Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Počet zhlednutí odhaduji na několik desítek. V dnešní době už mě to tolik nebaví, ale za mlada to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže si zaslouží plný počet.

Román pro ženy (2004)

Umělecká hodnota je nulová, ale nechci být pokrytec a přiznám, že jsem se u toho i chvílemi bavil, takže ocením třemi hvězdami.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Toto je první a poslední film, u kterého jsem naplno brečel. Nevím proč, ale v tu chvíli to na mě strašně dolehlo. Bylo mně 15 a pamatuju si, že máma navrhovala, abych šel k psychologovi, protože není normální bulet u takovéhle kraviny :-D

Umshini Wam (2011)

Nevim, jestli by mě to tolik bavilo, kdybych nebyl nalitej, ale každopádně pro fanoušky "žánru" je to super záležitost :-D Možná jsme čekal trochu víc rapu...

Vražda (2007) (seriál)

Já se omlouvám, ale ten seriál mě sere, protože se tam některé postavy chovají hrozně nelogicky. Neříkám, že to není zábavné, ale od dobrého krimi seriálu očekávám, že mi přinese zábavu, napětí a zároveň i trochu realističnosti (pokud to není sci-fi) ale v tomto případě jsou mi myšlenkové pochody některých charakterů záhadou. Jsem teprve v půlce, takže možná vše časem přehodnotím, ale zatím si stojím za svým. *UPDATE* Tak jsem dospěl k poměrně povedenému závěru, nicméně i přes to nemůžu hodnotit více než za 3*. Nejvíce mně i v druhé půlce vadily výše zmíněné věci a obecně jsem od toho čekal o dost více. Abych jenom nekritrizoval, tak musím pochválit představitelku vyšetřovatelky Lundové, která tuto roli zvádla skvěle.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvních dvou sériích jsem hodnotil za (pouhé) 4* hlavně kvůli lehké nepřehlednosti (což se ale týká jen neznalců knižní předlohy). Nicméně i když jsem v současné době teprv u 7. dílů 3. řady, tak měním své hodnocení na 5*. Opravdu velkolepá záležitost, která je sice náročná na orientaci, ale pokud se budete chytat, tak si tento seriál užijete jako málokterý jiný.

Pupendo (2003)

Nevím, zdali je to tím, že film se zlepšuje úměrně s počtem shlédnutí, anebo tím, že až nyní pořádně rozumím všemu, o co v něm jde. Pokud jste film viděli naposled jako děti či teenageři (můj případ) a nenadchnul vás, zkuste to teďka s odstupem času.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Velice originální záležitost, která mi připomněla ty krásné chvíle napětí a zvratů u legendárních 24 hodin. Skvělé herecké výkony v hlavních rolí a propracované charaktery dělají z Homeland opravdu skvělý seriál. Nicméně první řada mně přišla poněkud slabší a hodnotím jí na 3*. Oproti tomu řada druhá je opravdový skvost a dal bych jí 5*. Z toho průměruji na čtyřhvězdičkové hodnocení. *UPDATE* Po shlednutí 3. řady zvyšuji své hodnocení na 5*. Byla to opravdu pecka :)

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Já si nemohu pomoci, ale mě tahle reality show vskutku baví. Viděl jsem všechny možné Big brothery, Survivaly a mnoho dalších reality show vyřazovacího typu, ale mě zkrátka ANTM připadá zdaleka nejzábavnější a o to v tomto žánru jde.

Rozhovor s nepřítelem (2007) odpad!

Když se mě někdo zeptá na nejlepší film, který jsem kdy viděl, tak nejsem schopen jednoznačně odpovědět. Ale při dotazu na ten nejhorší odpovím bez váhání "Rozhovor s nepřítelem". Tuto koncentrovanou nudu jsem měl možnost zhlédnout před několika lety na karlovarském festivalu a dodnes si vybavuji, jak jsem z kina odcházel s pocitem, že poslední dvě hodiny života byly čisté utrpení. Je pravdou, že občas se tam vyskytl nějaký umělecký prvek, ale to nic nemění na tom, že to zkrátka byla neuvěřitelná nuda, srovnatelná snad jen se zíráním na holou zeď. Přiznávám se, že jsem neznal knižní předlohu, se kterou by to celé možná bylo o něco málo stravitelnější, ale takhle z toho bohužel mám svůj nejhorší zážitek spojený s kinem.