Rychle a zběsile 5 (2011)

Akce,auta,akce a opět akce. Velmi podařená jízda. Skvěle natočené honičky a bojové scény, výborný výběr akčních herců. Snad jen drobné zaváhaní hned v jedné z úvodních scén ( Všichni víme, že kdyby to takhle autobus napasoval do auta tak by z něho zbyl maximálně mastnej flek na silnici. Né že by ve filmu nebylo podobně "logických" scén víc, ale tahle už byla moc markantní ), jinak není co vytknout. V daném žánru nemůžu hodnotit jinak než za plnej počet.

Šmoulové (2011)

Příjemná podíváná pro celou rodinu. Zábava zaručena jak pro děti, tak pro jejich dospělý doprovod. Neil Patrick Harris jako rodinný klaďas obstál na jedničku. Šmoulové neztrácejí grády a děj svižně uběhne. Zároveň jsou Šmoulové dobrá ukázka jak využít product placement aniž by to diváka naštvalo a naopak dokonce pobavilo. Jedno z letošních příjemných překvapení. Nenechte se odradit hodnocením zde na CSFD.

Edguy - Fucking with Fire (2009) (koncert)

Výborný koncert. Není třeba nic dodávat, kdo má rád power metal tak si to užije.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Naprosto dokonalý seriál, který mě uchvátil hned od úvodních titulků ( Zpracování a hudební doprvod úvodních titulků je dokonalé ). Výborně propracované vlastnosti jednotlivých království, rodů a postav. Hlavně zpracování postav v tomto seriálu je opravdu mistrovské dílo. Každá má svůj příběh a všechny jsou velice zajímavé. Příběh každého dílu má výborný spád a vy se po jeho konci nemůžete dočkat pokračování. Herecké výkony jsou ne velice vysoké úrovni a společně s geniálním hudebním doprovodem a příběhem vás dokonale vtáhnou do děje. Víc není třeba dodávat, snad jen že příběh teprve začal....

Všemocný (2011)

Herci odvedli dobrou práci a film rozhodně nenudí, dokonce občas donutí člověka zamyslet se nad otázkou kam až je kvůli slávě a bohatství schopen zajít. Od třetiny se filmem táhne jakoby "drogová" atmosféra, která vše výborně dokresluje. Dokonalé dílo to není, ale je přinejmenším velmi dobré.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Už se asi nikdy žádnému seriálu nepodaří vyjádřit válku tak jako v tomto unikátním mistrovském díle. Člověk se směje výbornému humoru ( Hlavně Hawkey Pierce, kterého hraje Alan Alda solí jednu hlášku za druhou ), ale přesto ho seriál nenásilně donutí zamyslet se nad hrůzou války. Myslím, že víc ani není potřeba dodávat.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Co dodat ? Famózně zpracovaný live koncert, který provazí fantastická atmosféra ( Doporučuju dívat se večer a trochu procvičit sousedovi nervy :D ). Bohužel asi do konce života mě bude mrzet že se na koncert při tomhle složení kapely nedostanu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Edit: Rozhodl jsem se s odstupem času zhodnotit film až po jeho "doznění". Zakončení celé ságy si bezpochyby zasloužilo lepší a mnohhem epičtější vyvrcholení. Bohužel to co dokáže například Avatar bez problému v jednom filmu ( solidní příběh s efektní bitvou na konec ) nedokáže Potter alespoň z části tak dobře ani ve dvou filmech. Rozdělení filmu sice možná byl dobrý marketingový tah, avšak kvalita závěrečného dvojdílu tím jednoznačně utrpěla.Poslední Potter má nejkratší stopáž, avšak tentokrát by půlhoďka navíc neuškodila aby film mohl v klidu dovysvětlit docela zásadní příběhové události ( Především smrt některých postav ). Bitva o Bradavice také nebyla žádný zázrak a podle mě by si také zasloužila více prostoru a detailnější zpracování ( Moje představa o epické kouzelnické bitvě je rozhodně jiná, než rychlopalba ze silvestrovského rapouchu - římská svíce ). Prostě po filmu sem se nemohl zbavit dojmu že tohlo mohlo být o hodně lepší. Jestli se rozhodujete mezi 3D a 2D, tak volte klasiku. 3D v tomto filmu opravdu neoslní. Jedna hvězda je z určité nostalgie, protože sem na Potterovi vyrůstal jak v knižní,tak filmové podobě.

Smrt krásných srnců (1986)

K tomuto filmu se jen těžko hledá komentář. Jeden z nejkrásnějších a díky konci také nejsmutnějších filmů české kinematografie. Jak už bylo několikrát řečeno Karel Heřmánek zde zahrál na výbornou. Po shlédnutí filmu sem ještě nekolik minut koukal na titulky a v hlavě mi furt šrotovali záběry mobilizované Československé armády, která tomuhle možná mohla zabránit. Málokterý film má takhle silný účinek.

Světová invaze (2011)

Už dlouho čekám na film ve kterém by se někdo pokusil přenést na plátno postupy různých armád po celém světě při napadení mimozemšťany. Ikdyž už bylo od začátku ( dle orig. názvu ) jasné že se opět nedočkám, přesto sem se těšil na parádní akční podívanou. Nečekal sem hlubokomyslné projevy "mariňáků", ale to co mi film naservíroval byl otřes. Mezi klady řadím celkem dobře natočené souboje s mimozemšťany a docela pěknou vizuální stránku filmu. Tím sem bohužel s klady u tohoto filmu skončil, protože hned jak vojáci otevřou ústa tak to stojí za to. Naprosto tupé "verbovací" dialogy mi film totálně zkazily. Chápu pokud se vojáci hecnou výkřikem: "Bojujte za svou vlast!!", nebo typickým: "Huuuuaaaaa",ale scéna kdy hlavní hrdina vysolil z fleku čísla vojáků kteří pod ním sloužili a padli, společně se scénou kde říká malému klukovi: "Buď teď můj malej mariňák." mě prostě poslaly do kolen. Takovýchto blludů je ve filmu bohužel hodně, včetně přehnaného amerického vlastenectví. Zakončení příběhu radši ani nebudu komentovat.