• Krátkometrážní

Pouta (2009)

Bravo, konečně něco jinýho než "hořká komedie plná úsměvných scén, ale i takových, při kterých vás zamrazí". Ústřední zmrd byl dokonalej, konečně mohu souhlasit s tím, co o něm píše pan distributor v oficiálním textu (což se stává pramálokdy). Těžce depresivní. Filmu by však pomohlo odstřihnout ještě minimálně 20 minut. Přesto mu trochu nadržuji (za sympatickou a výjimečnou snahu). (75%)

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jo, je to nadprůměrný akční film a je tam tak kurevsky moc akce, že kdyby jí tam bylo půl, pořád se dá říct, že je jí tam kurevsky moc. Je to kvalitní, svižná, drsná a zábavná podívaná plná hromady známých ksichtů. Co tomu chybí? Nikdo se moc nemazlil s prokreslením postav. Úvodní půlhodina není vůbec od věci, naopak bych jí ještě prodloužil a víc si zafixoval alespoň některé charaktery. Je působivější sledovat bojovat o život chlápky, kteří nejsou úplně anonymní. Děj působil občas chaoticky, hlavně co se týkalo přesunu rozděleného konvoje. Navíc hodně času si musel člověk lámat hlavu s tím, kde zas sakra jsou helikoptéry, když konvoj a vůbec všichni dostávali brutální čočku. Poslední věc: ani toto se semtam nevyhnulo nějaké té naivitě, i když toho naštěstí bylo míň, než jsem se bál. Sečteno podtrženo film zřejmě naprosto přesně dosáhnul toho, čeho chtěl a to je úspěch. Jen já osobně potřebuju k dokonalosti trochu jiný styl, proto jdu s 1 hvězdou dolů. (85%)

Diagnóza vražda (1993) (seriál)

Je to parádní béčková sranda! (65%)

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Zajímavosti k filmu: "Model vesmírné lodi byl pečlivě uzamčen v garáži Stevena Spielberga, aby se nedostal do tisku před uvedením filmu", a druhá citace "Model mateřské lodi byl 27 metrů vysoký, 137 metrů dlouhý a 76 metrů široký." Chtěl bych teda vidět Spielbergovu garáž.

Fakulta (1998)

Pamatuju si ultimátní scénu, jak se Elijahovo spolužáci nesoucí Elijaha rozběhnou a narazí jeho koulemi o lampu veřejného osvětlení. edit: Podíval jsem se na to znovu a musím říct, že je to docela svérázná teen-horror-komedie, s dobrým prokreslením emerikn high-school života a skvěle se na to dívá. I když, kdybych měl vyzdvihnout jednu nadprůměrnou věc, tak mě kromě Joshe Hartnetta nic nenapadá :D. Prostě to funguje jako celek. (75%)

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je moje krev, ale tady si nemůžu úplně pomoct. Tohle asi musí sednout. Většině lidí sedlo. (70%)

Madagaskar (2005)

Od Shreka mě žádný animák nenadchnul. O Madagaskaru jsem si ale myslel, že to bude alespoň něco jako Doba ledová, ale humor byl minimálně o hvězdičku slabší. Vizuální stránka mi jako už tradičně žádné orgasmy nenavodila, celé mi to přišlo trochu odfláklé, málo scének, hodně prázdné, takové vaření z vody. Pobavil jsem se jen občas a to hlavně při scénkách s tučňáky. Ta babice mi hrozně lezla na nervy a taky toho krále Jelimána bych praštil do břicha. (60%)