FattyPillow: Kontroverzní (2018) (hudební videoklip)

Už mě na tady to upozornilo asi tak milion a půl lidí, takže jsem se rozhodl že se na tu chvilku obrním trpělivostí a podívám se na to co mi všichni nadhazují jako super song. Tento styl hudby neposlouchám, takže to šlo do háje rychleji než DeeThanovy rýmovačky a už se na něco podobného nikdy nachytat nenechám. Každý má jiný vkus a hodnotit to na základě textu je asi tak stejné jako hodnotit konzistenci zvratků po pařbě na chatě. Každý ze sebe dostane jiné věci a není dobré se v tom nějak moc hrabat. Jako obvykle u podobných věcí, je mi záhadou proč je to na této databázi a proč bych to měl nějak hodnotit, když je to jen další reklama na joutůbera a jeho kanál. Takže stejně jako ty DeeThanovy pokusy i tohle bude mít milion palečků, protože 10-ti leté děti ohodnotí cokoliv co nějaký ten "jejich" oblíbenec vypotí, bez ohledu na kvalitu a obsah. Tady by to být ale nemělo určitě.

Figurína (1987)

Narazil jsem na to náhodou. Doba vzniku je na tom docela hodně znát, a nějak jsem nepřišel na to, proč to bylo označeno jako komedie, když jsem se v průběhu filmu usmál ( mírně ) jen dvakrát. Ale zase se musí ocenit hudba. Njn, tak nějak jsem na takové hudbě vyrůstal. Za 2 očka Kim Cattrall.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Takové dokumenty nepatří do kina, ale do televize, kde by si autoři mohli dovolit klidně 3 díly ve kterých by dokázaly zajít víc do detailů. Nemám rád tyhle typy dokumentů, kde ( dovolím si použít oblíbenou frázi ) "mluvící hlavy" popisují to a ono ze života někoho zajímavého. Kamarádi, příbuzní, celebrity tady opět pějí chválu na člověka. A jak jsem čekal, tak o umění a trikařině či nápadech a inovacích tady bylo řečeno jen opravdu velmi málo - málo v tom smyslu že Karel Zeman nenatočil jen Cestu do pravěku a Vynález zkázy. Dokumentu chybí to co bych od dokumentu očekával hlavně. Fantasie samotného Karla Zemana ( chyběly už jen vsuvky od lidí, kteří by nám řekly že do tohoto záběru režisér umístil antikomunistický odkaz budoucím generacím a že tímto místem v tamtom filmu bojoval proti komunismu ) Za mně velké zklamání.

Finch (2021)

Dlouhý film o prázdnotě bytí se psem a dvěma roboty. Finch není nijak zajímavý film a člověk si tak nějak v průběhu děje řekne "Proč tam je Tom Hanks, když by to mohl být jakýkoliv nounejm" Formát bezmála dvou hodin je moc. Tohle měla být POVÍDKA na max 40 minut z nějaké škatulky FanFilm. Pak bych tomu klidně dal i 4 za zajímavou podívanou do katastrofou postiženého světa a road někam za lepším životem. Takto je to dlouhý film o jednom osamělém člověku který ví že umírá a chce pro svého psa najít společníka. Buď jsem nedával pozor a nebo jsem nedával pozor a nepochopil jsem proč najednou slunce nepoškozuje, všude je bezmračno a vzduch se dá dýchat bez problémů. Robot Jeff mi přišel strašně narychlo udělaný a hned uměl mluvit, chápat, přemýšlet ..... Jako Fan povídka a nezávislárna od "nikoho" by to bylo tak na 4 hvězdy ale jako dvou hodinový film s Hanksem ve velkoprodukci, si to zaslouží tak 3 (viděno na stránce s filmy)

Firefly (2002) (seriál)

Po nadšení všech kteří psaly "Od pátého dílu se to rozjede" nebo "Stačily 3 díly a byla jsem chycená" či další nadšené výkřiky jako " Ze začátku nudný seriál, který po pár dílech máte problém přestat sledovat" jsem si řekl že se teda podívám taky. Vydržel jsem z velkým úsilím 4 díly, které byly nudné, prázdné, ukecané, nezajímavé a nic se v nich prakticky nedělo. Popohnal jsem tedy šipečkama pár dalších dílů, aby se ubezpečil že tyto nadšené ohlasy nezdílím. Dám tomu 1 hvězdu za slušně propracovaný vesmír. Westrn ~ Sci-fi nevadí. Vadí ta nuda která z toho leze v každém záběru (Nezapoměl někdo říct Moreně Baccarin, že když nebude stárnout, tak jí budou lidi podezírat z nekalých praktik ? Ta ženská vypadá po těch 13 letech pořád stejně)

