• Thriller

Čarodějky (1998) (seriál)

Tak jsem si zase zavzpomínal na staré dobré časy. Seriál už skončil, ale u mne si našel místo v srdci, což se povedlo jen jednomu dalšímu seriálu a to jsou Akta X. Kvalitativně nejlepší jsou jednoznačně první čtyři série, tedy doba kdy se do psaní scénářů nerozhodla pustit i Alyssa Milano, která nejspíše trpí pohádkofilií jelikož v každé sérii se od té doby našlo 2 - 5 dílů kde se to doslova hemžilo elfy, trpaslíky, vílami, leprechauny a další trapnou havětí... dokud se tyto díly netýkaly hlavní dějové linie a dělaly si ze sebe legraci (viz. 5x01 což je mimochodem perfektní díl) bylo všechno v pohodě, ale tvůrci postupem času nechali ty pohádkové odbočky příliš zasahovat do hlavní linie. Pokud pominu tedy těchto pár epizod jsou Charmed neskonale zábavným a vtipným seriálem, který se nepáře vůbec s ničím takže v jednom díle vidíte vtipné trable sester, které se musí vypořádat s náladovou těhotnou Piper a hned za chvíli ji vidíte domlácenou na zemi s otevřenou zlomeninou. Scénáře byly z 80% povedené z počátku s často inteligentní pointou a originální nápady tvůrci z tématu třískali až do konce, i když od sedmé série je již patrný pokles originality zápletek a seriál začíná natvrdo vařit z vody. Taky se zde šikovně odkazuje na opravdu praktikovanou magii, ať už tu Wiccanskou nebo ty další, i když občas se tvůrci dopustili školáckých chyb (Za čarodějnických procesů v Salemu se neupalovalo nýbrž věšelo). Nebýt těch zmíněných extrémně trapných epizod a znatelnou degradací scénáře v 5. - 6. sérii nebál bych se označit Čarodějky jako nejlepší fantasy seriál, a taky je jediný fantasy seriál který můžu sledovat pořád aniž bych se u něj válel smíchy po zemi nad trapnosti a debilitou toho všeho :) 1 - 4. série *****, 5 - 7. série **, 8.série ***.

Silent Hill (2006)

Výborný samostatně fungující horor, s dokonalou atmosférou, perfektní hudbou, výbornou režií a několika otřesnými rozhovory. Fandové hry by měli být spokojeni, jako jsem byl já. Jen tak dál pane Gansi, stal jste se jedním z mých nejoblíbenějších režisérů :). Všichni kdo sy myslí že se i přes jeho chyby hledá o horor bez děje by se měli zamyslet... film má na dnešní dobu neuvěřitelnou hloubku a nese pár poselství... vidět ochotným, zatratit slepým.