• Thriller

Resident Evil: Zánik (2007)

Společně s 28 Weeks Later pořádný jediný akční horor tohoto roku a opravdu stojí za vidění :)

Poltergeist II (1986)

Hrozné zklamání. Z celého filmu opravdu stojí za shlédnutí jen asi 20 minut zbytek je jen nastavovaná a nechtěně směšná nuda. Hrozný konec který se snad ani nelze brát vážně (Babička v bílém závoji zachraňuje situaci) a prázdné indiánské plky tomu všemu nasazují korunu. Tohle jsem fakt nečekal... Poltergeista 2 jsem ztěží dokoukal. Nikdy více!

Hatchet (2006)

Na stejné úrovni jako Wrong Turn 2. Odlehčené, zábavné, over the top brutální a občas postraší. A stejně jako u Wrong Turnu 2 pokud Vám nevadí horory co se neberou moc vážně tak si klidně hvězdičku přidejte.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Zábavná over the top variace na jedničku. Zklamání? Určitě. Přece jen mám raději vážně míněné horory :).

Halloween (2007)

Temný, depresivní, smutný a patřičně děsivý alternativní pohled na hororovou legendu. Film můžu jen a jen chválit, Zombieho můžu jen jen chválit a co můžu vytknout? Nic. Možná druhá polovina působí trochu uspěchaně ale věřím že to se na DVD opět napraví. Film na mne opravdu zapůsobil a z promítání jsem odcházel velmi mile překvapen, vřele doporučuji.

Akta X (1993) (seriál)

Nejlepší seriál jaký kdy nějaká prodkuce vytvořila a který navždy změnil tvář televizní zábavy. Všechny série jsou něčím vyjímečné, každá epizoda má něco do sebe. Po technické stránce precizní a mnohdy dechberoucí seriál který se nezastaví před ničím a před nikým. Ona kritizovaná "nepřehledná" a "překombinovaná" konspirace je velice ale velice jednoduchá a přehledná a všechno do sebe pěkně zapadá. V čem seriál exceluje nejvíc jsou však charaktery hlavních postav (Mulder - Scully - Skinner - Dogget - Reyes) které Vám od první minuty musí přirůst k srdci. Sedmá série začala vařit z vody a Mulder mi pomalu začal lézt na nervy takže jsem uvítal změnu a 8. a 9. sezónu považují za jedny z nejlepších sezón. Vyjímečný tým scénáristů, režisérů, Marka Snowa a desítek dalších lidí a herců dal dohromady vyjímečné dílo na které se jen tak nezapomene a navždy bude mít místo v mém srdci. Ano a taky upřímně pochybuju že někteří místní kritici pozdějších sérií nějakou z nich vůbec viděli, hlavně proto že nějaká ta konspirace (mimochodem úplně nová v 8. a 9. sérii) v nich zabere maximálně sedm dílů ze čtyřiadvaceti a nic moc se v ní neřeší. Nebojím se uznat že se se kvalita seriál u zhoršila, ale kritizovat na základě páru mytologických dílů je přitažené za vlasy a dle mého názoru nám poslední dvě série daly nejeden z nejlepších dílů celého seriálu.

Noční můra (2006)

Příjemný psychologický horor s mrazivou a depresivní atmosférou. Nečekejte klasickou duchařinu tady jde o něco trochu jiného. Na první pohled happy-end vůbec není happy ale hraje na tu trpkou strunu kdy jsme vlastně sledovali příběh dvou osob z nichž oba skončily špatně. Film je velmi přímočarý a komorní ale lekačky jsou povedené a napětí taky nechybí... nebýt šílené předvídatelnosti možná bych i hvězdičku přidal.

Zombies (2006)

Velice povedená vizuální stránka (ty lesy fakt naháněly nepříjemný pocit) a sympatické herecké obsazení. Za zmínku stojí především Scout Taylor-Compton s efektním vřískotem (Nová Laurie Strode v Halloweenu Roba Zombieho):). Děti však podle mne přišly na scénu moc brzy a osobně bych je nechal ve tmě po větší část filmu, ale masky jsou povedené a tmou se tady taky nijak nešetří. Zklamal mne konec, kde jsou všechny nevýznamné postavy odpraveny takřka najednou a jedna hlavní postava téměř na dvacet minut úplně zmízí z děje aby se v poslední minutě objevila společně s kyselým happy endem. Každopádně za zhlédnutí film rozhodně stojí.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Příjemný a ničím nepřekvapující horor který rozhodně stojí za shlédnutí, už jen díky povedené technické a režisérské stránce. A ani ten scénář není zase tak strašný, pokud jste po konci zmatení vězte že ti "Messengers" nebyli ti duchové ale vrány.

Ozvěna smrti (2005)

Co zachrání tenhle film před odpadem? Velmi povedené prostředí zchátralé nemocnice a Dee Wallace v roli sestry, které ani smrt nezabrání v udržování pořádku, hlavně když má zrovna noční službu ;-).