Symptom Pandorum (2009)

Naprosta ztrata casu. 1* za konec, ovsem kolik divaku to vydrzi az tam :-).

Cesta ven (2014)

Líbí se mi autentičnost, živelnost, věrohodnost. Škoda, že chybí konec. Neodpustím si jednu poznámku. I kdyby z tisíce Romů jeden využil šanci stát se spořádaným občanem dle dnešních měřítek, stále stojí za to to zkoušet a šance dávat. Jiná cesta totiž není.

Díra u Hanušovic (2014)

Jak už tu někdo v komentářích zmínil - realitu bych zde moc nehledal. Na vesnici nežije jenom banda slabomyslných alkoholiků, kteří nemaj nic lepšího na práci, než spolu nezávazně šukat a pak jít do hospody čumět na bednu. Připadá mi, že pan Krobot vybral pouze to bahno, ale vybral ho umně :-). K tomu navíc pěkné záběry okolní přírody, dobrý zvuk, velmi zřídka cynicky vtipná hláška a pan Vitásek :-). 65%

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Tvůrci a zároveň aktéři snímku si určitě zaslouží respekt k tomu co dokázali. Postavit se proti většinové skepsi chce slušnou dávku odvahy a odhodlání. Jako dokument mě ale tento počin příliš nenadchnul. Příliš mnoho záběrů, málo příběhů a situací. Chybí mi tam něco, co by člověka vtáhlo do dění.

Na hraně zítřka (2014)

Ocenuji mimo jine i to, ze tentokrat je centrem katastrofickeho deni Evropa. Davam za 5*, mam rad filmy s timeshift tematem.

Podfukáři (2013)

Dannyho parťáci říznuté magií a iluzemi. Velice dobře koukatelné, zábavné - tak nějak si představuji film na večer. Přiznávám, že mě trvalo docela dlouho, než jsem to prokouknul. Respekt, tleskám i když na plnou pětihvězdnou palbu to ještě není.

47 róninů (2013)

Kdo má rád snímky se samurajskou tématikou, nebude zklamán. Kdo je rád nemá, ten se příliš bavit asi nebude. Já mám navíc rád Reevese, proto 3* :-).

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Efekty, vizualizace, hudba - za to můžu chválit. Ale ještě pořád jsem se nesmířil s tím, jak se v podobných filmech tvůrci vypořádávají s přírodními zákony: "Zkoušel jsi to zmagnetovat?" Tyhle věci je lepší prostě neřešit, než vypustit takovou kravinu. Jinak jsem zvědavý, kolikrát bude spiderman ještě recyklován.

Koupili jsme ZOO (2011)

Nevím, čím se tento průměrný slaďák liší od všech ostatních. Snad jen strnulou Damonovou mimikou. Tenhe kluk asi fakt nemůže hrát nic jiného než drsné špiony bez emocí, z něho ty city prostě nejdou.