• Thriller

Puls (2006)

Lehce nadprůměrná duchařinka se srozumitelnějším poslaním, které je totožné jako u originálu. Některé naprosto úžasné scény (jedna z nich je na plakátu ;-)) a šikovné pracování s atmosférou je ale pohřbeno neznalostí režiséra který sám neví jestli chce točit duchařinu nebo vyvražďovačku. Některé předělávky scén z originálu jsou i tady a fungují znamenitě (letadlo například). Postavy jsou sympatické (až na jednu) a herecké výkony na průměrné úrovni. Nejlepší scéna je imho zrovna ta plakátová a pak ta u sušiček na prádlo, trošku mi připomněla nejlepší horor tohoto roku, Silent Hill :).

Smrtící nenávist 2 (2006)

Na stejné úrovni jako jednička, jen více syrovější, depresivnější,smutnější i děsivější a hlavně to má japonský feeling originálních juonů, nebýt amerických herců/illinois kapitol příběhu a konce ani nepoznáte že se jedná o pokračování amerického remaku. Nádherná kamera/hudba/režie/prostředí prostě vše až na občas mizerný střih. Komu se nelíbila jednička, asi se mu nebude líbit ani tenhle kousek, i když podle některých reakcí to může být i naopak. Nejoblíbenější scéna je poslední Aubryina kapitola. Jo a mimochodem, tentokrát lekaček ve filmu moc není :).

Satan přichází (2006)

Jak jsem čekal. Bavil jsem se skvěle, film jako horor fungoval. V žádném případě se nejedná o pouhou kopii, pouhá kopie vypadá jinak. Líbilo se mi prodloužení několika scén, stejně jako rozvinutí motivů některých postav. Vystřižené scéna z originálu na kterou jsem se zde těšil, byla natočena působivě a i když možná trošku víc rychle :). Film má pěknou "art" hodnotu, pád s růžema na mne velmi zapůsobil. Všehovšudy čtyři lekačky jsou dobře udělané, naštěstí jich nebylo víc takže film si udržel atmosféru. Surrealistické sny byly taky skvělé. Zbytečný remake možná, ale špatný film ani náhodou. A ten odměřený vztah hlavního páru byl udělaný schválně, viz potom scéna s psychiatrem.

Psycho (1998)

Já proti tomuhle re-psychu nic nemám... bavit jsem se bavil... bohužel film nasadil někdy až zbytečně surrealistický tón... škoda... na originál stejně nidky nic mít nebude :)

Chuckyho sémě (2004) odpad!

Konec... Bride byl chřebíček.... tady už se nahazuje na hrob hlína. Kde jsou ty časy děsivých prvních dvou dílů :(

Chuckyho nevěsta (1998)

Jediná hororová komedie kterou jsem dokoukal do konce aniž bych znechucením nepozvracel stůl a neměl skaženej měsíc dopředu.... jako taková by si zasloužila plné hodnocení ale jelikož zde hodnotím celkovou kvalitu... .Ona nevěsta není vysloveně špatný film... přinejmenším zabaví, ale já moc hororové komedie nemusím (respektive můžu ale jen do určitých mezí) a vidět jak se má oblíbená hororová série "vyvinula" z čisokrevných hororů do ubohé báchorky mi nedělá moc dobře... na druhou stranu po trojce už to asi ani jinak dopadnout nemohlo.

Loď duchů (2002)

Není to zas nijak strašné. DVD jsem koupil ve slevě protože jsem se rozhodl sesbírat všechny kousky od Dark Castle a tenhle horůrek mi včera společně s Candymanem padl do rukou za neuvěřitelnou cenu. Jak říkám není to nijak špatné ale sem tam jsem byl trošku na rozpacích... dal bych sedm ale konec tomu rozhodně moc nepomohl...

Daria (1997) (seriál)

Geniální seriál s naprosto uzemňujícíma hláškama.

Smrt přichází v bílém (2003)

Perfektní horror s menší dávkou humoru... ale zato chytrého (Pokud pominu jednu opravdu dementní scénu s masturbací). Ač se to nezdá film má neskutečnou hloubku a je tak natřískán odkazy, kritikou, satirou a nevím čím možným ještě až Vám z hoho půjde hlava kolem. Líbivá hudba, chytrý scénář... humor neruší jen přirozeně doplňuje děj.. nění to žádná hororová komedie... ale poctivý horor sem tam odlehčený nějakým tím vtípkem. "Ale Marylin Manson je chlap tati.. je to zpěvák".... "Marylin?? Chlap?! Kam ten svět spěje..." :-))