• Krátkometrážní

Švédská teorie lásky (2015)

Za mě palec nahoru, že někdo takový téma vůbec nakousnul. Zejména pro ty, co problém bagatelizujou, bych tady měl nějaký data (screenshot). Každopádně dokument ukazuje pouze ty extrémy, díky čemuž bude pro kohokoliv strašně snadný do něho kopat. To, že jako protiváhu nabízí nějaký crazy lesohipíky, je samozřejmě trochu hloupý =). (60%)

Šéfové na zabití (2011)

"I want you to fire some fat people." Škoda, že se příběh nemotal víc kolem toho dědice fóťovo firmy, za mě rozhodně nejlepší postava. Mělo to i pár dalších bezva momentů, ale takový stupidní uječený polobuzní postavy typu Charlie Day to sráží minimálně o 1 hvězdu dolu. Sorry. (65%)

Návrat do budoucnosti (1985)

Takovej poctivej oldschool skoro-rodinej film. Postavy celkem příjemný, zápletka nijak hloupá, má to celkem fajn příběh, ale můj šálek to neni. Možná jsem to neviděl ve správný náladě, ale za mě průměr. Navíc současnejch 89% mi přijde jako fakt nadstřelený skóre =). (65%)

Plán útěku (2013)

Hale, mam je oba rád, Slyho asi víc, ale nemůžeš prostě dělat osmdesátky napůl. Tady je vidět ta snaha, aby to bylo jako fakt opravdový, ale ten scénář je neskutečně stupidní kokotina. A ty jejich rozhovory často fakt bolí, nějak to nefunguje ani jako macho styl, ani jako sranda. Nápad parádní - bohužel přetvořenej do aušusovýho scénáře. Ale furt to nepovažuju za nějakou vyloženou ztrátu času, přecejen sledovat Slyho další ušlechtilou postavu, která se zase obětuje pro blaho ostatních, má pořád něco do sebe. PS: James Caviezel je dost drsnej záporák, dal bych mu víc prostoru! (65%)

Čínská čtvrť (1974)

To našroubování "Chinatown" motivu do filmu je trochu hloupý - kromě názvu jde jen o takový občasný brebentění o tom, jak v Chinatown neplatí žádný pravidla + finální hláška, která působí akorát směšně (SPOILER zabití Evelyn neni žádnym důsledkem drsnýho číňáckýho ghetta). Jako detektivka to překvapivě pořád funguje, má to specifickou atmosféru (i když "hutnou" bych ji asi nenazval) a dokonce Jack Nicholson hraje poměrně civilně, což sem dobře zapadá. #filmNaVelkýPlátno (80%)

Pelé: Zrození legendy (2016)

Vzal jsem na víkend nějakou prácičku, takže jsem samozřejmě místo toho hrozně prokrastinoval. Když už jsem se chtěl zvednout ze křesla, tak začlo v telce tohle a já jsem si řek, že to je ideální způsob jak strávit další 2 hodiny. Nejsem zrovna kdovíjakej fotbalovej fanda, ale i tak mě to celkem bavilo a dozvěděl jsem se pár věcí, co jsem (o fotbalu, Pelém, Brazílii...) nevěděl. Takže ztráta času to určitě nebyla, formu sportovní pohádky ale tolik nemusim. #v16veSlumu #v17NaMS (65%)

Království nebeské (2005)

Věděl jsem, že bych si to vyčítal, tak jsem si rovnou pustil tu plnou 192 minutovou verzi. Nebudu přece sledovat nějaký demoverze. Tuhle dobu mam rád a film ji vystihuje takovou svoji zvláštní atmosférou. Vizuálně je to pecka, hodně to hraje na emoce, je to hotový artový dílo. Ridley přitom nenudí, příběh pěkně sune dopředu a dokonce ke konci nabídne i parádně zpracovanou bitvu! Když si pak chci utřídit fakta, přečtu si přece wikinu (která opisuje 1000 let starý kronikáře). Je to rytířskej film, co má svoje chyby (klidně bych snes víc historie a míň Evy Green), ale taky má velký charisma. #hudba (90%)

500 dní se Summer (2009)

Mně se Zooye Bešamel moc nelíbí =( Na 500 dní v Summer je hrozně vidět, že to dělal někdo, kdo má moc dobře nakoukaný vztahový idependent dramata posledních 2 dekád a na stejnejch principech postavil tuhle jakoby ne komerční romanci. Ale proč vlastně ne, když to funguje tam proč by to nefungovalo i tady. Neobvyklý vyznění přece jen trochu kazí posledních pár minut, kdy se "všechno zachrání". #aleJó...dobrý (75%)

Messner (2002) (TV film)

No nemá cenu lhát, chtěl jsem vidět jinej film. Že sleduju něco jinýho, jsem zjistil až když tohle po 47 minutách najednou skončilo. Co k filmu - Messner je prostě borec a vůbec nechápu, proč se na něj po tom neštěstí na Nanga Parbat snesla taková kritika. Tenhle dokument to moc nerozebírá, spíš tady Messner svojí srandovní němčino-angličtinou vysvětluje svoji motivaci, proč to dělá a proč to dělá stylem jakym to dělá. Je dobrej. Online třeba tady. (75%)