Flash (2023)

Flash, jeho hodnocení, oblíbenost a jeho zastánci, jsou takový ekvivalent firmy adidas, kdy jdete koupit "značku" bez ohledu na kvalitu, funkci, design a nebo cenu. Všichni chtějí adidas a je jedno co to vůbec je a jak to vypadá. Flash je na rychlo spíchlej výblitek kde půl filmu nedává smysl a ta druhá půlka je příšerně otrikovaná + má šílený dialogy - rozhovor 2 Flashů o tom co je ten jeden zač a co tam dělá + ukazování schopností, je snad to nejhorší co kdy kdo mohl v hrdinském filmu natočit - pak je tam "humorná" scénka, pak hrdinská, pak dojemná, pak hrdinská a nakonec Gerge Cloony ..... Zbytečný film kde i ta jedna zajímavá scéna (nemocnice) je natočená tak příšerným způsobem, že mě vůbec nezajímala a kdyby tam ty miminka i s tím psem všichni umřely, vůbec by to se mnou nehlo. Ben Affleck se tam jen mihne ale zanechá po sobě víc než 2xEzra Flash dement a jeho "origin" kde jsem půl filmu trpěl jak zvíře. Michael Keaton tohle neměl zapotřebí a i když bylo hezké ho zase vidět v kostýmu, celkem rychle vám dojde že tak polovinu těch scén asi nebude on ale dabler. Slečna supermanová je v pohodě a nemyslím že by neměla šanci jít dál ale prej bude restart takže jsme ji asi viděly naposled. Celé to trikové znázornění "plynutí času a multidimenze" (či co) vypadalo hrozně. Proč to fanoušci tak strašně vytahují nahoru je mi záhadou, když v podstatě stejně udělaným filmům Batman v Superman, popřípadě Green Lantern nasázely pomalu odpady. Dám jednu slaboulinkou hvězdu (půl hvězdy dát nejde)  za to, že ten děj alespoň držel pohromadě a ukazoval to co je všeobecně známé .... nehraj si s časem, dopadne to špatně. Hezky udělanou scénu se špagetema a vysvětlením co se stane, musely doslova zabít závěrečným vtipem ..... boha jeho kdo tohle schválil, by měl jít okamžitě sedět. To už přece není normální aby vedení dělalo takové rozhodnutí. Kdo tam sedí ? 6leté děti ? Tohle přece nemůžou myslet vážně.

Flash (2014) (seriál)

Napřed jsem se nějak nemohl donutit abych se díval na víc jak 3 díly, ale nakonec jsem to zkousl a viděl jsem celou první sérii. Tak hlavně musím vyzdvihnout to, že se konečně někdo rozhodl že série se ukončí a nezůstane spousta nezodpovězených otázek (Když si odmyslíte posledních pár vteřin v závěru které mají jen nalákat na druhou sérii) Všechno se vysvětlilo a na všechno se odpovědělo, takže v pohodě. Odpadlo taky docela oblíbené "škatule hejbejte se" ve vztazích, takže další malé plus. Záporák v pohodě, parta kolem Barryho taky v pohodě. Shrnul bych to tak že za 4 hvězdy z dodatkem že není třeba nijak nervózně vyčkávat na další díly druhé série. Až jich bude k dispozici víc, tak se mrknu i na tu druhou sérii. Trochu vadí počet dílů, ale vlastně to nijak imbecilně nenatahovaly (až na rodinné rozhovory, které se dají přeskočit bez ztráty děje) takže tomu ty 4 nechám. :::::: EDIT ~ druhá série : tak jako dost pokles. Zápletka je moc překombinovaná, záporáci jsou klišoidní o 100% víc než před tím, hlavní postavy začínají být dost nudné. Iris je oproti první sérii už víc jak na pár facek, vznikají podzápletky které jen kazí děj. Díly 13 a 14 odehrávající se na zemi2, byly nudné, nezáživné, hloupé + se vyskytla další zápletka z vězněm v masce, ZOOM samotný se tady chová jak záporák z 80 let a vede trapné a tragické keci. ::::: Hrubý pokles oproti první sérii je prostě nepochopitelný. Pokud první série byla na 4 hvězdy, tak druhá série je tak z těží na 2 hvězdy. ( Ještě ty 4 hvězdy nechám, ale drží se tam jen tak tak)

