Teď a tady (2012)

jeden z dôvodov, prečo neveriť všetkému na csfd. strašný doják pre malé neskazené tínedžerky, ktoré budú slintať za tým týpkom, na ktorého dokonalosti sme sa smiali s každým záberom viac a viac. k tomu 2 litre gýču, 5 kýblov prežiarených záberov a za hrsť sladkých rečí. hotovo. hodnotenie - keby som v koži hlavnej postavy a niekto mi pustí tento film a zaberie mi tým hodinu a trištvrte života, asi ho zabijem. 38%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

holy shit! v tomto filme je VŠETKO! akcia, démoni, zbrane, odseknuté hlavy, kanibalov, exorcizmus, apokalypsa, tráva, Rihanna padajúca do pekelnej jamy... a to všetko zabalené do skvelého humoru. tak si dajte puff puff pass a užite si tento namakaný film. 80%

Terapie láskou (2012)

Veeeeeľa hypu okolo tohto filmu, ale fakt že veľa. To, že zaň získala Jennifer Lawrence Oscara, to beriem, fajn, je pravda, že tu hrá naozaj veľmi dobre. Ale kto videl Winter's Bone, musí uznať, že za ten film si ho zaslúžila omnoho viac a týmto tu sa na svoj prelomový film nehrabe. Ale ok, príjemne sa pozeralo na hercov, ktorí vedia, čo robia, niekoľko krát ma rozosmiali, o niečo menej krát mi brnkli na emočnú strunu (ale zabrnkali len veľmi zľahka, vodopády nečakajte), celkovo sa všetko nieslo v takej umiernenej atmosfére a pôsobilo to tak... zo života. A to, samozrejme, nie je zlé, ale od filmu s takou odozvou u divákov i kritiky by som očakával niečo, čo ma úplne zabije a nadlho mi utkvie v pamäti. Nuž a mne asi najviac utkvie v pamäti, ako J. Lawrence spadla, keď si šla po spomínaného Oscara. Čo asi nie je práve dobrá vizitka. Príjemná jednohubka s niekoľkými veľmi vydarenými a naozaj dobre vyzerajúcimi zábermi, ktorej problémom ale je, že sa nielenže snaží pôsobiť "bežným" a "všedným" dojmom, ale aj bežná a všedná je. 61%

Oddělen (2011)

Real deal shit. Tak na mňa film pôsobil. Nemám v rodine žiadneho učiteľa, nie ešte takéto, čo by pracoval na škole podobnej tej z Nebezpečných myšlienok, ale ja to tam jednoducho vidím. Kvalitne natočené, niekedy možno až trochu lopatisticky podávané obrazy, ale ok, beriem to, aspoň možno skutočne odčítať, o čo ide. Zároveň kvalitne zahrané, každému sa síce dostáva len málo priestoru, ale využíva ho maximálne a je pri tom všetkom reálny. Čo ma však zarmútilo, bol úplný záver. Nie ten, ktorý som predpokladal už tak od polovice filmu, ale ozajstný koniec filmu. Lebo narozdiel od hlavného hrdinu, ja som nechcel byť "detached", ja som chcel vedieť viac, chcel som vedieť, ako budú postavy žiť, respektíve prežívať ďalej. No chápem to, ako zámer to vyšlo, lebo to ešte viac umocnilo to odlúčenie od reality po istom čase, nečakajúc na happy end, nečakajúc na ďalšie rozuzlenie, jednoducho koniec a hotovo. Ale nepomôžem si, ja nie som hlavná postava, ja som divák a chcel som viac. 69%

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Vyserte sa na Iron Mana, na Transformers, na Magic Mikea a pozrite si tento film. Lebo to, čo tu predvádza Robert Downey Jr., Shia LaBeouf a Channing Tatum, to sa oplatí vidieť. Plné drsnej atmosféry, bitiek, kriku, problémov, lásky/nelásky, plné emócií, ktoré oscilujú s každou ďalšou vetou. Zapozerajte sa, započúvajte a následne si to nechajte vysvetliť "sprievodcom", ktorý by sa občas zišiel asi každému z nás, aby sme tiež objavili svojich svätých. "I left everything and everyone, but no one has ever left me." 87%

Funny Games USA (2007)

Veľmi znepokojivé a ak si tento film chcete pozrieť štýlom "vonku je pekne, tak na deke a slnku aj takúto vec zvládnem", tak NIE! Nerobte to! lebo sa zrazu pristihnete, ako už fajčíte tretiu cigu po sebe, čo vám to je tak nepríjemné. Tie ich ksichtíky, ako boli úlisné, tak boli uveriteľné, najlepšia bola ale jednoznačne Naomi Watts, ktorá acted the shit out of it, asi tak by som to... No napriek tomuto pocitu, čo to vo mne vyvolalo, napriek štýlu, napriek vývoju príbehu, ktorý bol veľmi zaujímavý (v polovičke filmu som už myslel, že ok, stačilo a zrazu... loptička, do piče!!!), napriek všetkému to ale vo mne nezanechalo nejaký message, ak nejaký malo, len som videl šialene brutálnych ľudí robiť šialene brutálne veci a, čuduj sa, svete, dialóg o alternatívnych realitách ani prihovorenia do kamerky mnou až tak veľmi nepohli. 66%

