý scenár aj spôsob rozprávania príbehu. Naviac príbeh človeku nemá čo dať. Z toho čo bolo divákovi podané nie je možné ránhojiča pochopiť. Môžeme len hádať, či za jeho "pudy", ktoré sa občas prejavovali, môže udalosť z vojny alebo niečo hlbšie. Veľa načatého, nič dorozprávané. Naviac zbytočné prídavky v podobe sexuálnych hľadaní sa. Kokteil, ktorý zrejme obsahuje všetko, čo scenárista chcel, no málo toho, čo by divákovi malo čo dať. Jedna hviezdička za tému ľudového liečiteľstva, aj keď aj to sa stalo len rukojemníkom ľudí, ktorí filmy točiť nevedia.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Zo snímky cítiť skutočnosť, že ten národ si takýmito udalosťami prešiel. Miestami som mal nejaké výhrady, ale aj napriek tomu to bolo silné aj bez zbytočného hrania na city a efektov.

21 gramů (2003)

Veľmi zaujímavý film, veľmi emotívny a citovo naplnený. Páčil sa mi spôsob akým bol dej skladaný. Pomohlo mi to lepšie vnímať samotný dej a otváralo to otázky, ktoré by som si možno nedal, keby to bolo točené klasickým spôsobom.

Tenkrát v ráji (2016)

Dojem z tohto filmu som mal taký rôzny. Páčilo sa mi, že bol zasadený do prírody a to, že bol o láske dvoch mladých ľudí počas vojny a násilného režimu. Nepáčila sa mi stručnosť a do určitej miery plytkosť s akou sa pristúpilo ku hlavnej zápletke. Nevedel som dej s hlavnými postavami naplno prežiť a mať tak nejaký plnohodnotný kontakt s ich prežívaním situácie. Možno za to môže scenár, možno herci, možno ja. Neviem. No aj napriek tomu neľutujem, že som si ho pozrel.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Nechápem. Proste nechápem. Reciklovaný scenár - stále je to o tom istom a celé to nemá zmysel. Ak by som mal film vystihnúť jedným slovom tak je to slovo "nezmysel". Bez toho aby som urážal. Len mám z toho taký dojem.

Dokonalý šéf (2015)

Dobrý film na oddych, neprekvapí, nesklame. :-) Asi pomohlo, že som od neho nič nečakal.

Gangy New Yorku (2002)

Jedna hviezdička za to, že sa to tak možno stalo. A že to možno naznačuje aká doba bola. Inak je to ale nemastné neslané. V podstate o ničom.

Divergence (2014)

Snažil som sa to pochopiť. Ale ono to nedáva zmysel. Len ďalšia snaha opísať hrozný svet budúcnosti. Ak to malo programovať myseľ tak sa to nepodarilo. Pol hviezdy za koniec, ktorý ale tiež dával zmysel len napoly.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Prečo vznikol tento film? Je tam nejaká nová myšlienka, ktorá by zaujala? Nedokážem nájsť odpoveď na prvú otázku a na tú druhú viem odpovedať len negatívne. Asi sa vo mne čosi zmenilo ale nebaví ma pozerať stále dookola to isté, stále sa niekde niečo akože ničí a búra, sem-tam niekde niečo vybuchne, vlastne dosť často. Vlastne na čo som to pozeral? :-D Neviem. Idem si pustiť čosi plnohodnotnejšie :-). Prepáčte za výlev ale dávno som nepísal komentár, tak aspoň takto.

38 (2014)

Veľmi podarené, výstižné, priame a nevtieravé. A zapôsobilo to aj vo vnútri, a to napriek tomu, že som sa miestami smial, lebo som spoznal Demitrovu osobnosť. Určite si to pozriem aj znovu a rád znovu zaspomínam na situácie, ktoré sme prežívali aj my spolu s ním. Bude tu určite chýbať a nie len hokejovo.