• Hudební

Zelená vlna (1982)

Mě film docela zaujal, mám ráda filmy ze "současnosti". Líbí se mi střihovost, nesourodost různých příběhů, groteskních, veselých, smutných, tragikomických, samozřejmě obsazení. Někdy jsou některé trochu přitažené za vlasy, ale jako celek, i když o celku se dá vlastně těžko hovořit, zajímavé, pokus (experiment je silné slovo) zobrazit jeden pátek některých z Pražanů, a myslím, že kdybychom viděli skutečnost, třeba i dneska, kdekoli, přineslo by to také řadu různých běžných i neběžných, uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů každého z nás.

Školní výlet (2012)

Zaujala mě Libuše Švormová a Stanislav Zindulka, ti nezklamali, ovšem víc se mi líbila Pamětnice, z tohoto už trochu cítím kalkul, pár slavných "starých", pár bulvárem prolezlých mladých...na "starý" jsem se chytla, ačkoli by tedy pohříchu zasloužili lepší scénář, dialogy a vůbec celý vývoj příběhu je takový podivný, neucelený, ovšem cítím přes to všechno trošku lidskosti a trošku nadšení a snad i úctu k starým dobrým hercům, film nic moc, ale už kvůli nim stojí zato zhlédnout...Také sám Magnusek jako by byl v Pamětnici spontánnější, taky dřevěnější, ale přijatelnější. Nadšeně amatérský film, tak bych ho chápala se všemi klady i zápory.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Profesor Sodomka - Viktor Preiss ****

Praha nultá hodina (1962)

Tak nějak mě to nepřitáhlo, pořád jsem čekala, že se bude něco dít a on konec bez většího zaujetí...snad jen odlákávání nácků pro záchranu Krále s kufrem mělo jakýsi náboj, jinak nepřehledně nudné nic moc.

Záchvěv strachu (1984)

Jestli tohle nebylo zakázané, tak nevím...všudypřítomný strach, nedůvěra, spolupráce, zrada...podobenství jistě zcela náhodné. Napětí, poučení, perfektní herecké výkony, dialogy bez balastu...také se mi nechtělo věřit, že Jaroslav Soukup = Jaroslav Soukup, copak asi zlomilo jeho...?

Dětinské hry dospělých (1990) (TV film)

Vzorec nevěry a jejích následků, dohnané trošku do extrému a neuvěřitelných náhod, spíš taková zkratka, než že by se dalo příliš pochopit a uvěřit, proč ten je nevěrný s kým, ale jako varování, jakou paseku tahle spirála může nadělat, dobře sestavené...hvězdně obsazené...malý Ondřej Brzobohatý jako přejetý synek ;-)

Temné slunce (1980)

Zápory: místy toporné herecké výkony, nejlepší Brzobohatý, jak by taky ne, když nesleze z plátna, ale tomu jsem toho rozervaného vědce byla ochotná uvěřit, jinak dost pouhé figurky; občas podivně navazující, spíš nenavazující obrazy. Podobnost s původním Krakatitem nelze až tak vyčítat, když jde o tentýž námět. Klady: už zmíněný Brzobohatý, celkem působivě ztvárněná nervozita, roztěkanost, horečka, neutěšenost, zkáza, tentýž dojem jsem měla při četbě Krakatitu. Takže podle mě odpad určitě ne, možná bych dala i 4*, ale uznávám některé další argumenty komentujících, agitační vyznění a tak, takže 3*.

Ať žije republika (1965)

Skvělý Zdeněk Lstibůrek! Kachyňou perfektně přečtení malí rošťáci s něžnou duší, asi býval také malým klukem ;-) Drsné, působivé, napínavé, svým způsobem dokumentární, dojemné...Zvířata jsou lepší než lidi.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Proč dneska nikdo neumí nebo nechce natočit takhle dokonale profesionálně zvládnutý seriál? Báječná společnost a staré známé klišé: pohlazení po duši. Víc komentářů netřeba, dokonalý šperk.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Možná na hodnocení brzy po úvodním filmu, taky děsné reklamy kazí 50 % dojmu, na ty si asi nikdy nezvyknu, na spoustu věcí nekoukám jen kvůli nim, to sem až tak nepatří...Na "Odpad" to nevypadá, i když uplynulá neděle se nesrovnatelnými konkurenty jen hemžila (Sňatky z rozumu, Chalupáři)...Oddychovka se spoustou známých a oblíbených herců, kteří zrovna nebrázdí všechny kanály, to byl dobrý tah, jinak bolest současných děl, nutnost narvat všechny problémy světa do jedné třídy, sborovny, drogy, alkohol, domácí násilí, "pěkný" pohled do naší současnosti. Zatím trochu ploché charaktery, správňáci a ti ostatní, uvidíme, zatím za herecké obsazení a ze strachu, kam to dospěje 3* Po dalších pár dílech dodávám: jak může být vedle celkem slušných obrazů, chcete-li scének, takové vaty a balastu, děsně nesourodé...jako by zapomněli některé scény vystřihnout? I v pojetí, chvíli bláznivá komedie, chvíli pokus o psycho, drámo, pak zas nějaká ochotnická scénka, Ulice, Comeback a Soukromé pasti v jednom...možná život takový je, ale tady to ztrácí jakoukoli koncepci, vývoj, působení...zatím to nevzdávám, už kvůli Libušce Šafránkové a hezkým střetům s druhou Libuškou Švormovou, ale zasloužily by, aby měly vždycky co hrát a ne aby bylo občas vyloženě vidět, jak se snaží, aby nebylo to nic vidět... Chtělo by to trochu štávy, čím dál častěji u toho stačím ještě číst knížku...nůžky a švih!!! Jinak snížím rating na **. Kdyby to mělo míň dílů, ale byly hutnější...proč se pořád natahuje na úkor kvality?