• Krátkometrážní

Tenkrát v Americe (1984)

Tenkrát v americe je pro mě bohužel trochu zklamání. Čekal jsem spíš něco ve stylu Scorseseho Casina a né tuhle utahanou srdcovku. Tentokrát budu nejdřív kritizovat (a až pak možná chválit=). Nejvíc filmu uškodil právě ten pověstný, dvanáct let promýšlený, scénář. Skoro 4 hodiny dlouhý film a třeba Joe Pesci tam má 2 scény, přičemž když se objeví po druhý, tak scéna slibuje, že on opět někdy v budoucnu vstoupí do děje, což se naprosto nepochopitelně nestane. Ale i krom toho jsem čekal daleko větší prokreslení postav, podsvětí a víc násilí. Místo toho mi přišlo, že zbytečně pořád rejža dával prostor De Nirovi, který mě teda (výjimečně) trochu vadil. Zase hrál takovýho přihlouplýho rapla, kterej moc nemluvil a spíš se jentak tvářil pořád. Zkrátka dost času jsem se bohužel nudil, přitom začátek sliboval slušný kus akce. Abych teda jen neprskal, tak musím říct, že se mi docela dost líbila ta "dětská" část. Zajímavý scény, některý se určitě stavěly hodiny (kvůli jednomu záběru na ulici plnou židů). To prostředí z první doby bylo ukázaný suprovně (hodně rekvizit - povozů - a tak =). Zkorumpovaný polda co chodí za děvkama ve službě a druhej gang, to sedělo mýmu gustu. A taky tam bylo dost sexu (v celym filmu), za to má u mě TvA malý plus! První část zkrátka super, korunovala jí skvělá scéna, kdy "mladej" ubodal šéfa tý druhý bandy. Zbylé dvě části byly o dost slabší.. Takhle dlouhej film a ono se pak už skoro nic nedělo. O nějakém "ukázkovém" podsvětí nemůže být ani řeč. V podstatě tam jen James Woods žvanil (více či méně kraviny) a De Niro čuměl. Bylo tam pár světlejších okamžiků, jako třeba scéna znásilnění v autě, ale takových bylo fakt málo. Pomyslnou shnilou třešničkou na dortu byla závěrečná pointa, divná, málo uvěřitelná a tudíž mě naprosto minula. Za mě jen slabší 4 hvězdy. (70%)

Justice : Stress (2008) (hudební videoklip)

Jo, taky se mi při koukání otvírala kudla v kapse a měl jsem hroznou potřebu těm zmrdům naflákat. Takže to splnilo účel, je to hodně dobrý! Nejvíc mě ale baví diskuse na youtube, kde nějakej moula nadává ostatním, kteří mu nevěří, že je to reálně natočený dokument. (80%)

The Age of the Understatement (2008) (hudební videoklip)

Mně to jako krátkometrážní film nepříjde, viděl jsem to už kdysi dávno, protože jsem tuhle kapelu znal přes Arctic Monkeys. A i jako klip mi to příjde slabý. Prostě sehnali v rusku tanky, tak natočili tanky. (40%)

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř exceluje všude tam, kde mi to v jedničce skřípalo, pořádně zamakal a je to minimálně o třídu lepší film. Na scény, ve kterých si v Batman začíná nebyl jistý v kramflecích se vykašlal a soustředil se na super akci (souboje, honičky, výbuchy), hutnou atmosféru a naprosto geniálního Jokera. Lze bez nadsázky říct, že to byl životní výkon Heath Ledgera (blbej vtip). Ty jeho nápady byly ultimátní, ohromilo mě například, jak nechal zmizet tužku. Ale třeba i hned úvodní scéna s vyloupením banky. Asi díky Jokerovi všechno tak hladce zapadalo a já jsem si celou dobu mlaskal. Po shlédnutí trojky mi nezbývá než nadávat sám sobě, že jsem toto neviděl v kině. (90%)

Človíček (2006)

Malej panchart s vizáží ideálního kandidáta pro hitlerjugend pěkně zformuloval pár základních pravd o ženách. Bylo to srandovní (scéna na začátku, jak (ne)lichotí holkám), bylo to poučné (ženám musíš lhát, jinak se naštvou), bylo to i poetické (scéna z plavečáku - bohužel jsem na to koukal na youtube s nějakými arabskými popisky a ta verze měla tu nahou ženskou vystřiženou - místo toho tam byly nějaký řeči o banu...tuhle scénu jsem si ještě dohledal jinde). Dobrá hudba. (80%)

Batman začíná (2005)

Batman začíná pěkně pozvolna a pro mě se pohybuje na tenkém ledě dolní hranice čtyř hvězd (takže se to možná ještě časem překlopí). Přes to všechno, co bylo na filmu dobrý (realistické pojetí, vývoj postavy Bruce Wayna, přerod v Batmana, hodně dobrý Christian Bale, správně odporný Cillian Murphy apod. ...), jsem byl osobně zklamán z několika věcí. Očekával jsem logičtější a propracovanější úvod. Tady to bylo B.W. sem, B.W. tam, trapný pokus o symboliku s modrým květem, naprosto zpackaný výcvik v horách, odbyté asi vše kolem "vysokohorskýho" klanu - bylo to tam jen abychom se na konci plácli do čela, ale v podstatě to nic neřeklo. Katie Holmes hraje pořád stejně jako v Dawsonově světě. Přesto, že mě úvod mrzí asi nejvíc (neočekával jsem od něj akci, ale spíš kvalitní úvod do děje, postavení pořádných základů pro zbytek filmu, aby to do sebe pěkně zapadalo), vidím i na zbytku filmu druhou velkou mouchu. A tou jsou trochu slabší akční souboje (lítání a skákání po barácích je super), než je možno vidět ve filmech s podobnou tematikou. Takže, zklamán jsem asi proto, že jsem si od toho hodně moc sliboval, uvidím co přinese dvojka. (70%)

Bakaláři - Hledač pokladů (1986) (epizoda)

Esence amatérskýho formátu (všechno takový strojený a trapný =)), ale taky super ukázka buranství, který mě občas rozesmálo a dávám za něj 2 hvězdy. Naštvalo mě, že pointu jsem uhádnul asi po 2 minutách. (40%)

Fight the Foot (2011)

Kvalitní zpracování zahozené na tuctové zápletce a nulovém příběhu (a přínosu). (55%)

Rocky Balboa (2006)

Rocky Stallone natočil tímhle kouskem sám sobě poctu a postaral se o to, aby všechno bylo přesně podle dobře zajetýho mustru. Nebál se film nadupat svýma super hláškama a klišovitýma scénama, u kterých je člověku často trapně (v tom je beztak kouzlo celý série) a vše doplnil svým dokonalým neherectvím. Rozhodně se ale pořád dokázal dostat do obstojný formy (kolik že mu při natáčení bylo, padesát?), takže vedle toho chcípáka, co mu vybrali za soupeře, vypadal k světu. Doufejme, že znovu po 15 letech nepříjde ještě další comeback, kde se Rocky zvedne z nemocničního lůžka rovnou do ringu! Tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se zase zvedneš! (70%)

Evidence (1995)

Tak tady si vypůjčím mojí veleoblíbenou repliku, "the fuck was that? I mean...the fuck?!". Jediný, co na těch 8 minutách mělo smysl, byla ta svačina, co jsem u toho zdlábnul. Jedna hvězda za pointu. (10%)