47 róninů (2013)

Musím se přiznat, že tento film mě poměrně zklamal. Fakt, že je to celé poměrně velká kravina, není zas tak podstatný, neboť se nepovažuji za diváka, který vyžaduje uměleckou hodnotu za každou cenu, ale hledá především pobavení. Problém je v tom, že je to zkrátka nuda, což by se u akční "pecky" s hollywoodskou megastar v hlavní roli stávat nemělo. Navíc jsem čekal, že Rick Genest (ten pán s tetováním) se ve filmu objeví na více než pár sekund, když už má podobiznu na oficiálním plakátě. 3* s odřenýma ušima.

Domek z karet (2013) (seriál)

5 hvězd, plná palba... Není to dokonalý seriál jako Game of Thrones, či Suits, ale bavil jsem se u něj opravdu výborně. Po několika epizodách první série jsem hodnotil pouze 4* ale svůj názor jsem přehodnotil a nyní po shlednutí obou sérií musím uznat, že některé díly dosahují až na hranici geniality. Nicméně! ... Vidím zde lehkou podobnost s Breaking bad a to v tom smyslu, že pokud divák nefandí hlavnímu charakteru, tak si seriál neužije.

Battle Royale (2000)

Nápad i zpracování bylo povedené, nicméně zajímavý mně přišel pouze začátek a konec. Většina filmu byla dle mého názoru předvídatelná, opakující se a především bohužel nudná. Jako fanoušek brutalit hodnotím 3* ale bez nich bych šel ještě níže.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Musím se ztotožnit se slovy h34D_hUnT3Ra. Cituji: "Ač nepříliš znalý Star Trek univerza, mám pocit, že se komplexnost, kouzlo a tradice Star Trekovské rodiny nahrazuje za prostou mainstreamovost". Též se nepovažuji se za experta na Star trek, ale Novou generaci mám poměrně solidně "nakoukanou" a celou dobu jsem měl pocit, že tento film je zkrátka pouze akční pecka pro masy, která ale kompletně ztratila ducha legendárního seriálu. Musím přizat, že jsem se bavil, tudíž mé hodnocení nespadne pod 4* avšak doufám, že do budoucna scénáristé vezmou trekkies komunitu více do úvahy.

Von Ryanův Expres (1965)

Poprvé jsem tento snímek viděl od půlky asi před deseti lety a dočista jsem na něj zapomněl. Z nějakého záhadného důvodu jsem si na něj jen tak z čista jasna dnes vzpomněl a rozhodl se jej zhlédnout. Film jsem si skvěle vychnutal a nemohu hodnotit jinak, než 5*. Jeden z nejlepších filmů, který se odehrává v období WWII.

Movie: The Movie (2012)

V rámci kategorie "parodie" nelze udělit jiné hodnocení než 5*. BTW Black Hitler FTW :-D

Dannyho parťáci (2001)

Po důmyslném úvážení měním ze 4* na 5* - je to přeci jen kult :)

Dannyho parťáci 3 (2007)

Po prvním zhlédnutí tohoto filmu jsem jej hodnotil za 4*. Velice se mně líbil, nicméně jsem si říkal, že všechny nástroje v něm použité jsou poněkud prvoplánové, a že umělecká hodnota je tudíž nížší. Avšak při druhém shlédnutí jsem si uvědomil, že se u snímku opravu bavím, a to je přeci to, o co jde v prvé řadě. Fakt, že se na film dá dívat vícekrát je jednoznačné plus a to, že se u něj po opětovném shlédnutí pobavíte ještě více, beru jako důvod pro změnu svého hodnocení na 9/10 tudíž 5*

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale po zhlednutí poslední epizody jsem se rozhodl pro 3. Seriál to není věru špatný, ale zkrátka jsem se u něj nebavil zdaleka tolik, jak mi bylo slibováno. Zaměřím se na několik, pro mě zásadních, nedostatků: 1) Spousta zbytečně zdlouhavých scén. 2) V mnoha epizodách se téměř nic nestane. 3) Některá rozhodnutí a motivy ústředních charakterů se mi zdají iracionální. 4) A konečně největší výhradu mám k tomu, že v tomto seriálu není jedinný charakter, kterému by člověk mohl fandit a mít jej "rád". Nejde o to, že se hlavní protagonisté nechovají zrovna ukázkově podle zákona - Dexter je taky vrah a také ho máme rádi - ale problém je v tom, že jakmile se někdo začne jevit v lepším světle, tak provede něco nesympatického. Nemůžu říct, že bych tento seriál neměl rád - důkazem budiž, že jsem jel dokoukal až do konce, ale především kvůli tomu, že jsem si nevytvořil žádný "vztah" se žádnou z postav, tak nemůžu hodnotit lépe, než za 6,5/10.

Nepříjemná pravda (2006)

Zpracované je to nádherně, bohužel je zde řada polopravd (kulantně řečeno).