• Krátkometrážní

Samuraj (1967)

Film má atmosféru, Jef Costello má styl. Proč je scénář jako cedník (tj. plný děr) jsem nepobral, kriminálka by měla být víc promáknutá. Columbo ale taky jako kriminálka stojí za prd, přesto ho mam rád. Stejně tak mě oslovilo toto. Možná ten Delonovo ksicht? Nejlepší postava (už tradičně): ten fízl. (75%)

Bezmocný (2012)

Příjemná tečka v závěru festivalového dne, která mě osobně nepřišla tak jednoduchá na pochopení (semtam jsem si chrupnul), ale ve výsledku celkem v pohodě zvládnutelná. Příběh rozhodně zaujal. Líbili se mi herci - naprosto skvěle byla zpracovaná i zahraná hlavní postava mladého veterináře, také jeho kámoš/soukromé očko a jeho sestra z ordinace. Film opravdu není mysteriózní, ale zní to asi dobře, nechal bych to tady =). Kromě toho, že se člověk musí smát, než si zvykne na tu jejich řeč, tak pobaví i to, že postavy z filmu zjišťují nějaké šokující informace z lejster, které jsou samozřejmě napsané korejskými znaky. (75%)

Yuma (2012)

Tahle bomba, s neznámými ale kvalitními herci, s perfektním vykreslením doby, s propracovaným vývojem postav, se suprově vybranou hudbou, s nečekaně velkou dávkou napětí, s důležitou porcí legrace, s našlápnutým tempem, s přidaným vlastní hodnotou, bez patosu, bez kýče, bez vnucování názoru (ale s prostorem pro zamyšlení se), bez přílišných ambicí a zahledění se do sebe, s faktem, že do sebe všechno parádně zapadá, mě dostala! (90%)

Na slaměné cestě (2012)

Tak moje premiéra na MFF KV se příliš nevydařila. Jenže mě toho rejži je hrozně líto, nejdřív o tom 15 minut kecal a já jsem kvůli celýmu tomu divadlu a traileru nabyl pocitu, že jde o slušný film a dlouho mi trvalo, než jsem si ten pocit nechal v průběhu filmu sebrat. Faktem ale zůstává, že pokud chce někdo natočit western bez akce a střílení, musí nabídnout něco jinýho a já to tam nenacházel, i když si myslím, že si film zaslouží víc než těch 33%, které teď má. Ze všech těch nekonečných záběrů zaujmou jen 3-4. Možná tu byla snaha překonat ve výprávě Anglického pacienta =). Ještě v půlce se to dalo zachránit, kdyby ten černoch uměl mluvit. Někdo se ale rozhod, že nebude umět portugalsky, takže i v druhé půlce filmu nejsou žádné kloudné dialogy. Ale zase bych rád připomněl, kolikrát se celý sál rozesmál! Tři hvězdy si asi nezaslouží, ale je třeba ho trochu zvednout! Třetí hvězda je tedy bez debat za soucit. Edit: Odebírám hvězdu za soucit, už mě přešel. (40%)

Grindhouse: Don't (2007)

Patrně to při téhle stopáži překvapí, ale smál jsem se hlavně v první polovině filmu. (70%)

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Mohlo tam být víc krve, srandy i sexu, bohužel přes "stylovou" kameru nebylo nicmoc vidět. Ale taky jsem se zasmál: "Its blood" - "Son of a bitch!" (70%)

Poslední pokušení Krista (1988)

Nejdůležitější věc bych řek hned na začátek, když už to někdo pořád srovnává: toto je mnohem podstatnější a důležitější dílo než sračkovitej paskvil Mela Gibsona. Druhá věc, nejde tady vůbec o převyprávění bible, ale o pohled na Ježíše jako člověka a o jeho vnitřní zápas, což nám režisér naštěstí prozradí hned na úvod abychom o tom nemuseli pochybovat (díky). Film se nedrží "faktů", nebo obecně známých pravd, jde si svojí cestou (patrně v souladu s knihou, kterou jsem nečet, ale není to handicap). Ježíš je člověk, pochybuje a hledá. Film povětšinou nabízí "zlidčtěnou" verzi křesťanství, zabývejte se tím důležitým, žijte svoje životy. Jak je toto kontroverzní? Ve své podstatě by to vlastně mělo vyhovovat i samotným křesťanům. Film se dá asi interpretovat různě, já bych v tom nejradši viděl toto "lidské" poselství. W. Dafoe se opravdu předvedl, to samé musím říct i o svém oblíbenci jménem Harvey Keitel. Plný počet nedávám hlavně za přepálenou stopáž, která v tomto případě trochu zážitku ubrala. (85%)

3 Minutes (2011)

Super námět, zahoďte světelný meče a udělejte pořádnou show ve stylu Saw. A ten dědek je John Lithgow, nebo ne? (60%)

The 3 Rs (2011)

Málem jsem se zase z Davida posral nudou. (15%)

V jako Vendeta (2005)

Hodně zajímavý, málo uvěřitelný. Působilo to na mě jako takovej nízkorozpočťák, přitom tady někde píšou, že prej 54 miliónov...to mi zase příjde dost, tak nevim, jestli je všechny vyplácali na ty 2 výbuchy. Málo detailů, hodně doslovný. Málo akce, ale Natalie Portman. Celkově jen o trochu lepší než průměr, třeba i kvůli scénám s pohlavárama u oválnýho stolu. (70%)