• Krátkometrážní

Kid (2019) (studentský film)

Rejža pořád opakoval, že je to film o přátelství, ale je to spíš o jeho absenci. A taky se nemusel při diskusi tvářit, že mu vlastně ani nepřijde, že se téma filmu dotýká homosexuality. Vždyť je to omg úplně jak vystřižený z deníčku mladého gáje. Hodně teplý & celkem působivý. #kviff #54 (75%)

Dotkni se mě (2018) (studentský film)

Silný téma, ale jinak klasickej filmovej střeďák. Nevim už o tom nic, tim míň jak to dopadlo. #kviff #54 (65%)

Říkali mu Chaos Bērziņš (2018) (studentský film)

Signe Birková se prokázala jako totální pozérka - na pódiu i na plátně. #kviff #54 (20%)

Hra (2019) (studentský film)

Tvl, Erich Maria Remarque bude muset napsat další díl o ztracený generaci. Its all 100% true. #kviff #54 (80%)

Dafne (2019)

Tihle dauňáci se pořád na všechny kolem sebe hrozně utrhujou - a ukázat tuhle roztomilost bylo očividně jedinym poselstvim scénáře (jako třeba když Dafné rozdává moudra o těžkym životě jako by z oka vypadly Paulo Coelhovi). Na mě tahle tlačená pila nijak zvlášť nezapůsobila, sorry. Na téma "jsou to úplně normální lidi" mě mnohem víc pobaví třeba video Things People With Down's Syndrome Are Tired of Hearing. #kviff #54 (60%)

Devadesátky (2018)

Jonah Hill byl pro mě doteď synonymem "takovýho toho ksindla" z filmů jako Kopačky nebo Dostaň ho tam, ale stejně jsem celej nadšenej sednul ráno na elektricky poháněný kolo Specialized (nojo, nová doba) a sprintoval do velkáče do fronty na hulvajze. A po filmu jsem byl ještě nadšenější. Instantní ale poctivá nostalgická polivka. Strčil jí tam 2 prsty kámo. "Myslim, že víc cool je nemít přezdívku. Jako třeba Ray. Ten je cool." #kviff #54 (90%)

Chata (2019)

Hale dobry, ty deti byly celkem slusny svine. Hlavne tomu klukovi bych s okamzitou platnosti odebral #1son hrnicek. Konecne pulnocko bez zombies. #kviff (75%)

Patrick (2019)

Takova typicka nijak treskuta belgicka trochuuchylarna. To ja mam vlastne docela i rad. Na tema "Svoje kladivo uz nikdy neuvidis" jde natocit i jinej zanr, tak bacha at se nespletete v ocekavani. #kviff (75%)

Sestry (2018) (studentský film)

Kolumbijsky filmy na tema rozbiti tradicni kultury zlym bilym muzem mi moc nesmakujou. Vetsinou je tam proste nejaka holka, kterou nastrojujou v hlineny chysi a pak se tancuje dokola. Pak je konec. #kviff (45%)

Až za severním větrem (2019) (studentský film)

Natalie ma asi smysl pro obraz, ale vsechno ostatni, treba scenar, ji nejak unika. Je z toho takovej uspavajici paradokument na tema, ze nema rada jaderny elektrarny. #kviff (45%)