Znamení (2002)

I přes nechuť sledovat horrorové filmy, (proč bych se měl dobrovolně bát a lekat, když je to tak nepříjemný pocit?) jsem se rozhodl tuto kultovní záležitost zhlédnout. Naštěstí jsem měl při sobě "asistenta", který mě informoval před každým lekacím momentem, takže jsem nemusel být v nepříjemném napětí po celou dobu a mohl si relativně v klidu vychutnávat děj a atmosféru, kteréžto jsou opravdu výborné. Trochu mě zamrzela snad jen absence finálního zvratu - zkrátna jsem celou dobu tajně doufal, že vše není tak, jak se jeví.

Sviňák (2013)

Povedený film, který jsem během jednoho týdne viděl dvakrát, což svědčí o jeho zábavnosti. Drobný problém vidím v nutnosti jej vidět v originálním znění s titulky (klobouk dolů před nerodilými mluvčími, kteří se chytali bez titulků) neboť jakokoli může být dubbing kvalitní, tak nedokáže sprostředkovat různé neobvyklé slangové výrazy a hlavně akcenty (především ten skotský, který jsem si zamiloval) na nichž film z nemalé části stojí.

Železná srdce (2014)

Výborná výprava, kostýmy, efekty, masky etc... Nicméně to je bohužel vše. Z mého pohledu velice slabý příběh, plný klišé a nelogického rozhodování. Divím se, že takovýto scénář byl vůbec zrealizován. 3 hvězdy za Breda Pitta a věci zmíněné na začátku.

Podfukáři (2013)

Film se mi zdá místy až trapný, ale vydržel jsem u něj, takže hodnotím za 3*. Vzhledem k zajímavému závěru pravděpodobně absolvuji toto martýrium znovu, abych se ujistil, zdali je to opravdu tak chytré, jak se tváří.

Interstellar (2014)

*SPOILER* Jsou dvě možnosti. Buďto jsem to nepochopil, anebo je to nonsence. Většina filmu mně docela bavila, ale vyloženě mě vytočila část s jakousi vícerozměrnou knihovnou v černé díře. Netvrdím, že sci-fi musí jít podle fyzikálních zákonů, ale toto mi přišlo jako naprostá 3,14čovina. Nebo? ... Každopádně tentokrát se nebudu rozepisovat, neboť moje názory ve svém komentáři vystihuje POMO.

České století (2013) (seriál)

4* za seriál samotný a 1* navíc za edukativní stránku. Zábavnou formou jsem si doplnil mnoho mezer ve vzdělání. České století do škol!

God's Not Dead (2014)

Tak tuto záležitost jsem si opravdu vychutnal a i k mému překvapení musím hodnotit poměrně vysoko. Né snad, že by mě film natolik oslovil svým dějem, zpracováním, nebo podprůměrnými herci. Ale jednoduše tím, že do jisté míry jej chápu jako hraný dokument o americké mentalitě, neboť v životě jsem neviděl žádný snímek, který by zobrazoval americké stereotypy tak silně. Argumenty studenta při přednáškách nebyly bohužel nijak extra silné, ale i tak to člověka přiměje se nad náboženstvím trochu více zamyslet, což bylo dozajista cílem.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nemohu si pomoci, ale pro mě jednozačně zklamání. Za začátku jsem byl téměř nadšen, ale postupem času jsem se nudil čím dál více a při návštěvě domu Anny Frankové jsem zhruba na půl hodiny usnul. Poté jsem si doplnil ušlý děj a těšil se na vyvrcholení, které ale bylo nesmírně rozvláčné a ucourané. Navíc hlavní ženská postava mi ke konci přišla značně nesympatická a celé to nezachránil ani můj oblíbenec Robinson Crusoe (Kdo pozná alegorii?) Zkrátka ve finále pouhé 2 hvězdy... bohužel.

Na hraně zítřka (2014)

Naštěstí jsem si předem nepřečetl v čem tkví zápletka filmu, tudíž jsem byl opravudu mile překvapen, že to není jen další tuctový epos o záchraně světa americkým hrdinou. Ke konci jsem měl pocit, že se tompo lehce vytrácí, nicméně i tak se film dostal do škatulky pětihvězdičkových.