Poslouchej (2014)

Hodnotit tento film je dosti problematické. Jako plus bych zmínil určitě fakt, že Vás donutí přemýšlet, soustředit se a že celou dobu doufáte, že se situace vyvine určitým směrem. Naproti tomu nevýhoda spočívá v tom, že film se vyvine (dle očekávání) přesně naopak, než doufáte, takže po jeho skončení máte pocit nasranosti a nespravedlnosti. Nejhorší na tom celém je, že něco obdobného se klidně může stát i v reálném světě. Jedná se o velmi dobrý snímek, který si svá ocenění zaslouží, avšak hodnotím jej poměrně nízko, neboť ve mě zkrátka vyvolal negativní pocity.

Podivíni (2014)

O něco lepší, než rovněž krátkometrážní Jay, avšak i v tomto případě to místy není zas taková zábava, jak by se dle námětu dalo čekat. Pár vtípků opravdu funguje, nicméně jejich počet by mohl být vyšší.

Jay (2015)

Z šesti krátkých filmů, které jsem na karlovarském festivale zhlédl, mě tento bavil nejméně. Přestože je film krátký, tak věřím, že by se celý jeho děj dal vměstnat do poloviční stopáže. Místy jsem se nudil, nicméně to rozhodně nebylo nic strašného a ve finále hodnotím jako solidní průměr.

Flea (2014)

Originální rýmovačka se sympaťačkou v hlavní roli. Problémem je akorát vcelku lehce předvídatelný konec.

Lesapán (2015) (studentský film)

Velmi příjemné překvapení. Od studentského filmu s omezeným rozpočtem bych nečekal takové pěkné efekty.

Odrůbežení (2015)

Jedná se sice o naprostou bizarnost s nulovou uměleckou hodnotou, nicméně u ní jsem se bavil více, než u řady "uměleckých" festivalových filmů. Proto hodnotím takto vysoko. Pro lepší zážitek je určitě vhodné znát reálie z parodované předlohy - Osvícení.

50/50 (2011)

Měl jsem náladu na dobrou komedii, takže jsem si zde na stránkách zadal nějaké ty filtry a z vybraných komedií jsem zvolil tuto, neboť nebyla animovaná, byla americká a měla solidní hodnocení. Nicméně po shlednutí nemůžu konstatovat nic jiného než zklamání. Každopádně alespoň znám důvod. Bylo to kvůli tom, že jsem čekal KOMEDII, kteréžto jsem se ale bohužel nedočkal. V celém filmu jsou zrhuba 2-3 vtipné momenty a po celou dobu jsem si musel vybavovat scény z tématicky podobné záležitosti "Hvězdy nám nepřály". Celkově je 50/50 mnohem lepší, zmíněná teenagerská sračka, ale né natolik, abych se bavil.

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Hezký dík s netradičním koncem. Jenom bych rád trochu umírnil nadšení některých komentářů z toho, jak Janet Leigh ve svém věku vypadala skvěle. Štíhlá postava - to ano, ale pokud dobře počítám, tak jí v době natáčení bylo 48 let a přitom vypadá jako zachovalá semdmdesátnice dnešní doby.

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Upřímně se divím, proč má tahle epizoda tak nízké hodnocení. Obávám se, že je to kvůli tomu, že značná část fanoušků Colomba jsou tak trochu staromilci a tuto epizodu odsuzují pouze kvůli modernímu hávu. Tento díl totiž totiž, dle mého názoru, po scénáristické stránce vůbec není špatný a kdyby vznikl o nějakých 20-30 let dříve (samozřejmě bez moderních technologií), tak by se zajisté všem moc líbil.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Předem mého hodnocení bych rád zdůraznil, že ke španělské filmografii chovám poměrně velký despekt. Téměř šechny španělské filmy, co jsem viděl se mi zdají podobné a především nudné. Almodóvarův úspěch si neumím vysvětlit. Ve většině případů se můj názor shoduje s průměrem místních hodnotitelů, ale například "Mluv s ní" nebo "Kůže kterou nosím", které pro mě byly neúnosně nudné snímky, zde obdržely hodnocení opravdu vysoké. Každopádně o to více mám radost z tohoto filmu, který není žádné pseudoumělecké dílo, ale zkrátka poměrně zábavné akční drama. Nic víc, níc míň, ale oproti většině mých zkušeností se španělskými filmy musím uznat, že jsem se solidně bavil. Normálně bych hodnotil 3*, ale vzhledem k původu filmu s radostí půjdu ještě o hvězdičku výše.