• Thriller

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Z poinfernovské "svaté" trojice je tohle jednoznačně nejhorší díl. Rick Bota není špatný režisér, to vůbec ne a všechny tři Hellraiseři jsou technicky opravdu povedení, problém s tímhle dílkem je však jinde a to ve scénáři. Chytré zvraty na konci které hodně věcí "odpustí" bohužel nijak nevymažou ty trapné scény (Jsou to paradoxně všechny které mají co dělat se sexem) a nemožný hlas hlavní hrdinky. Všechno tady nějak připomíná Saw (ačkoli byl tenhle film natočen asi půl roku před první Saw), namodralé filtry, mučící nástroje... scény s Cenobity jsou taky povedené. Hellworld je hrozně nevyvážený film ale pokud zapomenete na původní Hellraiseří trilogii a budete brát film tak jak je, máte před sebou slušné béčko které rozhodně pobaví (nikoliv tím že je to směšný film ale tím že je zábavný).

Hlas smrti (2005)

Povedené hororové drama, které však trpí zbytečnou melodramatičností některých scén. Zajimavé je, že nejmrazivější tenhle film je ve chvílích kdy se o to ani trochu nesnaží. Naštěstí je scénář napsán tak aby se dal interpretovat několika způsoby (z nichž ten nejpravděpodobnější nemá s melodramatm vůbec nic společného). Jediné co tak filmu trochu ubližuje je nevyhraněnost, ale myslím že tenhle, slovy režiséra "dospělý horror", stojí za shlédnutí i když asi moc nepoděsí rozhodně Vás občas zamrazí.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Jediné co kazí celkový dojem z tohoto velice povedeného hororu jsou hodně slabé herecké výkony v poslední třetině filmu a jeden jediný nepovedený efekt (gumové dítě pro zasvěcené). Jinak řadím Pet Sematary k B-hororové špičce s místy pěkně děsivou atmosférou. Důležitá scéna s "pouštěním draka" je naprosto dokonalá a mrazivá. Kdo říká že žena namůže natočit pořádný horor? Mary Lambert se nezastavila před ničím a co se třeba gore týče ukáže nám toho mnohem víc než takový Eli Roth v sračkózním Hostelu.

Saw 3 (2006)

Tenhle film už je jen pro hardcore hororové fanoušky a Saw fanatiky, zbytek ať dá raději ruce pryč :)

Pach krve (2003)

V tom nejklasičtějším stylu s tím nejklasitějším provedením přichází klasika která jako by vypadla z ranných osmdesátých let, po dlohé době jsem měl u vyvražďovačky pořádně promrzlé záda. Nesedne každému a musí na ni mít člověk náladu ale tenhle Pach Krve si tohle hodnocení zaslouží, zvláště v porovnání s tím odpadem co poslední dobou hollywood vypouští :)

Jeptiška (2005)

Není to nijak zlé a technicky je to na výbornou zvládnutý horor (Domácí kino pěkně nahlas a při scénách v hotelu máte pocit že Vám vytopili byt ;-)) Příběh je taky pěkný (jakby ne když ho má na starost španělský mistr hororu který nám přinesl i Temnotu a Frágile) ale scénář je to co tady pokulhává, film trpí značnou roztříštěností a nulovou gradací děje, kdy se všechno děje v jakýchsi sekvencích. Každopáně samotná jeptiška je nádherně vyvedená, pár scén (hlavně když ji autoři z větší části schovávají) s ní je dokonale mrazivých, více hororů s ďábelskými Jeptiškami :D.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kupodivu tohle není film pro každého. Skoro každý kousek kritiky je sice oprávněný, ale pokud máte rádi mysteriózní příběhy kde se mísí fakta s fikcí, a nevadí Vám plíživý a pomalý styl vyprávění budete spokojeni. Tenhle film mne donutil koupit si poprvé nehororové DVD a to už je co říct. Doporučuji taky fanouškům herních sérií Broken Sword a Gabriel Knight. Nádherná hudba tomuhle filmu vybojovala tu čtvrtou hvězdičku :)

V moci ďábla (2005)

Jeden z nejlepších a nejděsivějších hororů jaké jsem kdy viděl. Jediné co celý film trochu kazí je zbytečně natahovaný konec (dopis Emily) a vystřihnutá scéna z úplného konce která naznačuje že "strašení" neskončilo (Laura Linney se opět probudí ve tři ráno a cítí spáleninu). Co je na filmu neobvyklé je fakt, že místo obvyklé vaty se mezi hororovými scénami nachází většinou scény ze soudní síně které, nebýt už zmiňovaného natahovaného konce, celý příběh splétají dohromady a obsahují i svou vlastní dávku mrazivých hororových momentů. Jak řekl režisér, tohle je snad první horor odehrávající se v soudní síni. Jediná chybička je prostě ten konec, on by se film obešel i bez té "scény s osvícením".

Oko 2 (2004)

Viz. můj komentář k jedničce.