Soudní síň (2016) (pořad)

Každý se živíme něčím jiným. Někdo peče housky a jiný opravuje raketoplány. Být hercem, raději bych se této kariéry vzdal než abych se ztrapňoval v podobném "čímsi" co se ani nedá nazvat pořadem. Nevěřím že se takové věci u soudu dějí. Viděl jsem 3 díly (ne zrovna tady z tohoto seriálu, ale jako kdyby to nebylo jedno) a v každém byly všichni na přesdržku.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Nebudu se pozastavovat nad tím kdo to přivedl na svět ( Nova ) ale spíš nad tím, jak je to zahrané a o co tam jde. V polovině příběhů mě nic nedonutilo "uvěřit" tomu že se to doopravdy stalo. Herci hrají opětovně hrozně a jednotlivé postavy jsou napsány docela bídně. Neupírám tomu surovou drsnost, která se v reálném světě opravdu odehrává, ale výkony herců a scénáře mi nedovolují se k nějakému tématu více připoutat. Dalo by se říci že my bylo totálně u zádele že je to krutá realita. Dám tomu 2 hvězdy za určitou snahu přiblížit divákovy příběhy ze života týraných, zneužívaných, a v několika případech i imbecilních ( za svoje problémy si mnohdy mohly samy ) lidí.

Space Jam: Nový začátek (2021) odpad!

To byla bolest sledovat. Už po 15 minutách se mi chtělo brečet a umřít a odejít z kina (ne nutně v tomto pořadí) Zápletka je bolestivě špatná, LeMroň James je špatný herec, Don Cheadle určitě potřebuje splácet velké dluhy a zbytek hereckého osazenstva působí jako kdyby neměly na vybranou a prostě si odehrály svůj výstup. Vložení scén z různých známých filmů musel navrhnout a schválit někdo kdo to nemá v hlavě v pořádku. Animovaná složka (kreslená) vypadá divně, a převedení do lepšího formátu (3D) vypadá ještě hůř, otřesně, zpackaně, hnusně .... Nebudu ani zmiňovat celé to "já jsem tvůj otec a vím nejlíp co je pro tebe dobré" protože i 10 leté děti u toho budou kroutit očima a hlavou. Pokud máte děti 10 + připravte se na to že je to nebude bavit. V tomto případě i odpad je příliš dobré hodnocení. Nikdy bych si nemyslel že se dožiju doby kdy "rodiné" filmy budou taková příšernost. PS : nejsem žádný uchyl na animované postavičky, ale že to odnese Lola až tak drasticky je katastrofa. Tahle doba je prostě šílená.

Spadl z oblaků (2003)

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybírala partnerka ) Pohodový film, který opravdu spadl z oblaků. Nikdo tady neprdí, nekrká, nezvrací, nemá hubu plnou sprostých slov, není tady žádnej ukecanej černoch kterej každého oviňuje z rasismu, není to debilní a nenachází se tady žádní idioti. Prostě čirý údiv. Film jsem dnes viděl poprvé a určitě ne naposled. To že je film dobrý ho dostalo až na můj externí HDD který je určen jen pro opravdu dobré filmy. Danny a Glenda si výborně sedly a ta romantika tomu prostě dodala dobrou pohodu. Začátek je sice mírně nezáživný, ale jen co se Danny odlepí od země, začne to být dobrej film. 4 hvězdy.

Spectre (2015)

