• Krátkometrážní

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tak skvělý film to mohl být. První hodinka naznačovala, že by se to mohlo podařit, ale pak začne celkové tempo neskutečně upadat (ani Bruce a jeho jatka nepomůžou). Zatímco v první polovině filmu se neustále něco děje, odkrývají se pravidla světa blízké budoucnosti a sledujeme nahánění mezi mladým a starým Joem, druhá polovina se v drtivé části odehrává na farmě, kde se nic neděje a divák jen čeká na konec. To pro mě bylo největší zklamání. Takový potenciál, jaký námět nabízí, je potřeba využit na 100%. Jenže jak říkám, v polovině filmu Johnsonovi asi došel dech nebo prachy. Naopak Joseph má u mě obrovské plus a nepřestává mě překvapovat svými výkony, aj Bruce dokázal že ještě nepatří do starého železa. Kvalitní podívaná. 80%

Hustej nářez (2009) (pořad) odpad!

Dobře, pár videí je tam fakt povedených. Ale drtivá většina je už dávno provařená z youtubu, takže nevidím důvod proč by se na to měl někdo dívat. Co mě ovšem nadmíru vytáčí jsou ty dementní kecy rádoby vtipné bandy amerických mládežníků, kteří asi nemají nic lepšího na práci než řešit hovna v pořadu který nikoho nezajímá. Odpad.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Přiznávám se, neviděl sem to celé, jen několik scén. A bohatě mi to stačilo. Nemůžu "větrníkovi" upřít celkem zajímavé triky na dobré technické úrovni. Ale co víc pochválit už fakt nevím. Nesmyslná sračka plná nesmyslných keců o hovnu, bezmyšlenkovité pobíhání hloupým příběhem a to vše za doprovodu bandy dětí, které vede desetiletý týpek s obří svítící šipkou na hlavě. Nerad hodnotím filmy které sem neviděl alespoň víc jak z poloviny, ale tady je to zbytečné, ty kousky co jsem měl tu čest vidět, mne přesvědčily. Sračka kterou nechci vidět.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Teen romance na úrovni. Žádný pošahaný twajlajt, ani stupidní výplach pro třináctileté fanynky Justínky Bíbrové. Ale silné a inteligentní romantické drama o tom, jak těžký, ale zároveň krásný může být pobyt na americké střední škole pro zamlklého a uzavřeného Charlieho. A úžasná Emma Watson, kterou poprvé vidím v jiném filmu než v HP, je k sežrání. Přesto to pro mě není na 5 hvězd. Něco tomu chybělo, něco co by mě přesvědčilo. 85%.

Pařba v Bangkoku (2011)

Čistokrevná kopie jedničky. A přesto pořád vtipná a zábavná. A o poznání více šílená. Mike Tyson je pan zpěvák !!! :)

Pařba ve Vegas (2009)

Originální námět, vtipné zpracování, skvělé postavy. Jedna z nejlepších a asi i nejupřímnějších komedii posledních let. Vždyť ten pocit kdy v hlavě máte okno, v hubě jako v polepšovně a celkově máte draka jako prase, známe snad všichni. A sledovat jak si ústřední trojice dává dohromady tu skládačku plnou šílených historek a při tom všem se snaží najít svého ztraceného kamaráda je k popukání.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Šel sem do kina s tím, že mé nároky nebudou příliš velké, a že Hobita shlédnu a objektivně zhodnotím (to znamená asi 30 vteřin dlouhý zamyšlený pohled do prázdna zakončený krátkým zabručením "hmmm"). Ale to se nestane. Protože sotva sem vylezl ze sálu, byl jsem nadšený a radostí se rozplýval nad tím, čeho jsem byl právě svědkem. Dokonce jsem ochotný přehlédnout do očí bijící hollywoodskou demenci ve formě chybějící krve. Trpajzlíci ve velkém rubou hordy nepřátel, ale jejich meče a sekyry jsou stále naleštěné bez jediné kapky vředí krve. Viděl jsem to už u mnohých filmů a u každého z nich tahle chyba působí opravdu hloupě. Tak proč tím kazí i Hobita. U Gandalfových vousů PROČ ??? No co už, řekl jsem, že to přehlédnu tak to tedy nechám být. Další drobnou výtkou je postava Radegasta (nebo snad Santy ?? WTF !!), a taky někdy nedotažené trikové sekvence. Tím ale výčet chyb z mé strany končí. Jak jsem říkal, jsem nadšen. Už úvodní prolog mě přikoval do sedačky. Nevěřil jsem, že se ta atmosféra z LOTRa vrátí, ale stalo se. Jackson opět nezklamal a já se těším na příští Vánoce, až zase budu zabořený do sedačky ucucávat Colu a hltat každičký moment nového Hobita ... ale to se bohužel nestalo.

Panika v městečku (2009)

Nejujetější film co sem viděl. Ale myslím to v tom dobrém slova smyslu. První půlhodina je plná skvělých a hodně úchylných nápadů a vtipných situací, pak už se tempo poněkud vytrácí. Celé mi to přijde jako kdyby příběh vyprávělo desetileté dítě :) A to se mi na tom líbí, každý si v mládí hrál s plastovýma (ti starší z nás dřevěnýma) figurkama a vymýšlel šílené příběhy. Chtěl sem dát za 3 hvězdy ale díky té nesmírné dávce originality dám 4. PS: Po týdnu zvedám na plnou palbu, protože kůň je prostě borec.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Čtvrté pokračování Pirátů mi už od dob oznámení přišlo jen jako zbytečné pokračování a snaha vytřískat ze zaběhlé série další prachy. Ostatně takhle v poslední době funguje téměř celý Houlywůd. A tak vznikla veselá taškařice s ohraným kapitánem Jackem a pár starými a také novými postavami, které všechny někam putují aby se v cíli sešli chovali se jako idioti a pak byl konec filmu. Ale abych jen nehanil, například scéna s "lovem" mořských pan byla skvělá. Konečně něco inovativního. Naopak celý následující příběh o té mořské babě byl úplně postavený na hlavu. Efektní ale prázdný blockbuster nakonec vydělal tolik že se můžeme (ne)těšit na další pokračování. 50%