• Krátkometrážní

Hogo fogo Homolka (1970)

Jako malej jsem "tyhle filmy" vždycky okázale ignoroval. Ale nedávno jsem Hogo fogo Homolka naladil při žehlení (fakt!) a řezal jsem se u toho jako blázen. Josef Šebánek byl prostě tak vtipnej člověk, že nemusel ani nicmoc řikat. Stačí, že si jentak naprázdno pomlaskává a rozhlíží se kolem sebe (co teprv, když promluví). Scéna, kdy si navzájem přenechávají židle a babka je vyzývá "Povídejte!", je prostě klenot. Pro mě mnohem lepší než první díl. (85%)

Cesta do pravěku (1955)

Nemusíš mít ani přehnaně silnej příběh, když umíš vyprávět. A nesmíš zapomenout vyprávět, ani když máš dechberoucí triky! (85%)

Pompeje (2014)

Se zasychající kyselostí po právě zakončený minisérii Vodník na jazyku jsem ještě přepnul na Pompeje. Vzpomněl jsem si, že už jsem kdysi kus viděl a navíc jsem si řikal, že trochu bezduchý akce po takový slátanině jako Vodník nemůže uškodit. No, zmýlil jsem se. Upřímně mě přepkapuje, když koukam na náklady/tržby, že si film na sebe vůbec vydělal (i když určitě čekali víc). Přitom to mohlo být takový docela normální béčko, ty prachy tam stejně nejsou vidět. Ale chápu, že bez Kita by na to do kina asi nikdo nepřišel. #tenzgameofthrones #třidébrejle #popcorn (40%)

Vodník (2019) (seriál)

Na tohle já neskočim. Ani na rádoby uměleckou práci s kamerou (brutální nadužívání snad všech triků z knihy "Učíme se s kamerou" v každý scéně bez zřejmějšího propojení s dějem) ani na závěrečnej obviňovací salónek na zahradě. ("Tys mi zahejbal". - "Tys byl ve straně". - "Tys kašlal na rodinu". ...). Ten krimi příběh byl samozřejmě úplně hloupej, jo, vim, že to je to hlavní. (45%)

BoJack Horseman (2014) (seriál)

"It gets easier...but you got to do it every day. That's the hard part." (100%)

Appaloosa (2008)

To je dobrý, já vůbec nepoznal, že je to Viggo Mortensen :). Příběhově/atmosférou slabší, ale herecky parádní western-vztahovka. Prostě šerif s hrnkem kafe v ruce. (65%)

Jak spí zvířata v přírodě (2017) (TV film)

Je super, že kromě tisíce dokumentů o tom, jak zvířata loví, existuje i jeden o tom, jak zvířata spí. (85%)

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Ne, nemam v životě tolik času. Po druhym dílem jsem to pustil k vodě. "Falešná kriminálka", která bere případ jen jako pozadí pro řešení vztahů různých moderních charakterových (proto)typů a hlásání sociální kritiky. Holka s těžkou minulostí, zakřiknutej trouba kterýho sekýruje dcera, 3 postavy a 2 z nich jsou buzeranti. Ten fízl s růžovou kšiltovkou by to býval možná mohl utáhnout... Nejsem v zásadě proti alternativnímu pojetí v tomhle žánru, ale aby se toho za 2x55 minut stihlo asi tolik, co v komisaři Rexovi za 10 minut, to už je prostě moc (málo). viz. gudaulin