Fleming (2014) (seriál)

Nudná série o autorovi nejznámějšího agenta jejího veličenstva. Kdyby to byl jeden film v běžné stopáži asi bych přihodil hvězdu, ale je to prostě moc natahovaná nuda. O Flemingovi a jeho praktikách ve špionáži, jsem viděl dokument (tady na čsfd ho nemůžu najít) a ten byl tak 100x lepší než tohle. Vůbec se tu nezmiňuje že ke špionáži používal i holky a nebo ty až v závěru zmíněné "hračky". 2 hvězdy jsou tak akorát.

Forrest Gump (1994)

Znám Elvise a vím o aféře Watergate a Vietnam snad není třeba zmiňovat, stejně jako jablíčko a smajlíka. Bohužel ale nejsem z USA, takže jsem nějak nedokázal pobrat na co odkazují takové ty věci, jako je běh přes celou tu jejich vlast a ping pong. Lov krevet taky není zrovna národním pokladem, takže taky nemám tušení proč to tam bylo. Forrest je tady, tam, i onde, prochází životem jako klidný pohodář a to že není zrovna nejbystřejší taky moc nevadí. Není to špatný film ale že by byl nejlepší to bych teda netvrdil.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Pro mě jako nehráče akčních her to je těžko hodnotitelné. Pár her jsem v životě hrál, to asi jako každý ale nikdy mě to netáhlo tímto "akčním" směrem. Jsem spíše farmář a stavitel, takže nemůžu úplně posoudit jak moc se to drží těch herních pravidel. Jedno je ale jisté, bavilo mě to tak napůl. Reynolds je až moc "Reynolds" než abych mu fandil a nějak se s ním snažil soucítit. Zhruba do půlky je to asi fajn ale jen se začne dělat humor a narážet na klišé a nebo různé hry, tak to jde dost dolů. Taky celá ta zápletka mi přijde dost prapodivná, ale to bude tím že nejsem programátor nebo tvůrce her. Waititi mi přišel silně přehnaný (ale v poslední době jsem i já zaslechl spoustu kontroverze okolo herních společností, takže nevím) ale líbil se mi jeho arogantní styl. Konec už mi přišel vysloveně nudný a nezáživný. jediným světlejším bodem celého filmu tak zůstává hezky roztomile příjemná Jodie Comer. Možná si to někdy pustím znova, protože mi mohlo něco uniknout ale moc tomu nevěřím. Takže bych to viděl tak na 3 hvězdy. Mimochodem, hry sice moc nehraju a ani netuším jak moc je jakoby reálné se takto vylevlovat, ale připadalo mi až tlačené na sílu jak najednou se všichni začaly věnovat "chlápkovi" V té hře muselo být několik stovek tisíc hráčů a i když neznám ty herní mechanismy, tak přece každý alespoň trochu zručnější hráč musí v těch levlech postupovat taky docela rychle, tak proč se pozornost věnovala zrovna "chlápkovi" Další věcí která mě hned střelila do oka, bylo to že na mnoha záběrech z PC různých lidí, byl záběr právě na chlapíka v modré košily. I když budu hodně hmouřit oko a budu jakoby brát že to je film o hře, tak ty záběry nemohl takhle nikdo reálně vidět když každý hraje za "svoji" postavu buď v pohledu třetí osoby, nebo z pohledu první osoby. Ani vývojáři nemají přístup k pohledu jedno konkrétního NPC z takového úhlu nebo pohledu celkově. Navíc nerozumím moc dobře celému tomu hernímu systému kdy je potřeba mít brýle, ale Guy je několikrát nemá a nebo má jiné (jiného hráče) takže by nemohl v tom světě fungovat. No to už se ale moc zamýšlím nad nesmyslností světa her a moc nad tím přemýšlím (asi bych mohl poukázat na více věcí které mi tam nedávaly smysl) Takže celkově tedy ty 3 hvězdy ale s tím že pokud jste hráč asi tomu bude rozumět více jak já. Podobný problém jsem ostatně měl u tolik zmiňovaného "Ready player one" kterému jsem taky moc neporozuměl a zápletka mi přišla podobně nudná a nezajímavá jako tady.