Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Sice poměrně sympatické obsazení, ale je to tak zoufale nevzrušivé a nudně televizní, až to bolí. Atmosféru to docela má, nutno přiznat, ale jinak je to vykecávačka o pocitech, traumatech, morálce a solidní akce a zápletka nikde. Celou viditelnou posádku lze spočítat na prstech obou rukou, ta rozlehlost Enterprise plná lidí všech možných zařazení tu místy až bolestně chybí. Markantní je to například v díle, kde celou loď, která by měla mít přes 700 členů posádky, přepadne a zajme asi osm otrhaných pirátů. Humorně nelogické postupy v některých dílech jsou také zarážející, nic se nezkoumá, nekontroluje, bezpečnost žádná. Veškerá taktika vesmírných bitev spočívá ve včasně pronesených dramatických povelech " Záložní energii do předních štítů! " a je to. Občas je to docela milé a i vtipné, ale nemůžu si pomoct, ta dramatičnost a pestré zápletky mi prostě chybí. Nejsem sice obzvláštní Trekkie, ale na druhou stranu mi to ani není úplně jedno. Nalákalo mě vysoké hodnocení, ale nelepí to.

Blb a blbec (1994)

Poměrně nelogická šílenost, zajímavá vážně jen kvůli těm dvěma. Pár gagů ujde a nostalgicky to zabrnká, ale jinak je to vážně patlanina.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Velmi předvídatelné, ovšem funkční. Ale chtělo by to víc humoru než jen hromotluka Ma Dong-seoka somrujícího cigára. Ovšem ten konec s promítáním proslovů před koncertem nelze označit jinak než vyděračskej a byl jsem zajímavě ambivalentně dojat i zhnusen.

Jjejjehan romaenseu (2010)

Ústřední dvojice sympatická, i když střelená spisovatelka byla někdy dost otravná. Ale to jejich poštuchování bylo celkem vtipné a sladké to bylo tak akorát.

Králův dvojník (2012)

Lee Byung hun naprosto okouzlující v roli králova dvojníka. Podobné schéma jako ve všech záměnových takových filmech je ovšem tady skvěle podáno v mixu humoru, patosu, dojemných scén a epicky výpravné hudby. Je to trochu naivní a prvoplánové, ale Korejci mě zase jednou dostali.

Sisu (2022)

Velmi bizarní, i když místy velmi zábavné. Výborná kamera, stylová čistá žánrovka. Ale ta přepálenost je někdy až moc.

Vyproštění 2 (2023)

Dramatičtější scénář než minule, velmi dobrá akce a choreografie soubojů, peníze jsou taky solidně vidět. Zlatíčko Farahani to se samopalem sluší, osazení je vůbec nečekaně dobrý, potěší české lokality. Logika sice trochu kulhá, například útok na mrakodrap nebo jízda vlakem, ale je to zakrvácená špinavá realisticky podaná akce, zabavit to umí.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Nehodlám to nějak dobře hodnotit jenom proto, že je to míň debilní, než minulý díl. Je to totiž debilní fakt hodně, místy je to až směšné. Neherec Vin Diesel tu pouze buď sedí za volantem a sveřepě lomcuje šalpákou, nebo zádumčivě postává a nesrozumitelně huhlá moudra o rodině, životě a vůbec. Přičemž dává světu najevo, že jeho šatník neobsahuje nic co má rukávy, protože je hned po nákupu očividně u všeho urve. Akce mi sice zvedla obočí často, ovšem jen kvůli své neuvěřitelnosti a nesmyslnosti. Říct, že je pouze přepálená je silně nepřesné, protože když někdo zastaví například kulku holou dlaní, označit to jako přepálené vás taky nenapadne. A pateticky deklamované dialogy skoro u všech postav, děj bez špetky logiky a až pohádkové přežívání hlavních hrdinů je jen poslední kapka. Jediná pozitivní věc je obsazení, Momoa mi přišel místy nečekaně vtipnej, potěšil Alan Ritchson a John Cena. Jinak je to v podstatě esence toho, čemu se smějeme na Americe. Ten chlap, co vynalezl rychlopřetáčení, je nedoceněnej hrdina, bez něj bych to nedal.

Ďábel a slečna Jonesová (1941)

Slušný průměr, sice ta sociální linie byla dost otravná a je to dost předvídatelné, ale milionář Charlese Coburna je výborný, Jean Arthur roztomilá a celkem jsem se i zasmál.

Africká Královna (1951)

Viděno po dlouhé době, komentář si to tedy zaslouží. Hlavní pár je naprosto skvělý, Katharine je o něco úžasnější, navíc poprvé v barvě. Konverzaci dávám plnou palbu, exotice taky, jako příběh je to bohužel trochu slabší, místy silně nereálná cesta lodí, či spíše lodičkou bez viditelných zásob a hlavně bez hromad paliva. Sem tam vyrazí Humphrey Bogart " pro ňáký palivo ", načež se skutečně vrátí se smutnou náručí klestí, že by z toho člověk ani polívku neuvařil, na což poté parní stroj jede celý den. Nálada filmu tím trochu kulhá, samozřejmě samotné putování je ovšem jen symbolem, takže se to dá zkousnout.