Craig, Fiennes, Harris(ová), byly v pohodě. Whislaw, Bautista,Waltz, byly dost špatní. Seydoux byla na pěst a bond girl ji nesedí. Bellucci zbytečná (nulový dějový význam) Asi nejslabší z novodobých bondovek. Snad bude další bond z novým hercem a z novými nápady.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nejsem odborník na kreslení, stejně jako na kreslící styly, takže nechápu co všechny tak posadilo na prdel, když mi přišla animace úplně normální a nevidím žádnou super mega nejvíc nejlepší vykreslovací techniku na světě (která si navíc zaslouží patent a jsou z ní všichni na větvi) Příběh byl malinko zmaten ý, a hlavně ze začátku jsem se docela dobře neorientoval v tom, kdo je vlastně kdo a co se děje a nebo o co jde. Třeba Gwen říkala že ji to hodilo do minulého týdne, což nějak asi nechápu v souvislosti s tím že jiné postavy to časově nikam nepřesunovalo. Trachu rušivě na mě působilo ztvárnění myšlenek v podobě komiksových okýnek a bublin, které jakoby se tam nehodily. Spider prase mi zase přišlo až přehnaně fantasmagorické, a stejně tak působila i holka s robotem, kdy jsem si pořád říkal že tam tyhle dvě postavy až tak nezapadají. Noir týpek byl zajímavá volba a jeho černobílý styl mi naopak přišel jako hodně povedený nápad , který bych možná rád viděl v nějakém samostatnějším kraťasu, které by mohly ukazovat životy jednotlivých spidermaních postav. Taky mi občas přišlo že animační styl je divně zvolený, protože třeba Gwen a Peni, vypadaly animačně hezky, stejně jako Noir, ale třeba Miles, už mi přece jen přišel animačně jiný, stejně jako Kingpin, u kterého třeba vůbec nerozumím jeho komiksové přepálenosti, kdy vypadá jako koule, když zbytek postav vypadá normálně a přirozeně jako lidé............ Příběh je asi fajn, a Kingpinovi motivace dávají smysl, ale nevím přesně proč bych zrovna tady to měl nějak vyzdvihovat, když je to v každém druhém hrdinském filmu. Celkově si myslím že animák má potenciál na sérii, hlavně když se bude jednat o tyto postavy, ale kdybych měl hodnotit čistě jen na základě "běžných" měřítek pro komplexní hodnocení filmů (zábavnost, příběh, postavy, atmosféra, atd.) tak víc jak 3 bych asi nedal. Tohle je ale nové posunutí, mě neznámého světa, takže nakonec dám 4, které budou stejně jako u druhého Ralpha trošku slabší. Uvidíme kam se vydají v pokračování, protože tohle bez odezvy nezůstane ani náhodou.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Obsadit Chrise Rocka byla chyba. Přestalo mě to v podstatě bavit hned na začátku kdy se zase ukázalo že kde je černoch v hlavní roli musí se mluvit sprostě, nadávat, tvářit se jak dement a co je nejhorší, nedokázal jsem tady tomu člověku věřit že je policajt. Záporáka jsem odhadl asi v půlce filmu (jako vážně jsem si řekl že to bude ten mladej) a co se týká Samuela, tak ten byl hodně špatnej. Celé to šaškování mi přišlo stašně umělé až v podstatě nereálné. Třeba jsem vůbec nepochopil mechanismus vosku (podle mě to nedávalo smysl) a nebo ten mechanismus se sklenicemi (netuším co to bylo za stroj a jak fungoval, k čemu byl určen ......) kde bylo hodně divné že ty sklenice lítaly na zeď, dveře, do prostoru ..... Ze série SAW jsem viděl první, druhý a část třetího + asi šestý, a už tam mi přišlo že to nedává moc smysl (možná proto že jsem to neviděl všechno ale to mi nějak žíly netrhá) Jelikož to bylo zakončeno tak jak asi každý očekával, můžeme se asi těšit na další a další a další a další ..... no nic. Za mě tak 2 hvězdy a to ještě jakž takž.

Správní chlapi (2016)

Tak trošku zvláštní verze "Šimona a Matouše" kde se řeší trošku jiné věci, trochu jiným způsobem. Dost mě mrzí že vlastně všechno zajímavé bylo už v traileru. Film nestojí moc pevně na zemi a spousta děje tu mohla být podána jinak a ne jako krátké vtípky nebo spíše minifilmečky z éry grotesek. Celé to drží jen proto že tu jsou dva týpci kteří jsou sice sympaťáci a i jim fandíte ale jinak jsou to figurky kterýma hýbe scénář tak moc že nemají prostor se více rozjet.

Star Trek (2009)

Star trek. Legenda a kultovní značka, která tento svět ovládá už pár desítek let. Starší filmy neznám, a vlastně mi celý tento fenomén nikdy nepřipadal až tak velký abych si rychle doplnil znalosti a viděl všechno co se dá. Nový star trek - čily restart - se mi líbí a určitě si časem pustím i starší snímky. Vlastně jsem viděl jen seriál Enterprise ( 2001 / Kapitán Archer / 22 století, a začátek dobrodružných cest ) který mě docela bavil. Co mi ve filmu docela nesedělo, byly barevné uniformy. Vím že byly u samého začátku seriálů a filmů, takže byly nutné, ale přece jen se mi zdá že stejnokroje, které měly na Enterprise ve stejnojmeném seriálu těm postavám seděly daleko více. Trochu jsem se obával jestli nepokazí základní myšlenku tím že obsadily komediálního herce Simona Pegga, ale nakonec se ukázalo že si z tím poradily dobřa a "trapný" pocit se nedostavil. Mám ke sci-fi dost neutrální vztah - můžu a nemusím - ale kvůli tomuto filmu začínám přehodnocovat svůj stav ke sci-fi celkově. Každopádně se budu těšit na pokračování a určitě si pustím i starší filmy. Za 5 hvězd