Následníci (2015) (TV film)

Hele nebudeme si nic nelhávat, je to děsná blbost od Disneyho takže nečekejte fylozofické přesahy nebo životní moudra ( ne v takovém formátu aby se to bralo vážně ) Stejně tak nečekejte že to bude bavit takové ty větší lidi, kterým se říká dospělí. Je to pro věkovou skupinu do 15 let a přesně do té skupiny patří i jedna malá holka kterou to očividně bavilo, takže to vlastně až taková blbost není ( když se vám nelíbí horrory nebudete na ně čumět, stejně jako nebude normální dospělej čumět na My little ponny ) Soukromá poznámka : ta mladá žába ( Dove Cameron ) která hrála dceru Zloby, byla kouzelná a mě snad po druhé v životě zamrzelo že mi není kolevá 16 let, protože si dokážu představit že bych se do ní hned zamiloval :) V optimistickém rozpoložení podléhám dětskému vkusu a dávám 3 slušné hvězdy. PS : oni vlastně ani nebyli tak zlí, jak se nám distributor v popisku snaží namluvit

Na stojáka (2004) (pořad)

Narazil jsem na to na YT a opravdu netuším, čemu jsem se tam měl zasmát. Zkusil jsem asi každého z aktérů (netuším kolik jich tam je a jak moc jsou kteří aktivní) a to v několika jeho výstupech (dohromady jsem teda viděl asi tak 30 scének) a ne. Není to vtipné ani zábavné a i ta otravná blondýna po pár scénkách ztratí kouzlo tupé barbíny. Když jsem se dozvěděl, že tahle šou míří do kina, polilo mě studené "cosi" co se ani nepokouším identifikovat. Pokud je za tohle někdo ochotný platit, tak je mi líto naší humorné povahy. Ta už zřejmě skončila, protože vystavět "humor" na sprostých slovech aničem jiném, je opravdu smutným faktem dnešní zkurvené doby. Není se co divit tomu že "dopis KSČM" sklidil nejvíc potlesku. Smutné.

Na záchodcích (2022) (pořad)

Upřímně jsem čekal trochu více než jen plkání 2 holek otevřeně o sexu a všem okolo. Formát by asi potřeboval trochu delší stopáž a více lidí (telefonát se počítat asi může ale upřímně, nějaký host - více hostů by nebylo špatných) nebylo by špatné a určitě by to bylo i logické, kdyby pozvaly pár mladších lidí + i dětí které tohle teprve čeká. Na stránkách ČT jsou k dispozici zatím 2 díly ale ani jeden mě nijak zvlášť nezaujal. Téma sexu a optrnosti není tabu, je potřeba se informovat - já jako otec 2 dcer (jedna už je dospělá druhá bude mít 15) bych si klidně dokázal představit kdyby tam obě šli a řekly svůj názor (ta dospělá už má zkušenost a ta nedospělá by mohla mluvit o tom jak to vidí a co by chtěla nebo jak na to nahlíží) Obě jsou v pohodě a mluvíme spolu dost otevřeně o všem možném, takže i o sexu (ta 15 letá o něm už dávno ví milion věcí, není potřeba si nalhávat že je nevinná a nic neví) //// Za mě docela zklamání, povídání 2 dospělých žen o tom co a jak a kdy a kde a s kým, není úplně nejlepší nápad. Z řečí se nedozvíte nic co by mladí a bezstarostní už dávno sami nevěděly. Nedělám si iluze o tom že by mladší dcera měla sex až ve 26 protože "ještě není připravená" ale řekněme si upřímě že tady ten pořad jim to nijak nevysvětlí, neusnadní a ani jim to nevsadí do hlavy brouky typu "Je teď ten pravý čas ?" ... "Jsme na to oba připravení ?" ... "Máme si dávat pozor, nebo je to jen mazlení a hra ?" ... //// Pořad asi má smysl, proč ne, může někomu říct pár informací ale chtělo by to více lidí a věkový rozestup. Takhle je to jen plkání 2 žen a vzpomínání na sex který ony zažily a jak se s tím pak vyrovnávaly postupem času. Nejsem si jistý jestli má smysl radit 15 + dětem, takovou formou, stejně si budou dělat svoje a na nějaké rady budou kašlat. Taky mi bylo 15 a vím jak jsem tehdá kroutil očima a myslel si něco o ....... když mi táta vrazil do ruky kondomy a říkal mi "Necukej se blbečku, lepší si to nasadit než být v 16 otec dítěte a zkazit jak sobě tak té holce život takhle brzo" A já si ho nakonec nasadil a bylo mi sice fajn ale ty rady byly pro mě nic neříkající a myslel jsem si svoje. //// Za první a druhý díl, bych dal takové 3 slabší hvězdy. Má to určitou linku a dá se na to nahlížet jako na "naučný / poučný" počin ale ten formát a obsazení by chtělo zlepšit. 12 minut na díl mi přijde málo a 2 dospělé ženy mají jiný názor než 18 letý kluk a nebo 15 letá holka. Dost nevyvážené. Takže prozatím 3 hvězdy. Nadále budu sledovat (odkaz na stránku) Určitě mě bude zajímat třeba jestli se budou nějak zabývat i tím když je holka v 16 těhotná. Proto bych uvítal i hosty aby se k tomu vyjádřily. Pozvat 16 leté rodiče, jako už dospělé, aby řekly jak to vidí oni a jak jim to zasáhlo do života. EDIT po 5 dílech : snižuji na 1 hvězdu a dál sledovat nebudu. 2 pipky se baví o věcech které neumí vysvětlit ale jen se o nich baví. Není to poučné ani naučné, nic se nevysvětluje a je to jen povídání 2 žen o ženských věcech. Úplně chybí nějaký jiný názor, detailní rozebrání "tématu" (jestli se tomu povídání dá říkat téma) nějaké rady lepší než "Na to si dávejte pozor" která je nicneříkající frází starou už asi tisíc let, nemá to žádnou strukturu, skáče se z problému na jiný problém bez nějaké dané souvislosti a celkově to nemá žádnou náplň která by někoho mohla zaujmout. Může to sloužit jako kulisa na chcichotání pro 12 leté holky ale víc než plkání 2 žen to prostě nikdy nebude. 1 hvězda za snahu alespoň nedělat ze sexu tabu.

