Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

Annihilation (2018)

Docela jsem se ztrácel v ději a konci jsem neporozuměl. V začátku filmu, jsem pořád nemohl pochopit proč k tomu majáku nejdou po pobřeží, nebo k němu neplují nějakou lodí, než aby se plahočily xy dní přes evidentně nebezpečnou oblast kde zmizelo několik desítek lidí. Flashabcky byly otravné a dlouhé.

plakát

Ano, šéfe! (2009) (TV pořad)

Show Bennyho Hilla. Kdyby nebyl takovej kanál, možná bych i hodnotil nějakými hvězdami, ale za to my tek šmejd sprostej drzej nestojí.

Ant-Man (2015)

Na to že jsem Paulu Ruddovi moc nevěřil .... Z mravenčím týpkem mám jeden zásadní problém a to že ta technologie, mi přijde malinko přitažená za vlasy. To neustálé zmenšování a zvětšování mi připadalo divné, ale pak jsem mávl rukou, protože Thor, Hulk a Captain, taky nemají zrovinka "reálné" schopnosti. Malinko jsem se ztrácel u scény z bombama v centru ( zmenšení a následné zvětšení bomb ) takže bude asi nutné film vidět ještě jednou. Celkem pobavila trojka zlodějíčků a pobavil taky tank. Záporák byl docela nudný, což mně malinko překvapilo na to jak si Marvel dokáže pohrát z postavami, ale to bych asi už chtěl nějak moc. Dost jsem hleděl u scény kdy zmenšená Ant-Man probíhá modelem města a kolem něj lítají obří náboje a modely aut a hroutí se na něj modely budov ( a Michael Peňa tomu dodal korunu hláškou "zachránil jsem ti život ?" ) .:::. Povedená Marvelovka která hází hlášky a dělá si srandu i z vážných věcí.

Atlas mraků (2012)

Jednoduše jsem filmu nerozuměl. Vizuálně a herecky to bylo fajn - poznat Halle Berry, Hugo Weavinga, nebo Hugha Granta, bych si bez závěrečných titulků asi netroufnul - ale bohužel jsem nerozuměl příběhu. Chaotické skoky v čase bez jakéhokoliv upozornění mně dokonale mátly a vůbec se mi nepodařilo přijít na to, proč tomu tak je.

plakát

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Upřímě řečeno, nechápu co je na tomto filmu tak geniálního že to všechny tak ohromilo. Ještě v půlce filmu jsem netušil kdo je kdo a od půlky mi to bylo jedno, zápletka byla zmatená a v posledních dvou scénách - na konci filmu v hotelovém pokoji a v letadle - nedávala smysl a vůbec by mě nepřekvapilo kdyby na úplném konci to letadlo vletělo do Klingonského dravce a ukázalo se že všichni jsou agenti Klingonské říše. Postavy byly na facku v každém dialogu a ta nejvíc nejlepší a nejakčnější scéna v dějinách filmu natočená na jeden záběr kde všichni trpěly kvůli tomu jak dostává Ch. Theron na tlamu, mi přišla utahaná, dlouhá a nevěrohodná. Kdo byl vlastně McAvoy, vůbec netuším, protože ukázaly asi 5 odhalení kde to hrál na 8 různých stran a nedávalo to ani trochu smysl. Celý film byl divný. Erotická scéna mezi holkama způsobila u mnoha chlapů vlhké fleky na trenclích a opět netuším proč (navíc Boutella mi nepřijde sexy ani z dálky) Pořád se mluví a já nevím o čem, naznačuje se a já nevím co.

Auta (2006)

Bravůrní pixarovská jízda. Takhle se mají dělat netradiční filmy. Kdo by řekl že to bude fungovat že ?

Auta 2 (2011)

Pixar tady ujel o celou délku stadionu. První díl, byl zjevení z čistého nebe, ale dvojka jen potvrzuje pravidla druhých dílů. Došly nápady a vařilo se z nafty, místo oleje.

plakát

Avengers: Age of Ultron (2015)

Co k tomu napsat. Na jedničku to sice má, ale neoslnilo mě to tak dokonale jako jednička, protože některé scény byly kapku přehnané. Každopádně jsem dal 5, protože je to pořád hodně dobrá zábava.

