Kadeřnictví - Je mladší milenec lepší? (2018) (epizoda) odpad!

Pro chlapy horor, fakt zámek hrůzy. A jen doufám, že pro ženský to není "normální". Já tyto a podobné slepičince velmi těžko snáším a zlobím se na svou zvědavost koštnout nový streamácký seriál.

Štafl - Šušně (2018) (epizoda)

Taxíkem jsem nikdy nejel a nikdy asi nepojedu, ale tenhle serial mě baví. Dobře napsané a zahrané trio taxikářů pobaví. Po 4 dílech zatím paráda. Jo a hudební motiv je správně ujetý!

Krotitelé duchů (1984)

Tak já nevím. Zábavné to není, vtipné ani omylem, není to ani napínavé ani zajímavé. Trojka duchařských principálů je nejnudnějším výplodem kinematografie od počátku filmových věků a dovolte osobní poznámku, že Bill Murray byl nesnesitelný. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že se mi nechce dát odpad. Navíc opravdu upřímně nenávidím ústřední píseň, která je tak nesnesitelně juchavá, že mi způsobuje žaludeční nevolnost. Film, který je otravný a nikoli zábavný. A na čsfd má 83%. To mě poser slizem. Vlastně jediné slovo, které film vystihuje, je VLEZLOST (jak velmi správně podotkla Morien ve svém komentáři, pod který se klidně podepíšu). Vlezlá písnička, vlezlý Murray a jeho slintající úchyl, vlezlý Moranis. Ou, jak já nesnáším postavy typu Venkman - postarší chlap, chovající se jako prepubertální hejsek, neberoucí nic vážně, bez motivace a sympatií. Krom naprosto magorického a hloupě dlouhého závěru, kde má být asi vtipné to, že lidi ze čtyř hnusných chlapů uchcávají jako z fotbalistů Barcelony (prooooč!?!?), se ve filmu vlastně neděje absolutně nic, co by obsahem a filmovým řemeslem diváka bavilo, nebo alespoň minimálně podněcovalo jeho zájem o postavy a děj. Kdepák, vážení. Mně bylo absolutně šumafuk, kdo jsou krotitelé a naprosto mě nezajímalo, co se ve filmu děje. Možná je na vině můj věk, jako cirka desetiletému by se mi to mohlo líbit o deset procent víc. Naprosto nevyužitý potenciál a já jen namáhám krční část páteře, když si čtu superlativy zdejších komentérů. Nu což, proti vkusu zavřu pusu.

25. Český lev (2018) (pořad)

Já nevím, jak a proč toto vůbec hvězdičkově hodnotit. Jen napíšu JEDNU VĚC všem zdejším kritikům, kteří plácají nesmysly o jakési agitce. Prosím vás, vážení mozkomoři, zapojte mozečky a uvědomte si, že akce vyvolává reakci. Občanská nespokojenost umělců na Českých lvech NEBYLA akcí, ale reakcí!!! Takže chcete-li plivat hleny, poplivejte toho buřtguláše sedícího v Hradní hospodě a nenadávejte lidem, co svobodně vyjádřili svoje znepokojení nad nesmyslnými kdákanci Zemana a jeho podržhůlek. Děkuji. Občan Jan.

Avengers (2012) odpad!

Zkusil jsem, vzdal jsem. Přesně ten typ filmařiny, který je mi ze srdce protivný a odpudivý. Nemá to vůbec nic, co dělá film dobrým filmem, od tupého scénáře po všechno ostatní. Moje první a to vemte jed že i poslední zkušenost se značkou Marvel. Nikdy více!

