Hamouni (1994)

Klasická devadesátková komedie, kupodivu tu humor neobstarává Michael J. Fox, který je tu velmi nesympatická postava, ale vtipní jsou tu členové familie lačnící po dědictví. Zápletka není zrovna originální, ale zabavit tyhle filmy uměly.

Rakeťák (2022)

Parádní animace a vizuálně vůbec. Příběhově mi to ale přišlo slabší, balanc mezi dospělým tématem a dětským humorem byl místy trochu rušivě nevyrovnaný, takže nakonec to není ani dost vtipné, ani dost dramatické. Určitě to jako zábava obstojí, ale byť potěšily klasické sci-fi propriety, příběh šel podle mě klidně vzít vážněji.

Mladý Indiana Jones: Peklo v zákopech (1999)

Nemastné neslané, dramatické jakžtakž, vizuálně to ujde. Ale s Indiana Jonesem to nemá nic společného. Namátkou jsem vybral jeden díl ze zvědavosti a nepřesvědčil.

Jak napálit banku (2016)

Málo nápaditý a málo vtipný film o vyloupení banky partičkou výjimečně debilních maníků. Dost to tlouklo do očí, ta jejich blbost byla prostě křečovitě divná. Zápletka taky nic extra a vtipné to bylo snad dvakrát. Přitom obsazení velmi dobré, škoda.

Zkrať to, zlato (2021)

Humorem to sice nesrší, ale je to celkem milé, romantika funguje a časové hrátky jsou alespoň trochu originální. Morální poučení je předvídatelné, ale není to tak hrozné. Hlavní hrdina je trochu moc podivně blb, co nemá z neznámých důvodů nikdy na nic čas, ale celkově to není zlé.

The Gray Man (2022)

Prachy moc vidět nejsou, to rozhodně. Celý je to navíc takový mdlý, byť je akce v podstatě dost, není nijak extra zajímavá, snad jen jízda pražskou tramvají je jak od Kulhánka. Navíc je dost zběsile sestříhaná. Jinak scénáři zoufale chybí švih humor a něco originálního. Chris Evans si záporáka užívá, taky Ana de Armas je rozkošná a zároveň slušně uvěřitelná, zato hlavní hrdina moc neohromil. Jestli tohle má být konkurence MI nebo Bourna, tak to se musím zasmát. Ve výsledku to nebylo zas tak špatný, ale překvapivě často jsem se nudil, což bych asi neměl.

Děda, postrach rodiny (2020)

Obsazení je naštěstí bohaté a zajímavé, narozdíl od scénáře. Rodinná instantní nuda s dost nesmysly. Válka dědy s vnukem má pár nápadů, ale celou dobu to nevydrží. Málo šílené, málo humorné a ty děcka jsou dost nevýrazný.

Líbat nevěstu zakázáno (2011)

Ne zas tak vtipná a ne zas tak chytrá a originální komedie, která se ale dá celkem vidět. Třetí hvězdička je za Tiu Carrere, která tu vypadá pořád skvěle a já bych jí za nevěstu vyměnil okamžitě. Exotické Tahiti taky nevypadá zle, takže jako oddechovka co neurazí, proč ne.

Životní trefa (2022)

Poměrně nevzrušivě podaný klasický sportovní vzestupový film, jen zde není žádný dramatický finální zápas, žádné koše v poslední sekundě, zato je tady další film, po Muži, ženy a děti, kde Adam Sandler ukazuje, že umí hrát a umí hrát vážně. Zákulisí basketbalu je sympaticky plné bývalých hráčů, trenérů a funguje to velice dobře. Ale je to hodně rodinné, basket je místy jen kulisa řešení osobních problémů, což ale ničemu nevadí, zahrané je to solidně ode všech, jen nechápu kdo by věřil teorii, že Queen Latifah někdy sportovala. Ta mi tam jediná moc neseděla, není ani moc sympatická. Nijak ohromující, ale mile se to aspoň vymyká klišé podobných filmů. Navíc mě potěšilo, že vzpomíná na svoje vrstevníky, takže žádní Lebronové a napomádované selfie hvězdy současnosti, ale pěkně devadesátkoví opravdoví frajeři, takže John Stockton, Clyde Drexler, Scottie Pippen!

Žena roku (1942)

Oba herci výborní, ale za mě to vyhrál Spencer Tracy. Jen výrazem nebo pokrčením ramen dokázal vyjádřit trpělivost jakou já bych asi neměl. Souboj pohlaví byl místy zábavný, dialogy humorné, ale jinak scénář nic nového nepřináší. Závěrečná scéna vaření snídaně je ovšem skvělá. To nic nemění na tom, že spousta věcí je řešená divně.