• Krátkometrážní

Obléhání (2018) (studentský film)

Mne se proste libi, ze se zacina tocit o tyhle valce. I kdyz je to zase jen takovy maly intimni drama o odvzdusnovani topeni (a to znam i od nas z baraku). #kviff (70%)

Sbohem, má lásko (1957)

Byla to proste takova nemastna, neslana, utahana...jina kultura. PRO TIP: Texty hudebnich vlozek obsahuji vzdy jen 1 do nekonecna se opakujici vetu po jejimz precteni si muzete schrupnout. #kviff (40%)

Děti mrtvých (2019)

Mohl to byt celkem ujetej originalni kratas tak na 20 minut. Zacne se to ale vic a vic utapet v ty celkem protivny agitce, radoby vtipnych napadech jako nejpomalejsi honicka v historii filmu a na konci zdimani toho hadru uz je to spis takova krec a uz nic netece. #kviff (50%)

Budiž světlo (2019)

Fota nejdriv do mladyho zbytecne moc hudruje, at furt necuci do toho mobilu, ale nakonec se ukaze jako ferovej chlap a podrzi ho. Takova poctiva otco synovska laska (a par pohlavku k tomu). Na Slovensku se zkratka dobre pracuje s mladezi - nabor novych klerofasounu probiha jiz od raneho ministrantstvi. (75%)

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Já nevim, jestli opravdu všechny ty nápady stály za to, aby se dostaly do filmu =). Pro mě to prostě zůstane synonymem pár dobrejch scének (stráže s jabkem) s balastem kolem. (60%)

Americké graffiti (1973)

Jak tam pořád korzujou v těch auťácích, to je prostě paráda. Tos ani nemusel zažít, abys dostal instantní nostalgii. (85%)

Petrolejové lampy (1971)

Děkuju televizi CS Film za to, že mi umožnila shlídnout tento film se zvukovym podkresem, kterej zněl celou dobu asi jako první dvě sekundy po tom, co položíš jehlu na gramofonovou desku. Na to si fakt nezvykneš. Vtipný je, že asi 10 minut před koncem to konečně přestalo. Asi si tam toho konečně někdo všimnul a přepnul v tom VLCčku, ze kterýho to dirigujou, "Petrolejové lampy - raw.avi" na "Petrolejové lampy - poustet tuhle verzi.avi". Musim upřímně přiznat, že mě tahle "pečlivá rekonstrukce účinků syfilisu" nijak zvlášť nenadchla. Taky jsem se skrz to náznakový pojetí moc nevyznal v tom, kterej z nich zrovna znásilnil tu služku a jestli to byla vzpomínka nebo současnost. Ale hádam, že to je asi jedno. Tyhle filmy, co v podstatě nabízí jen "herecký koncert ústřední dvojce", mi většinou nic moc neřikaj. (55%)

Durch die Wand (2017)

Tommy je fakt frajer, že na něj s tou patnáctkou počkal. Lezeckej výkon od obou nepopsatelnej, budu na něj myslet, až zase polezu na zdi horkotěžko ňákou pětku (update: už lezu šestky). Z doku hlediska parádní, mam to rád pojatý takhle přehledně. A ten jeho lidskej příběh je taky reskepta. (90%)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Efektní, prázdný, groteskní. Takovej Bond napůl (přitom tam byli 2). Něco mezi oddechovkou a nudou, sám si nejsem jistej. Lámu nad Guyem Ritchiem definitivně hůl - něčemu takovýmu, jako jsou jeho prvotiny, se už nikdy nepřiblíží. (60%)

Ecce homo Homolka (1969)

Potom, co jsem náhodou narazil na dvojku, jsem si řikal, že si určitě musim pustit i první díl. Je to imho trochu horší film. Hogo fogo je taková celkově uvolněnější, obroušenější a milejší variace na daný téma - ty epizody tam chápu jen jako takový jemný přešlapy v jádru dobrých lidí. Tohle na mě působí tvrdě, škodolibě a občas je to chování postav prostě jen odsouzeníhodný a vůbec jsem se u toho nebavil. Ubohost syna mě navíc celkem dost provokovala. Buranství is state of mind - ve dvojce jako komedie, tady občas až jako námět k pláči. I úvodní scéna z lesa (nejlepší část filmu) pro mě svym závěrem ztrácí na roztomilosti. Update: Teď byla zas taková ubrečená karanténní neděle a zrovna to dávali, tak jsem to zkouknul znova. No a musim říct, že jsem to poprvý asi úplně nepochopil ;). (70%)