Tarzan (1999)

Muka jsem nikdy extra neprožívala, ale do tohohle kresleného muzikálku jeho hlas pasuje jako prdel na hrnec. A navíc další oblíbený animák potomstva, takže spokojenost na všech frontách:-)

Obvyklí podezřelí (1995)

Superlativy plýtvat nemíním. Lehce odhadnutelná zápletka ve filmu, který naštěstí šlapal celou hodinu a půl a byl slušně vykonstruován a vypointován, mě do kolen nedostala. Ani ty herecké výkony...

The Promise (2011) (seriál)

Vlastně samotný příběh (a to hlavně dějová linie ze současnosti) se mi zdá hodně neuvěřitelný a plný nepochopitelných náhod a ujetě hrdinských činů Erin, ale jinak nemám co vytknout. Velmi bolestný, napínavý a krásný seriál, dobře obsazený a natáčený v autentických reáliích Blízkého východu mě nenechal ani na chvíli vydechnout a donutil mě přemýšlet o tomto "jiném" světě i z pohledu Arabů. Protože každá mince má dvě strany a stejně je to i v tomto bohužel nekonečném boji o území a svobodu.

Před soumrakem (2004)

Tak jsem trochu zklamaná. Oproti prvnímu dílu mi chyběla ta lehkost a hravost a dravost mládí. Jesse a Celine jsou starší, každý žije svůj život, ani jeden v něm není spokojený a ani jeden nezapomněl na toho druhého. Chápu, že si museli pořešit tentokrát vážnější problémy, víc si zafilozofovat, konec byl moc dobrý, ale prostě...čekala jsem něco jiného. Nebo že bych nebyla jen správně naladěná???

Milí lidé (2010)

Další výborný film s originální zápletkou, zajímavými herci a zde většinou opěvovaným a skutečně neskutečným koncem. Všechny postavy i se svými úchylkami a problémy mi byly absolutně sympatické a tento film se řadí do toho nejlepšího, co jsem za poslední dobu viděla.

Pina (2011)

Pina Bausch žila tancem a o životě tancovala. Tento dokument je intimní zpovědí Pininých žáků a spolupracovníků a hlavně ukázkou její tvorby. Je to oslava obdivuhodné tanečnice a choreografky a do pěti hvězd mi u tohohle filmu chybí jen ta doopravdická, neopakovatelná atmosféra skutečného divadla.

Past (2010)

WTF??? Ztratila jsem hodinu a půl svého života díváním se na tuhle kravinu. Vím, moje chyba, ale nechtěla jsem pořad věřit, že se Norton a De Niro propůjčili k něčemu takovémuhle. Tak jsem trpělivě čekala na nějaký zvrat, zlom, prostě něco, co by mě vytrhlo z letargie a .... nic. Škoda, že jsem neusnula, vyšlo by to nastejno.

Diplomová práce (1996)

Vlastně mě to neustálé hledání potencionálního padoucha moc nebavilo. Jediný klad oproti ostatním podobným filmům byly neokoukané ksichty. Ale že by mi byly supersympatické, to ani ne. Španělské thrillery mám ráda a většinou mě odzbrojí svojí originalitou a skvěle vystavěnou zápletkou, tohle mě nedostalo.

Před úsvitem (1995)

Jedu si takhle busem trasa Praha-Brno a přemýšlím, co pustit, aby cesta rychleji utíkala. A ejhle, romantika, kterou neznám. No co, aspoň se mi bude příjemně klimbat, když už nic. Pouštím film a....no fuj, Ethan umí být ale slizkej. A ta mařka taky žádný prototyp krasavice. A pak už jen sedím, hltám každé slovo, snažím se zapamatovat aspoň nějaká moudra a hodinu a půl se usmívám jak blbka. "Slizounovi a mařce" jsem to všechno strašně žrala. Jiskření, nadšení, vzrušení...Nádherný film.

Přizdis*áči (2011)

Nejslabší "inbetweenrovina". Tu třetí hvězdu ode mě mají kluci ze staré známosti. A Neil za taneční kreace. Jinak škoda, že se špatně shání verze angličtina plus titulky, dabing stojí za prd.