• Krátkometrážní

Tajemné okno (2004)

Omg úplně tuctová kingovina. Nic, ale fakt nic, tě tam nepřekvapí. Von to pořád hobluje podle stejnýho mustru. Navíc s autorem nesouhlasim, že jediný, na čem záleží, je konec. Ono je ve výsledku vlastně dost jedno, jestli je teda zabil, nebo ne. (60%)

Cukr a sůl (2018) (studentský film)

Když umíš psát scénáře, tak máš vyhráno. Tu kameru už ti pak vždycky někdo zavostří. A Leoš Noha je brutální! #kviff #54 (80%)

Rekonstrukce (2018)

Nesouhlasim s rejžou, kterej několikrát zdůraznil, že na rozdíl od jiných pro-něho-pseudotémat, tohle jen tak prošumělo našim zpravodajstvim, v podstatě bez povšimnutí. Nevim, jak dlouho si on představuje, že by měli na ČTčku popisovat, jak mu tam strkali tu francouzskou hůl. Řekl bych, že toho bylo tak akorát. Plný internety. Téma dobrý, zpracování průměrný, stojí za vidění. Nemám ale rád, když se z ojedinělýho patologickýho jednání dělá celospolečenskej problém. Tvářit se, že skutečnym viníkem je špatná práce s mládeží, ničemu ve skutečnosti nepomůže. #kviff #54 (60%)

Třas (2018)

Ne, takovej člověk neexistuje a když, tak ostatní se k němu nechovají takhle (a ta částka taky nesouhlasí). Neni žádný umění nabídnout šok, když to pak nevysvětlíš. #kviff #54 (40%)

Vazba (2019)

Hale, já vim, že celý to řemeslný pojetí nese jasný znaky nevyzrálýho tvůrce - dlouhý statický záběry, slabej scénář, žádný technický vyhrávky (s kamerou, střihem obrazu/zvuku, ...), opakující se motivy, žádná gradace atd. Ale je to jeden z případů, kdy se dá vymluvit na to, že celá ta forma měla podtrhnout tu šílenou realitu rumunský STB (DSS or w/e). A já beru radši tohle vysvětlení (i když to neni pravda). Ten film je vlastně dost hroznej, je utrpení ho sledovat...a to je myslim ta pointa. #kviff #54 (70%)

Láska bez bariér (2018)

Mně to přišlo celkem civilně pojatý, vůbec ne americký nebo snad dokonce oslizlý. Smál jsem se opravdu upřímně a ano, i ta slzička nakonec ukápla. Francouzská komedie má pořád důstojnou pozici =). #kviff #54 (90%)

Světlo mého života (2019)

Casey Affleck chtěl prostě ukázat, jak moc respektuje ženy. Možná má někde v kapse taky pořádnýho kostlivce a je to od něj takovej preventivní #metoo protiútok. Premisa ok, putování nudný, rvačky nepřehledný a intimní dcera/otec vztah jen tak pro sebe bez ničeho dalšího mě neoslní. #kviff #54 (60%)

Poslední děti ráje (2019) (studentský film)

Já si prostě myslim, že Anna Roller chtěla natočit tu trojku. Zbytek se tak nějak obalil kolem toho. #kviff #54 (55%)