Nebe existuje (2014)

Pocházím z věřící rodiny, i když já sám věřící nejsem. Mí rodiče jsou (řekněme až fanaticky) věřící natolik aby uvěřily každému slovu v tomto filmu. Neodsuzuju je za to. Je to jejich pohled na věc a ne můj. Mě ten film nudil a když jsem zjistil že je "podle skutečné události" uvědomil jsem si svoji averzi na podobné bláboly. Přišlo mi to až přehnaně určené právě věřícím. Nezabývá se to jiným pohledem na věc. Nehodnotím. Neviděl jsem začátek a ani konec.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad)

Tak Honzík se nám vrátil ze záhrobí (klidně bych odpřísáhl že jsem viděl nějakou reportáž o tom že zemřel) Stačilo mi 5 minut abych pochopil že scénáristé nebyly vybráni náhodně ale že nám jejich příjmení mají napovědět jak je to s tímto pořadem doopravdy. Nemůžu pochopit omezenost lidí (ehmmm........) kteří jsou ochotní se do krve hádat kvůli tomu že je to pravdivý pohled a ne jen nahraná ptákovina z amatérskými herci. V dnes shlédnutém díle, jsem zaznamenal povědomou tvář. Myslím že tu ženskou znám z nějaké reklamy.

Nejbohatší psi světa (2014) (TV film)

Ty vole. Tak tohle to je dobrá imbecilita. Po 30 minutách jsem to raději přepnul. Takový lidé by měly být vyšetřovaní kvůli demenci. Bože svatej, svět se řítí do prdele rychleji než jsem myslel.

Nejhorší obavy (2002)

Nevěřil jsem že by to Affleck dokázal utáhnout, ale byl jsem mile překvapen. Spoiler ! A dostalo mě to, že ta bomba byla fakt odpálená. To je docela překvapení ( nečetl jsem tuto knihu, takže jsem byl hozen do neznámých vod )

Nejchytřejší Čech (2014) (pořad) odpad!

Je hodně velký rozdíl mezi chytrostí a inteligencí. Tady jsem si všiml že mnoho těch adeptů na nejchytřejšího nemusely být ani chytří, ani inteligentní. Stačilo se naučit co nejrychleji třeba zavazovat tkaničky, nebo si co nejméně poranit oko při nasazování brýlí. A jelikož se považuju za inteligentního, nemůžu souhlasit z tím že by se měl takový člověk hledat právě takhle. Korun(k)ou pořadu je ovšem Roman "tabu" Šmudla, který je na fakt mimořádně nesympatický. Zvažoval jsem 1 hvězdu za to, že to někdo fak jako myslí vážně a jedná se o mimořádně regulérní hledání pravdy, ale nakonec jsem si řekl že ta 1 hvězda by mohla urazit třeba takové hnoje jako je Sharkando, Kameňák, nebo vycházející Jupiter. Takže achánua žbrluch.

Nejsledovanější (2017)

Nemám ve zvyku se vyjadřovat k něčemu čemu nerozumím. Tady kdybych chtěl vyjádřit svůj názor musel bych nadávat a být sprostý což si tihle lidé asi nezaslouží. Musel bych se vyjádřit k Yotuberům jako fenoménu a ne k tomuto dokumentu, který není o Youtuberech ale o hovně. Ve světě kde malej spratek kterej uřvaně zpívá o maincraftu a nebo o vypatlané holce kterou ještě podporuje její imbecilní otec, je možné se asi dostat na výsluní. Bohužel pro takové věci nemám pochopení. Nerozumím tomu proč tito lidé berou peníze za to že nic nedělají. Ale jak už jsem psal, tak tomu nerozumím a nemám tak právo hodnotit. Na YT už se pomalu nedá dívat. Pustím si nějaké písničky a po chvilce mi to začne nabízet lets' playe z her (milion stejných) a nebo nějaké vypatlance kteří ze sebe dělají dementy. Pardon ale tenhle fenomén bych zakázal. Dokument nenabízí nic než jen pár lidí kteří mají na YT své videa. Na nic neodpovídá, nepřináší žádné pohledy z více stran, nedozvíte se nic než jen to že pár lidí natáčí videa a berou za to (dle mého) nezasloužené peníze.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Ani dceru to nebavilo a to je v podstatě ještě dítě. Na koksu závislí producenti musely zalepit tunelování studiových peněz, tak natočily třetí díl nekonečné story která měla zkončit hned špatnou dvojkou. Když se po tomto debaklu začalo spekulovat nad restartem, přiznám se že se mi chtělo brečet. Jack Black byl už tehdy otravný a nepříjemný člověk bez hereckého talentu.