You Belong to Me (1941)

Opět výborně Barbara Stanwyck, roztomilá a rázná postava. Celou dobu mě bohužel štval nesympatický žárlivý imbecil Henryho Fondy. Vysloveně protivné nesmyslné výstupy jeho postavy film dost sráží, ke všemu tam není nic navíc, dávka humoru je poměrně slaboučká a tempem film také zrovna neoplývá. Spíš slabší průměr.

Cheaper by the Dozen (1950)

Takové mile úsměvně zajímavé. Dvanáct dětí a excentrický tatík Clifton Webb vytvoří celkem dost humorných situací. Bohužel Myrna Loy kvůli které jsem to sledoval, tu oproti němu nemá moc prostoru a hraje pouze milou chápavě sympatickou matku.

Remember the Night (1940)

Příjemná romantická ne až tak komedie s výborně se doplňující ústřední dvojicí. Barbara Stanwyck je opět okouzlující, jako jednu z mála hereček té doby bych ani nemrkl, kdybych jí viděl v současném filmu. Je to díky jejímu uvolněnému střízlivě civilnímu projevu, na tu dobu ne až tak běžnému. Navíc už tenkrát to byla šmrncovní moderní, vtipná, inteligentní a sexy baba. Ta by se rozhodně neztratila ani dnes. Film jako takový je solidní náladovka, příjemně strávený čas v příjemné společnosti. Ale Vánoce v Connecticutu se mi líbily přeci jen víc.

Sitting Pretty (1948)

Svěží a originální zápletka, navíc krásná Maureen O'Hara, která je tu druhou nejvtipnější postavou. Tou první je rozhodně netradiční chůva Clifton Webb, který je tu jako dokonalá černobílá předloha Sheldona Coopera. Neválíte se smíchy, ale maloměšťácké šosáctví je tu vykresleno velmi přesně a malebně v duchu Ameriky čtyřicátých let.

DC Liga supermazlíčků (2022)

Rozumné tempo a kupodivu několik dospělých hodně dobrých vtipů. Až nečekaně jsem párkrát vybouchl smíchy, není to přitom infantilní a linka o potřebě přátelství není nijak přehnaně lepkavá. Hlavní záporák byl prima, animace ušla. Co chtít víc.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Jsem si celkem jistej, že kdyby se to neodehrávalo v prostředí fotbalu, tak by sledovat takovýho dementa bylo k nevydržení. Někdy je to fakt bída plná infantilní a fekální trapnosti. Naštěstí je i dost vtipů solidních, obsazeno je to velice slušně a sportovní camea pobaví. Ten kluk je navíc bombarďák co to dost táhne, takže i když je zápletka prostinká, je to ve výsledku zábavná věc. Naštěstí si to taky na nic víc nehraje, což je v českém filmu poměrně osvěžující.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Bohužel je to celkem blbost, teď už ale z ranku nezábavných. Připomíná to místy spíš svojí vlastní parodii, konec je podivnost a proč je Valkýra lesba a kamenný tvor gay taky netuším. Thor seká hlášky až moc zběsile a povedených je méně než křečovitých. Pobavil Rusell Crowe, další malá camea a některé vtipy. Ale jinak jsem celkem otrávenej a znuděnej.

Zázraky se nedějí (2008)

Šílená limonáda pro křesťanské kabelové televize jako dělaná. Luke Wilson tyhle melancholiky umí a Radha Mitchell je nádherná, ještě snad hudba se dá pochválit, ale jinak je to děsně nudnej předvídatelnej cajdák.

Tempo Soulu (2022)

Dost se to vleče a zápletka je hodně, hodně pozvolná, navíc je prostě dost míst, kde se skoro nic neděje. Ale bavila mě realita olympiády a roku 1988, auta, hudba, oblečení. To je zajímavý prvek, který táhne film přeci jen trochu k originalitě. Jinak hlavní partička je celkem sympatická, mít to víc akčních scén a dramatičnosti, nebo naopak víc humoru, mělo by to skutečně tempo. Celou dobu jsem si říkal, že v podstatě chápu o co režisérovi jde, co by rád abychom dostali a částečně se mu to i daří, bohužel jen částečně.

Top Gun: Maverick (2022)

Kromě skutečně šikovné a citlivé práce s nostalgií, příjemným střihem a kamerou, to pro mě nemá nic navíc. Původní film jsem viděl kdysi dávno, kult to pro mne nijak zvlášť není. Tohle na to solidně navazuje, hlavně poctivým osmdesátkovým feelingem, což zařídí hudba, kulturní odkazy a podobně. Ale jinak je to, byť kvalitní, limonáda, kde vás nic nepřekvapí, dějově to je celkem hluché a místy to připomíná Rychle a zběsile. Chápu, že to moc dramaticky nejde asi líp prodat, ale veškeré akční položky nakonec stejně skončí detailním záběrem na pilotovu strhanou tvář a vzápětí zběsilým zarumplováním kniplem. Naštěstí Tom Cruise to dokáže udržet přesně na hraně mezi humorem, nostalgií a neúnosným patosem. Bylo to milý vidět, ale to je asi všechno.