Mlčení moře (1949)

Zajimavý náhled na charakter německého důstojníka druhé světové války. Vzbudí to v člověku pocit, že ani takové zvěrstvo jako nacistický holokaust potažmo německá amáda WW2 není černobílé. Vzpomeňme například na ideu komunismu, než se skutečnost odkryla v plné míře. Dává to podnět se zamyslet i nad jinými - zdánlivě jasnými otázkami :-).

Poslední pevnost (2001)

Mam rad filmy s vezenskou tematikou. I kdyz ta gumarenska je mnohdy prehnana, je to film u ktereho se clovek nenudi.

Až vyjde měsíc (2012)

Rekl bych klasicka Andersovina. Spousta gegu a vtipnych situaci a zaroven zajimava druha linka kopirujici vztah rodice - deti. Cele to podtrhuje skvely herecky vykon dvou hlavnich detskych postav.

Marley (2012)

Pekne natoceny dokument. Poutave vypraveni blizkych osob priblizi divakum nejen osobnost Roberta Marleyho, ale i kulturu a historii Jamaicanu. Navic doprovazeno utrzky tech nejznamejsich kousku z Bobovy tvorby.

Ukamenování svatého Štěpána (2012) odpad!

Mozna je ten film na aktualni tema, ale zkratil bych to na polovinu. Navic me to prijde dost pritazene za vlasy. Celkove film nema zadny spad a zpetne se mi zda, ze se v nem vlastne nic nestalo.

Chlapec pojídající ptačí zob (2012) odpad!

Jedna z nejvetsich hovadin, jakou jsem kdy nevidel, protoze se to ani nedalo dokoukat. Jestli se dneska za umeni povazuje odkryvani tabuizovanych temat, pak bych mohl natocit kazde rano umelecky snimek :-).

Zeptejte se Cindy (2001)

Nenarocna komedie pro vsedni den. V mnoha ohledech predvidatelny dej, ale mam rad Charlieho Sheena :-).

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Nemohl jsem ze zbavit dojmu, ze uz to proste neni ono. Davam ctyry hvezdy z nostalgie, ale objektivne bych mel jeste jednu ubrat. Ale je pravda, ze me zprava o novem dilu mile potesila a myslim, ze kazdy spravny fanda RD by mel tento "novy konec" videt.

Hanna (2011)

Zajímavý námět mladé dívky vycvičené v elitního agenta. První polovina filmu má spád a šmrnc. Ale škoda druhé poloviny...Ze scén vymizí nápad a veškerý děj se omezí na útěk a postupné vysvětlování Hanniny minulosti. Kdyby nebyla druhá polovina tak odfláknutá, dal bych klidně 4*.