Avengers: Endgame (2019)

Hodně lidí pletlo spekulace o tom co a jak bude a co je v trailerech vidět a co vidět není a kdo koho zachrání a kdo se obětuje a že tam musí být tohle a bude se určitě cestovat časem, protože asi 38 postav má naplánované sólovky a nebo pokračování. Teorií a odhadů se vyrojilo tolik, že jsem měl pocit jako bych už ten film vlastně viděl, protože třeba hodně lidí si dělalo víceméně srandu z toho že 4 Avengers začnou tím jak je Thanos na farmě a je v té své Warcraft chýši. Hele je to tam :) Ne sice na začátku, ale je to tam a vážně farmaří a dělá si dlabanec v kotlíku nad ohněm :) Hele mě to fakt - asi jako jediného v celém kině - prostě pobavilo. Co napsat abych to moc nezplival a nebo naopak moc nevyzvidhoval. Celkem dost lidí píše že jim první hodinka přišla slabší, a já bych naopak řekl že ta první hodinka byla lepší jak ta druhá a asi se shodneme na tom že ta 3 hodina byla prostě vrcholem filmu - což logicky dává smysl. Tak jako u mnoha filmů, bych mohl mít asi tak 8 problémů kvůli cestování časem, stejně jako bych mohl mít asi tak 3 poznámky k tomu jak velká náhoda pomohla tam a nebo tam. Nebudu tady psát jak jsem brečel a jak končí jedna velká filmová událost. To psát nebudu, protože jsem v nitru citově mrtvý a neumím brečet u omalovánek a nebo filmu, který je jen tím filmem. Podle mě nic Endgamem nekončí, protože MCU prostě pojede dál a to že tady pár lidí obrečí 11 let a 22 filmů ve mě tak maximálně vyloudí úsměv na tváři, protože nechápu že to někdo dokáže tak prožívat. No nic. ********************************************* POZOR SPOILER - SPOILER - SPOILER ZAČÍNÁ Že zemře Ironman, jsem tak nějak očekával, stejně jako se mi moc líbila "teorie" o tom, že by Kapitán Amerika mohl zůstat v minulosti a být s Peggy, což mě spíše potěšilo než abych u toho brečel, ale že zemře Black Widow a že sejmou Thanose hned na začátku, nebo že z Thora udělají trosku z pivasem, to se přiznám že jsem docela koukal. Flashbacky na starší filmy, jsou hezky udělané (jsou to přesně ty scénky z předchozích filmů ale brané jiným úhlem kamery - zajímalo by mě, jestli to už tenkrát natáčely takhle a jen se tyto záběry do těch konkrétních filmů nedostaly, nebo to celé natočily znovu a jen omladily herce) KONEC SPOILERU - SPOILER - SPOILER KONČÍ ******************************************** Endgame je slušným zakončením linky těchto hrdinů a určitě je to jeden z těch obrovských kroků filmové historie, protože i když jsem citově v pohodě, je potřeba ocenit tu neuvěřitelnou lajnu filmů, které šlapou, sem tam zakopnou, a sem tam i zpomalí, ale jinak jedou plnou parou dopředu a ukázaly že jde udělat slušnou lajnu filmů o které se marně pokoušelo několik studií ať už v době nedávné, nebo někdy dříve. I když nechápu proč bych měl být nějak dojatý že něco končí, tak si stejně neodpustím .... tak sbohem holky a kluci, tleskám vašim příběhům a snad se ještě s pár postavami někdy potkáme, protože mi přece jen pár vysvětlení chybělo a o pár postavách by bylo dobré vědět kde jsou a nebo jak dopadly. 5 hvězd tomu nemůžu dát, protože kdo si hraje s časem, ten se do toho zamotá a já prostě nemůžu odpustit tady těm časovým paradoxům jejich nelogickou část (musel bych hodně moc spoilerovat a ten post by měl tak 80 000 slov abych vysvětlil s čím přesně mám problém a to dělat nebudu)

plakát

Avengers: Infinity War (2018)

Překvapilo mě že se to tam vyčistilo tak hustě že přemýšlím jak to chtějí v pokračování narovnat. Beru časové linky a kameny jsou mocné aby se to dalo všechno zase nějak dokupy, ale přesto jsem byl překvapený jak moc ty postavy pročistily. No a ještě kino docela zašumělo když se oběvil "strážce" oranžového kamene. Vysvětlení co a jak, bylo sice tak filmové že jsem mu ani nechtěl věřit ale na to že se tahle postava podařila tajit až do uvedení, je majstrštyk od studia. Thanos je docela řízek který se z tím moc nemaže. Neodvažuju se ani odhadovat jak to bude pokračovat.