• Krátkometrážní

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Hodnocení zde je tak nízký, zase jeden z typických seriálů devadesátých let. Takovýhle devadesátky prostě byly, tohle si diváci žádali a sledovali to s gustem a dneska nad tím kdekdo ohrnuje nos, protože z objektivního hlediska je kvalita slabá. A co? Já se ani nezlobim. Nejkrásnější Pamela Anderson, Yasmine Bleeth a Carmen Electra, všechny je miluju! (70%)

Výměna (2008)

Angelina Jolie společně s Johnem Malkovichem nakopou policii a úřadům prdel. Celkem to i funguje, ale zajímavější by mi přišlo, kdyby se ve filmu více soustředili na příběh kolem vraždění dětí na ranči. Tato část příběhu byla zmíněna jen okrajově a podle mě je to škoda, téma by utáhlo i celej celovečerák a části filmu, které se toho týkaly, mi přišly nejlepší. Druhé dobré (leč zahozené) menší téma bylo prostředí ženskýho blázince. Ta bába na recepci byla tak přesvědčivá, že bych se z ní ve skutečnosti asi posral. Herec hodnýho poldy (Michael Kelly), kterýmu se přiznal malý kluk k tomu, co se dělo na ranči, byl úplně suprovej. Taky dobrej výkon Johna Malkoviche a i A.J. v pohodě. Film jako celek velkej nadprůměr, ale na můj vkus to bylo až příliš sentimentální a někdy až příliš doslovné. Takový už C. Eastwood asi bude. (85%)

M*A*S*H (1972) (seriál)

Kvůli Trávníčkovo dabingu jsem se tomu dlouho vyhýbal obloukem, ale nakonec jsem tomu dal šanci a povětšinou to byla celkem i sranda, i když některý díly byly "až moc k zamyšlení". Když chce komedie moralizovat, pohybuje se na hodně tenkym ledě a občas to nevyjde. Dohromady jsem viděl tak třetinu dílů a všechny dabovaný. (70%)

Půlnoc v Paříži (2011)

Možná budu o něco míň intelektuální, ale mě to hlavně pobavilo. Nejvtipnější scény mi přišly hlavně ty, co se týkaly Owenovo nastávající a jejich rodičů, korunovaný tím, že když dcera oznámila rodičům, že se před svatbou rozcházejí, tak jí otec pogratuloval "konečně, výborně, mám z tebe radost". Další vtipná postava kromě otce byl tuším Paul, znamenitý ochutnávač vína a znalec historie. Film celkem mile ubíhal, abych se dozvěděl, že žádná doba není ideální a že patřím tam, kde jsem se narodil a to mě nijak nevyděsilo a s příjemným pocitem jsem se vrátil z kina do postele. (80%)

Saw (2003)

První ochutnávka, po které muselo být jasný, že tohle se musí natočit. I když tvrdit to teď už je o dost snazší =). (75%)

9 a 1/2 týdne (1986)

Na tohle mě nechala koukat máma když mi bylo asi 9, takže si z toho víceméně pamatuju nějakou šukačku (nebo líbačku?) na schodech. (60%)

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Mně teda ten panák na konci připomíná postavu z filmu Kuky se vrací. (70%)

Go (1999)

Tempo a dobrej soundtrack. Film měl hlavně spád, což je vlastně asi jediná věc, která ho lehce zvedla z průměru. Jinak semtam nějaká koza, Ronna neuvěřitelně na facku, a asi nejlepší část ve Vegas. Mně osobně nepříjde srovnávání s Tarantinem moc na místě, ale budiž. Výstavba scén mi teda nepřišla vůbec stejná. Možná občas podobnej černej humor. (70%)

Zvuk hluku (2010)

"Policista Amadeus se odjakživa cítil odstrčen, protože na rozdíl od všech svých příbuzných nemá hudební nadání." U tohoto to mělo zůstat a na tento námět měli natočit úplně jiný film. V podstatě všechno, co se točí kolem skupinky hudebníků, "která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky", mě hrozně sralo a přišlo mi to trapný. Ne díky, nepotřebuju nějakou hipisáckou masáž na téma, jak je vlastně ubohý poslouchat cokoliv, co neni pleskání nemocničního bažanta o břicho obtloustlýho pacienta. Tihlecti alternativci mě pěkně serou. U hlavního hrdiny jsem se nebyl schopný rozhodnout, jestli mě jeho statický ksicht jako forma herectví imponuje, nebo jestli fakt neumí vůbec hrát. Z herců se mi ostatně líbil jen bratr Oskar. Chyběl příběh, byť jediná propracovaná postava, zajímavá zápletka nebo aspoň scéna, dobrá hudba, závěrečná pointa atd. (50%)

Bazén (2001)

Fakt nechápu, čím si zrovna tenhle horor v porovnání s ostatníma podobné podprůměrné kvality, vysloužil tak přehnaně slabý hodnocení. Takže dorovnávám třema.