Flash (2023)

Šíleně zmatený, jako vážně. Chaotické a divné. Naštěstí zhruba polovina je celkem fajn, Batmani jsou k sežrání a jakžtakž je to vtipný, ale dějová linka v podstatě nikam nevede, navíc to šílenství s multivesmírama a časovýma liniema už by vážně mohlo přestat.

Zlatá cihla (2023)

Příliš mnoho nelogičností a nesympatická v podstatě celá banda zlodějíčků mi brání dát aspoň tři hvězdy. Neurazí to, ale je to přeci jen moc televizní a sešitý horkou jehlou.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Je tam toho prostě moc. Dějová linka se motá dvě a půl hodiny na všechny strany, ale smysl to moc nedává. Hromada v podstatě zbytečných odboček a postav, například Adam Warlock. Hravý to pořád místy je, ale je to dobrou půlku stopáže unavený, efekty pro efekty a graduje to neuvěřitelně těžkopádně.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Já to tam skoro necítil, bohužel. Ač je to dost dlouhé, je to na můj vkus málo epicky rozjetý. Ford dělá co může a charisma pořád má, ale jestli to Mangold prostě podává jinak, nebo jsem měl velké oči... Je to rozhodně stále solidní biják, dramatický a dobrodružstvím sršící, hudební doprovod klasicky skvělý, to jo, herci fajn, ale některá scenáristická klopýtnutí tam jsou, humoru by to asi taky sneslo víc, taktéž triky nepříjemně překvapily. Ale asi to o moc líp natočit ani nešlo.

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Sice poměrně sympatické obsazení, ale je to tak zoufale nevzrušivé a nudně televizní, až to bolí. Atmosféru to docela má, nutno přiznat, ale jinak je to vykecávačka o pocitech, traumatech, morálce a solidní akce a zápletka nikde. Celou viditelnou posádku lze spočítat na prstech obou rukou, ta rozlehlost Enterprise plná lidí všech možných zařazení tu místy až bolestně chybí. Markantní je to například v díle, kde celou loď, která by měla mít přes 700 členů posádky, přepadne a zajme asi osm otrhaných pirátů. Humorně nelogické postupy v některých dílech jsou také zarážející, nic se nezkoumá, nekontroluje, bezpečnost žádná. Veškerá taktika vesmírných bitev spočívá ve včasně pronesených dramatických povelech " Záložní energii do předních štítů! " a je to. Občas je to docela milé a i vtipné, ale nemůžu si pomoct, ta dramatičnost a pestré zápletky mi prostě chybí. Nejsem sice obzvláštní Trekkie, ale na druhou stranu mi to ani není úplně jedno. Nalákalo mě vysoké hodnocení, ale nelepí to.

Blb a blbec (1994)

Poměrně nelogická šílenost, zajímavá vážně jen kvůli těm dvěma. Pár gagů ujde a nostalgicky to zabrnká, ale jinak je to vážně patlanina.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Velmi předvídatelné, ovšem funkční. Ale chtělo by to víc humoru než jen hromotluka Ma Dong-seoka somrujícího cigára. Ovšem ten konec s promítáním proslovů před koncertem nelze označit jinak než vyděračskej a byl jsem zajímavě ambivalentně dojat i zhnusen.

Jjejjehan romaenseu (2010)

Ústřední dvojice sympatická, i když střelená spisovatelka byla někdy dost otravná. Ale to jejich poštuchování bylo celkem vtipné a sladké to bylo tak akorát.

Králův dvojník (2012)

Lee Byung hun naprosto okouzlující v roli králova dvojníka. Podobné schéma jako ve všech záměnových takových filmech je ovšem tady skvěle podáno v mixu humoru, patosu, dojemných scén a epicky výpravné hudby. Je to trochu naivní a prvoplánové, ale Korejci mě zase jednou dostali.

Sisu (2022)

Velmi bizarní, i když místy velmi zábavné. Výborná kamera, stylová čistá žánrovka. Ale ta přepálenost je někdy až moc.

Časové pásmo bylo změněno