Brána smrti (2015) (seriál)

Velmi zajímavý a v dnešní době bojící se a odsouvající poslední věci až na okraj a za něj nanejvýš potřebný dokument o smrti a umírání.

Zlý dům (1971) (TV film)

zlý film...

Tajemná řeka (2003)

1000% souhlas s Rudovousem. Zajímavý film, skvěle napsané, živé vztahy mezi postavami, naprosto úžasné antré. Ale největší tragédie filmu je naprosto dementní Sean Penn, jak šimpanz po lobotomii, ostudné, přehrává hůř než všichni dohromady, to i ty děcka mají kultivovanější projev. Zase jeden záchodový oskar, ostuda akademie. Chápu, že to byl vzdorooskar proti Pánovi prstenů, ale to mohla milá akademie vymyslet něco míň blbého.

Operace Dunaj (2009) odpad!

Bohužel se nedalo snét, po 20 minutách co jsem málem umřel nudou, jsem musel vypnout a začít autoresuscitaci. Naštěstí jsem se oživil, abych napsal tento komentááááááááááááááááááááááááááá.....řůsdjkflůůydzga

ČT Live - Peter Lipa (2005) (koncert) odpad!

Starý jazzový vlk vyjící na měsíc. Bohužel nic pro moje uši. Po zprzněnině The house of rising sun jsem musel vypnout, neboť jsem se cítil, jako by mi někdo nasral do uší. Výplach jsem učinil Bachem. Nic proti panu Lipovi ani proti jazzu, tohle prostě není hudba pro mě, takže mé hodnocení neberte vůbec vážně :c).

Ve spárech yakuzy (2000)

Takeshi Kitano 15 minut sedí/stojí/leží a čumí do blba, po jeho obličeji poskakují směšné tiky. Potom během 15 vteřin někoho zabije nebo zmlátí a tyto dvě sekvence se opakují až do vyčerpaní stopáže celého filmu. Někomu by to možná mohlo připadat strašně kůl a gangsterský nicméně je to spíš trapný a debilní. Příběh se nikam nevyvíjí, on totiž ani žádný není. A postavy, ani ty bohužel nejsou, jen už stokrát obehrané šablony. Prapodivně klipovitá rádobygangsterka zcela bez atmosféry, chuti či zápachu.

Pohrdání (1963)

Nad zbytečnost, stupiditu a nudu filmu vyčnívají jen tři věci, geniální hudba, nádherná italská příroda a pozadí BB.

Kde alibi nestačí (1961)

Doufám, že Vám nevadí, že si s Isou tykáme, to víte v klubu to jinak nejde, a pak nakonec jsme všichni odboráři. - Tedy tykání by mi nevadilo, pane Zachu, rozumíš, ty odboráři. ___Abychom tu nestřelili vedle, soudruhu kapitáne, jsou to všechno lidé veřejně známí, uvědomělí. - Zatím se zjistilo, že na těch podvodech s léky se vydělalo přes 80 tisíc, zatím. A těch peněz bude ještě víc. Před takovou sumou někdy uvědomělost mizí, víte. ___Jak začne ředitel nosit placatou čepici, tak s ním něco smrdí, dejte na mně. ___Tohle je mezinárodní hotel soudruzi a já bych v hlavní sezoně ani na takové záležitosti neměl čas. - V hotelu byl nalezen mrtvý člověk a vy myslíte na sezonu. - A nač bych měl myslet? Já vím, samozřejmě, není to ode mně hezké, já se starám jen o tržbu a splnění plánu, kdežto vám jde o člověka. Ovšem teprve, až už je po něm, že. V tom je soudruzi ta chyba. ___Udělat to mohl každý z nich. Tváří se současně a mě to spíš připadá jakoby vypadli ze špatného románu. Znuděná panička, manžel si ji vzal zřejmě jen pro reklamu. Pitomý kluk, kterému lichotí, že chodí se Švýcarkou. Vopálenský je opatrníček, co se honí za úspěchy. A Fišárková? - Komická mladá. - Jenomže ta se zapomněla přehrát na charakter. Každý z nich má na všechno alibi, ale Františku, já ti něco řeknu, u téhle společnosti mně alibi stejně nestačí. ___A co mám dělat, snažit se, být hodný a pořád mít strach z nějaký pitomý vysoký školy. Pak skončit jako všichni ostatní, blbá žena, tři děti a spartak. Pane bože. O co to mají jednodušší tam venku. - Proč prosím tě? - No proč, už jenom proto, že se narodili v nějaký pořádný velký zemi, že něco znamenají, že o nich každý něco ví. A co jsme my, prosím tě, co jsme? Jablonec a plzeňský, to je náš celej svět. ___Jen se napijte, je to skotská whiskey, zahraniční dobro. ___Isa nepřijde, to je vám doufám jasné, mám už dost toho jejího amanství. - Podívejte se, pane Krausi, v mých očích ji nemůžete snížit. - To chápu, je to vzácná žena. A drahá příteli, drahá. To jste musel sám pocítit. Kde vlastně sháníte peníze? To si vypůjčujete nebo je kradete strýčkovi? - Pane Krausi, to že se máme s Isou rádi, víte to... - Nesmysl, svou ženu znám a vaši lásku taky. Vám se na Ise líbí to, co jste si na ní vymyslel, vidíte v ní život lesklý, krásný opojný. To je blbost, Mirku, to všecko je jenom nóbl viněta a uvnitř je tuctové zboží. - Děkuju pěkně, na školení jsem byl tak. - Na takovém asi málo. Co vlastně chcete Mirku? Bony na tuzex, sladký život nebo co? To víte, na vás už venku čekají, takových tam mají, ó jé. ___S Isou je pro vás konec, rozumíte. - Podívejte se pan Krausi, já se s ní budu scházet, kdy budu chtít. - Ne, kdy já budu chtít a já už nechci. A kdybyste se o to přece pokoušel, tak Vám trošku rozbiju hubu. So long a good luck, my boy. ___Vy jste nenapravitelný cynik pane Krausi. - Jenom v mezích zákona. _____Geniální hlášky a naprosto skvěle psané dialogy, viz výše, trefné a ostré jako břitva. Neodolatelný Oldřich Nový, stárnoucí ředitel mezinárodního hotelu, gentleman, za jehož mladší manželkou, cizinkou, pálí nastupující hvězda Jan Tříska. Jejich závěrečný dialog, mimodetektivně, je vyvrcholení filmu.

Paví pírko (1987) (TV film)

Pseudopohádka plná přechytralých keců a nekonečných a nekonečně pitomých vnitřních monologů nevhodná pro děti a nesnesitelně úmorná pro dospělé. Poslední hřebíček do rakve je kompletní předabování téměř všech herců, které způsobuje naprostý chaos. Příliš nestravitelné sousto.