Láska přes internet (1998)

Opravdu moc, moc, moc se snažím vymyslet nějaké synonymum k obligátnímu "nuda", ale nejde to. Nebudu originální. Viděl jsem jeden z nejnudnějších filmů ze škatulky "romantický". Hanks je po Klausu Kinském nejšerednější chlap na plátnech a monitorech, ale narozdíl od Hankse se Kinski nikdy necpal do tohoto žánru. A celé je to plný divných, fakt divných postav, přičemž v konkurenci vychází jako nejinteligentnější a nejnormálnější britský knihovník Bernard Black. No a pak se tam taky mailuje, to bych nechal bez poznámky, protože jsem byl vždy silně alergický na skutečnost, že se lidi nad 30 let chovají jako lidi pod 13 let. Jo a z chemie jsem míval trojky, ale safra poznám, když mezi postavami chybí. Tyhle dva prvky by nevytvořily sloučeninu ani pod tlakem a párou. Nene. Ale tak dobře, už mlčím, já vím, že jsem nebyl cílovka.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Panečku! Já myslel, že tomuhle filmu namastím vodpad a začnu se tu rozčilovat nad tím, jak nějakej debil zmrvil moji oblíbenou jedničku. Oops! Tak ne. Protože Jumanji Vol. 2 je přes moje sejčkování docela zábavná věc a to i přes to, že tu hrají Hart s Blackem! Tuhle hru bych si rád zahrál a ve výběru postav se chci stát Madison Isemanovou. Taky by mi ale trvalo, než bych si osvojil techniku čůrání.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Nápad dobrý - všechno dobré. Ale na mě je to točeno tu a tam zvláštně, až skoro parodicky, odlehčeně, nevím, jak to vyjádřit. Herci přehrávají, jednotlivé díly nejsou schopné vtáhnout do děje. Styl mi nesedí a dejte mi ještě pár let, třeba v tomto seriálu taky poznám ten vybroušený diamant. Kompletní herecká ekipa té doby. A my můžeme coby pamětníci dávných časů lkát, jaké jsme to kdysi měli herce a možná že jaké máme dnes, což? Kdybych měl aspoň něco vypíchnout, chladná tvář Anke Sevenich při soudní řvanici byla neskutečně podmanivá.

Doktor Živago (1965)

Já to říkám stále, ale velké svázané černobílé papírové věci, o kterých se učí na základkách a gymplech, by se neměly převádět do pohyblivé a barevné podoby.

Labyrint (2015) (seriál)

Tak jsem shlédl nemálo krimi seriálů ze současného 2.decénia a s hrůzou zjistil, že současní scénáristi jsou jak středověcí opisovači Písma svatého. Ve všech se totiž objevují provařené přílohy - kriminalista, manželství v troskách, komplikovaný vztah s dcerou, policejní šéfci jak přes pauzák atd. Je ale vlastně nespravedlivé, že to uvádím až u Labyrintu. Jenže úroveň Případů 1.oddělení se nikomu dosud nepodařilo překonat, a tak je poučné sledovat, kde zmíněné scén.propriety tvoří gró a kde jen doplněk sofistikované filmařiny. Neumím si pomoci, ale scénář Labyrintu je slabý. Je mi jasné, že na novodobých gladiátorech spočívá nemalý podíl naší tvorby, ale tolik smrti a mrtvol už přece jen začíná být poněkud vyčpělou obchodní komoditou. Bohužel přes tu hromadu smrti se mezi řádky ztratilo citové pohnutí zvláště ke dvěma postavám, jejichž katapultace z kokpitu mi přišla zbytečná (zvlášť, když jedna má rodinu). Nevím, nějak mi tenhle typ lehoučce emočně rozkolísané rodinky nesedl a kupa nelogičností taky ne (SPOILER: jak mohl vrah vědět, že sochu z krypty nevynesou hned ven, přičemž připravovaný výbuch k separaci biskupa by naprosto ztratil smysl????). Pochvala za uvedení mramorové perly v Doubravníku na filmový trh. Pro mě nejlepší postavou byl Michal Dlouhý, který působil nebezpečněji než všichni záporáci dokupy, a to měl na předvedení svého umu jen pár minut!! Jinak mám připomínek k logickým lapsům - 1) mučírna na ruině hradu je dost nepraktická, ono by totiž netrvalo dlouho a nějaký - i ilegální - turista by hned zburcoval policii. Myslet si, že na ruině budu mít klid na mučení, je trochu mimo. 2) záhadně objevená soška Panenky Marie se nachází ve sklepení hned pod poměrně velkým okénkem - nevím, ale osobně bych řekl, že by byla docela slušná šance, že by si sošky někdo všiml, stačilo by mít lepší baterku.