• Krátkometrážní

Utøya, 22. července (2018)

Dostal teda ten lepší playstation? #střihyNaŤajnačku #mffkv (70%)

Stěhovaví ptáci (2018)

Sterilní (neexistuje okolní svět) nepravděpodobná (způsob války, nakládání s bohatstvím) ukázka toho, jak sebedestruktivní tyhle kmeny jsou. Bohužel převažují skřehotající dědci v poušti nad kvalitními scénami ala faktor strachu ("sněz tohle psí hovno za igelitku pětidolarovek"). Měli radši krouhnout toho blonďatýho rapla. #oKartelechToNeni #mffkv (55%)

Nina (2018)

Nina řeší svoje problémy s otěhotněním pomocí starýho dobrýho lesbího fingeringu. A když si z trojice Nina, Magda, Wojtek vsadíte kdo s kym, v podstatě nemůžete minout a to je fajn. Ještě mě na filmu zaujalo, že pokud si chcete v polský nemocnici pustit telku, musíte do automatu vhodit dvaciáše. #lesbíFilm #mffkv (60%)

Čas probuzení (1990)

Jestli se ze mě někdy stane taky takovej zeleninovej katatonik, perte do mě tu L-DOPU co to jde pls. (75%)

3 Idiots (2009)

Tenhle film jsem měl v TODO asi 8 let, protože když už jsem si řekl "dneska je den na 3 hodinnovou indickou torturu", tak jsem film našel online jen s frame ratem cca 10 obrázků za sekundu, takže jsem to tak po minutě musel vždycky vypnout. Nechápu pro koho tyhle cool komprimovaný verze vůbec existujou. Film samotnej je taková lepší indická pohádka, ze který sice furt čpí, jak jsou ti Indiáni fakt někde jinde, ale ve správný náladě se to dá docela dobře strávit. PS: Díky autorovi titulků, kterej použil asi 123x hlášku "ú joviše". Pobavilo mě to skoro tak jako když se ten vousatej pilot na začátku pokouší mluvit anglicky. PS 2: Nevim proč, ale mam chuť si koupit volvo. (75%)

Muž v ohni (2004)

Tonyho starší filmy mam radši, neblbne v nich tolik se zoomem a handshakem a když v nich umře Dakota Fanning, tak neni celou dobu jasný, že vlastně neumřela. Ale i tak, když má člověk chuť na jednoduchej macho styl zrežírovanej v takovym pohodovym pop stylu, tak film může obstát. (70%)

Bolestná realita (1994)

"Mami...jsem homosexuál." - "Ooh...synu, existuje nějaká podpůrná skupina, která by mi pomohla vyrovnat se s mojí homofóbií?" Filmy o takovym tom plácání se generace X/Y na pomezí školy a života mam vesměs docela rád. Vzlášť pokud jsou pojatý tak nějak civilně a nejsou přehnaně melodramatický. Sice trochu natvrdo loženej happy enďák, ale zase to dorovnávaj slušný herci a ještě slušnější soundtrack (i když práce s hudbou jako taková byla spíš trochu protivná...stejně jako cinkání příborů o talíře u generický scény "konverzace u jídelního stolu"). (75%)

Frances Ha (2012)

Sám nechápu, jak můžu filmu, co mě prvních asi 10 minut tak strašně sral, dát nakonec 5 hvězd. (90%)

Život v tranzu (2000)

Viděl jsem to sjetej, takže si vlastně úplně nepamatuju, jestli byl ten film tak skvělej...ale rozhodně jsem si to užil. (85%)

Nejtemnější hodina (2017)

"You cannot reason with a tiger when your head is in its mouth!". Takhle dobrou "patetickou sračku" jsem už dlouho neviděl, konečně zaslouženej Oscar pro Garyho Oldmana a je mi uplně jedno, že Churchill nejel nikdy metrem (nebo jaký další kokotiny tomu zas kdo vyčítá). (85%)