• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Co napsat ... Quentin je prostě bůh. Od boku pálí jednu hlášku za druhou, režii má pevně v rukách a zrovna ve chvíli kdy na moment zapochybuji o jeho nejnovějším díle, vytasí plně nabitý kolt a postřílí všechno co mu stojí v cestě. Až po zkouknutí Djanga sem si uvědomil jak vypadá pravá krvavá přestřelka, a co dokáže pár kulek udělat s lidským tělem. Což je dost zvláštní, vzhledem k tomu kolik kvalitních filmů k nám z USA proudí, a kolik jich je bez jediné kapky krve (třeba aktuální Hobit). Co říct k hercům ... jako obvykle je Christoph Waltz bezkonkurenčně nejlepší herec na plátně. Dokázal to v Panchartech, dokázal to i tady. Ale není pochyb o tom, že mu skvěle sekundují DiCaprio, Foxx a hlavně Samuel. Všechno navíc umocňuje skvostný soundtrack. Není co řešit ... *****. Díky ČSFD za projekci zdarma.

Banshee (2013) (seriál)

Velké překvapení. Ultimátní drsoň (s extrémním důlkem na čele) v hlavní roli seriálu, ze kterého testosteron sálá na všechny strany. Pilot parádní, jen se modlit aby tvůrci udrželi nastavenou kvalitu. Držím palce pánové, neposerte to!!! A pánové to neposrali. Naopak, laťku pomalu zvedali až k ... nebál bych se říct, epickému finále. Antony Starr jako nejdrsnější falešný polda historie, neohroženě kosí jednoho nepřizpůsobivého občana za druhým. Skvěle napsané postavy, skvěle zahrané charaktery, spousta krve a sexu a enormní porce akce, střílení, bitek ... no prostě všechno co si fanda akčních záležitostí nesmí nechat utéct. Jednoznačně 5 hvězd a jedna z nejlepších seriálových záležitostí současnosti.

Mr. GS (2008) (pořad)

Dvě hvězdy za pořad jako takový. Ta třetí je za legendární silvestrovský díl s Františkem Ringo Čechem.

Země bez zákona (2012)

Dejte dohromady skvělé obsazení, silný příběh podle skutečné události, který s dokonalostí zasadíte do nádherné dobové atmosféry 30 let v USA, chvilku povařte a přidejte debilní vyprávění společně s hloupou prací s časem, pár prkenných charakterů (Tom Hardy prakticky neměl co hrát) a hnusně slizkého Guye. Na závěr zakápněte hodně surovým zobrazením akce plné krve a vyleze vám z toho Lawless. Já osobně jsem si moc nepochutnal.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Můj nejoblíbenější film se Stevenem Segalem. A proč ??? No protože v něm hned z kraje umře. Jinak je to klasický akčňák devadesátek, takže tady najdete ultra složitou bombu s ochrannými laserovými paprsky, zlé teroristy, letadla na plátně, plastové atrapy zbraní, tři kýble umělé krve a jednu sexy letušku. To všechno bohatě stačí k průměrné televizní zábavě.

Velká ryba (2003)

Poutavě odvyprávěný příběh plný, údajně neuvěřitelných historek. Neříkám, že sem se nudil, nebo že je to snad špatný film, jen to ve mě nenechalo zhola nic. Je to prostě jen kvalitně odvyprávěný film plný dobrodružných výprav a příběhů s fantasy prvky, který je pod tím vším jen prázdnou báchorkou bez jakéhokoliv hlubšího rozměru.

Zmije (1994) (seriál)

2 hvězdy čistě z nostalgie.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, který mě provázel celé mé dětství a vyrůstal společně se mnou. První díly plné nedokonalostí (kulisy, triky, celkově i ty příběhy každé epizody) absolutně vykompenzovala eufórie z něčeho nového a tak zábavného. A ke konci jedna z nejlepších sci-fi seriálových záležitostí. Na hvězdou bránu nedám dopustit, všechny díly jsem viděl minimálně dvakrát, některé znám nazpaměť.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Divadelní představení mne míjí velkým obloukem. Každopádně Donutil ve své skvostné roli posluhovače Truffaldina si mě našel a naprosto získal. Nádherné představení plné vtipu a brilantního herectví.

Paralelní světy (2012)

Všechny ty zápory a výtky co tady čtu mají něco do sebe a většina je pravdivých. Přeslazený a narychlo spatlaný konec, pár nepochopitelných momentů a děr v logice. Jenže z velké části všechny tyhle nedostatky dokážou přebít 2 věci. Za prvé: úžasné vizuální a výtvarné zpracování plné nádherných záběrů na dva protilehlé světy, které mi často zamotali hlavu. A za druhé: kouzelná ústřední dvojce Jim / Kirsten. Když se to sesumíruje, vychází mi z toho trikově a herecky precizní sci-fi love story s děravým scénářem a uspěchaným koncem. Mě se to, ale stejně líbilo.