Neopouštěj mě (2010)

Keď je dej filmu nepredstaviteľne smutný, mladí a talentovaní herci hrajú svoje postavy skvele a zábery sú natočené naozaj do dokonalosti... tak ani to nezaručuje, že film nebude len jedna sentimentálna kravina! Toľko "smutna" tu bolo, až som ho jednoducho odignoroval a nijako ma netrápilo, čo sa s postavami deje. Možno by ma to aj zaujímalo, keby to zaujímalo ich samé. Ale ony nie, ony si len tak plávajú ich mizerným životom, nijako sa nepozastavia nad tým, aký majú údel a keď im dôjde, kam to vlastne všetko speje, hold smola, jeden výkrik do prázdna a ide sa ďalej. Chápem, že to malo byť takto, že tie postavy jednoducho nemali zámer sa nejako vzpierať svojmu osudu... ale že sa tomu "prečo?" nebude film nijako viac venovať a odbaví to začiatkom, koncom a pomedzi to len rozmázne nikdy nekončiacu smutnú smutnosť (sorry za tú bohatú slovnú zásobu, ale kto videl, vie, prečo), tak to nie. Ako vravím, herci boli naozaj dobrí a isto by som súcitil s ich charaktermi, keby tu vidím ich vnútorný boj s tým, čo im je nadelené a ich chuť žiť, ale... to by už bol iný a určite pozerateľnejší a menej monotónne smutný film. 50%

Fighter (2010)

White trash drama, ktorá je niekedy až perfektne tragikomická, aj keď to možno nemá v pláne (každá scéna so sestrami fakt stojí za to). Dej nie je až tak prekvapivý, ale je to podľa skutočnej udalosti, takže tým pádom tu niet čo vyčítať. Najväčšou devízou ale sú práve charaktery. Nie sú čierno-biele, chvíľu sú vám sympatické, chvíľu by ste im najradšej jednu vlepili, jednoducho sú reálne a tak je to dobre. A že budem mať slzy na krajíčku pri zápase boxu, to som fakt nečakal, no prišlo to. Lebo vidieť, čo sa deje na obraze a prežívať ten šialený adrenalín pri pozeraní sa na šport, ktorý mi v bežnom živote nič nehovorí, to chce naozaj poriadne "herecké gule". A tie tu teda mali všetci do jedného. Už iba ako čerešnička pôsobia záverečné titulky, počas ktorých si ešte raz uvedomíte, aký skvelý je Christian Bale herec. 85%

Odnikud někam (2010)

Film o nepríjemnej samote, pocite nepotrebnosti a nezmyselnosti točený v príjemnej váliovo-letno-nedeľno-večernej atmosfére. Asi tak by som to zhodnotil v skratke. Povedzme si na rovinu – Lost in Translation to nie je a ak ich porovnám, pri prvom na mňa tak miestami nedoliehala nuda a zábery, pri ktorých som si hovoril „ok, toto vyjadruje tú nudu, aj toto, kvôli tomuto je to teraz takto natiahnuté“. Ale to je len detail. Celkovo som si na tento pomalý štýl filmu zvykol, v jednoduchosti je krása a tu tá jednoduchosť bola plne prítomná. Jednoduché zábery, žiadne komplikované zápletky, jednoducho pôsobiaci (čo však neznamená jednoduchý) život... Stephen Dorff a Elle Fanning boli presvedčiví a otca s dcérou v tejto nie práve typickej životnej situácii zahrali dobre a – jednoducho – bez nejakého zbytočného hrotenia. Len ten záver nemusel byť taký patetický... Oddychový film, keď nechcete zas tak veľmi vypínať a skôr sa tešíte z detailov. Ja som sa tešil na 65%

Kvílení (2010)

Po dlhom čase som si konečne niečo pozrel a začal som rovno niečím, čo mi už dlho leží v notebooku. Ale hodnotiť nejako konkrétne nebudem. Jednoducho to neviem. Pretože ohodnotiť alebo sa teda snažiť nejako kriticky hľadieť na film, ktorý je jednou veľkou dlhou básňou, do toho nech sa púšťajú odborníci a nech ho rozpitvávajú. Mne stačilo počúvať, nechápať a potom pochopiť, obdivovať a plakať. A viac mi už nebolo treba. 80% a niekedy si dám peyote, uvidím nevidené, neuvidím videné a bude možno aj 100